10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Boj o planetu Hottopew IX.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:26. Listopad 2012 - 18:36
Přihlásit se k odběru

Republiková armáda u planety Hottopew je téměř ztracena. Na oběžné dráze jsou již pouze dva křižníky a na povrchu je jedinou základnou republiky droidská pevnost. Anakin a Padmé Amidala byli zajati generálem Grievousem, zatím co Ahsoka je poraněná na palubě Redeemeru a nemůže se pohnout.

***

Na ošetřovně je klid. Nic nenaznačovalo, že křižník padá k planetě. Ahsoce však přišlo divné, že už hodinu jí nikdo nepřišel zkontrolovat. Pokusila se posadit a i přes neustálou bolest pod hrudníkem se jí to podařilo. „Co asi teď dělá Anakin?” Těchto myšlenek jí zbavila náhlá bolest v noze. Byla celá potlučená. Stále se v duchu sama sebe ptala, proč když je u něčeho její mistr, tak se všechno pokazí. Málem se zabili na Tatooinu, když odnášeli hutta, v soustavě Abregado je málem zničila Malevolence, a na Christophsis se tak tak zachránili před obříma plecháčema. Anakin je zkrátka talent. Ani na tohle však nemohla myslet pořád, protože se jí opět málem rozskočil hrudník.

Náhle zhaslo světlo. „Asi dostali zásah a vypadly pojistky.” pomyslela si Ahsoka. Seděla po tmě na ošetřovně pěkně dlouho. Zdálo se jí to divné, ale nezmatkovala. Pomocí Síly k sobě přitáhla namocniční vznášedlo a otevřela dveře. Všude se váleli mrtví kloni. Měli rozsekaná břicha světelnými meči. „Někdo se vloupal na loď.” napadlo Ahsoku. Avšak nic nenasvědčovalo přítomnosti nikoho ze separatistů. Zřejmě již odešli. Znovu jí bodlo pod hrudníkem. Na vznášedlu ujela asi sto metrů, když v tom jí svitlo „Padmé! Droidi chtěli senátorku!” Vše tomu nasvědčovalo. Minula další mrtvé klony. Chudáci, nemohla se na to dívat. Zaslechla jakoby tlumený výbuch. „Co to je?” napadlo ji, když se blížila k výtahu, který vedl na můstek.

Výtah jel pomalu. Nechápala to, ale řekla si, že za to můžou droidi. Vyjela na můstek. U řídících panelů se váleli mrtví kloni. Vyhlédla ven. Uviděla před sebou planetu. Strašně blízkou planetu. Připravila se na náraz. Křižník svou přední část roztříštil o horu.

Mezi tím...

Anakin se probral v nějaké skladovací místnosti. Všude byli náhradní součástky ke droidům. Ruce měl svázané za zády. Nemohl se pohnout. Strašně ho bolela hlava. Byl zoufalí. Padmé s ním nebyla. Nevěděl co se jí stalo. Začal se rozpomínat na bitvu. Křižník Redeemer padal k Hottopewu. On vletěl na palubu a tam ho zajal Grievous. „Ahsoka! Byla při pádu na ošetřovně. Co se jí stalo?” Anakin navěděl, co si má myslet. Začal se po skladišti rozhlížet, jestli tu nejsou nějaké zbraně. Avšak hned toho nechal, protože ani droidi nejsou tak pitomí, aby nechali jedie u zbraní. Po chodbě slyšel kroky. „Že by se na něho přišel podívat Grievous?” Kroky však znovu utichly. Anakin doufal, že nejdou k Padmé. Opět slyšel kroky. Ty se zastavily před místností, ve které byl vězněn. Dveře se otevřeli a Anakina obestoupili magnaguardi. Za nimi vešel Grievous a spolu s ním dva comando droidi držící Padmé. „Opět se setkáváme mladý Skywalkere.”

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů