Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Boj o planetu Hottopew IX.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:26. Listopad 2012 - 18:36
Přihlásit se k odběru

Republiková armáda u planety Hottopew je téměř ztracena. Na oběžné dráze jsou již pouze dva křižníky a na povrchu je jedinou základnou republiky droidská pevnost. Anakin a Padmé Amidala byli zajati generálem Grievousem, zatím co Ahsoka je poraněná na palubě Redeemeru a nemůže se pohnout.

***

Na ošetřovně je klid. Nic nenaznačovalo, že křižník padá k planetě. Ahsoce však přišlo divné, že už hodinu jí nikdo nepřišel zkontrolovat. Pokusila se posadit a i přes neustálou bolest pod hrudníkem se jí to podařilo. „Co asi teď dělá Anakin?” Těchto myšlenek jí zbavila náhlá bolest v noze. Byla celá potlučená. Stále se v duchu sama sebe ptala, proč když je u něčeho její mistr, tak se všechno pokazí. Málem se zabili na Tatooinu, když odnášeli hutta, v soustavě Abregado je málem zničila Malevolence, a na Christophsis se tak tak zachránili před obříma plecháčema. Anakin je zkrátka talent. Ani na tohle však nemohla myslet pořád, protože se jí opět málem rozskočil hrudník.

Náhle zhaslo světlo. „Asi dostali zásah a vypadly pojistky.” pomyslela si Ahsoka. Seděla po tmě na ošetřovně pěkně dlouho. Zdálo se jí to divné, ale nezmatkovala. Pomocí Síly k sobě přitáhla namocniční vznášedlo a otevřela dveře. Všude se váleli mrtví kloni. Měli rozsekaná břicha světelnými meči. „Někdo se vloupal na loď.” napadlo Ahsoku. Avšak nic nenasvědčovalo přítomnosti nikoho ze separatistů. Zřejmě již odešli. Znovu jí bodlo pod hrudníkem. Na vznášedlu ujela asi sto metrů, když v tom jí svitlo „Padmé! Droidi chtěli senátorku!” Vše tomu nasvědčovalo. Minula další mrtvé klony. Chudáci, nemohla se na to dívat. Zaslechla jakoby tlumený výbuch. „Co to je?” napadlo ji, když se blížila k výtahu, který vedl na můstek.

Výtah jel pomalu. Nechápala to, ale řekla si, že za to můžou droidi. Vyjela na můstek. U řídících panelů se váleli mrtví kloni. Vyhlédla ven. Uviděla před sebou planetu. Strašně blízkou planetu. Připravila se na náraz. Křižník svou přední část roztříštil o horu.

Mezi tím...

Anakin se probral v nějaké skladovací místnosti. Všude byli náhradní součástky ke droidům. Ruce měl svázané za zády. Nemohl se pohnout. Strašně ho bolela hlava. Byl zoufalí. Padmé s ním nebyla. Nevěděl co se jí stalo. Začal se rozpomínat na bitvu. Křižník Redeemer padal k Hottopewu. On vletěl na palubu a tam ho zajal Grievous. „Ahsoka! Byla při pádu na ošetřovně. Co se jí stalo?” Anakin navěděl, co si má myslet. Začal se po skladišti rozhlížet, jestli tu nejsou nějaké zbraně. Avšak hned toho nechal, protože ani droidi nejsou tak pitomí, aby nechali jedie u zbraní. Po chodbě slyšel kroky. „Že by se na něho přišel podívat Grievous?” Kroky však znovu utichly. Anakin doufal, že nejdou k Padmé. Opět slyšel kroky. Ty se zastavily před místností, ve které byl vězněn. Dveře se otevřeli a Anakina obestoupili magnaguardi. Za nimi vešel Grievous a spolu s ním dva comando droidi držící Padmé. „Opět se setkáváme mladý Skywalkere.”

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů