Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Boj o planetu Hottopew III.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:13. Listopad 2012 - 13:12
Přihlásit se k odběru

Invaze na planetu Hottopew byla úspěšná. Po obrovské bitvě se rytíři jedi chystají odletět zpět na Corusant.

***

Anakin se prochází po písčité pláni. Všude je klid. Jen tu a tam lze vidět zničený stroj, nefunkčního droida, nebo kráter po výbuchu. Přestože mu Obi-Wan stále opakoval, že už by měli letět, Anakin cítil, že tohle není vše. Že se něco stane. Něco čemu musí zabránit. Ale nevěděl kdy a kde se to stane. Věděl, že nesmí odejít. Že zde je ho potřeba více, než v chrámu Jedi.

„Anakine, tady jsi. Všude jsem tě hledal. Už musíme letět. Rada nás potřebuje. Pospěš si!” Obi-Wan ho vytrhl z přemýšlení a táhne ho k raketoplánu. „Obi-Wane, říkal jsem ti, že zde jsme potřeba více než tam. Leť s Ki-Adi Mundim. Já zde zůstanu.” vysmekl se mu Anakin. „Tak dobře. Nějak to radě vysvětlím. Jestli sem ale do deseti planetárních rotací nedorazí droidi, tak se vrať do chrámu.” Anakin přikývl a šel za Rexem.

Anakin sledoval odlétající raketoplán ke křižníku Heedorck. Co se asi tak stane, přemýšlel. A jak se asi má Padmé? A vůbec, co když měl Obi-Wan pravdu? Co když jsem měl odletět? Anakin se tyto myšlenky marně pokoušel zahnat. Náhle za sebou slyší Rexův hlas: „Pane, jste v pořádku?” „Klid Rexi. Jsem v pohodě. Jen mi pořád připadá, že se něco stane. Už mě to štve. Je pevnost zajištěna?” „Je pane.”

o den později

Anakina stále trápily jeho myšlenky. Tentokrát však byly silnější. Viděl je před sebou, jako by se právě děly. Nechápal to. Už jen osm planetárních rotací a bude se muset vrátit do chrámu Jedi. A však i kdyby se Grievous vrátil, je možné prorazit blokádu planety tvořenou více než deseti křižníky? Měl z toho všeho divný pocit.
Náhle mezi mraky prosvitlo nějaké světlo. Co to asi je? Že by další chmurná představa invaze?
Ze světla vyletěli hyena droidi a shodili zápalné pumy na jedno z dělostřeleckých stanovišť. Ozvala se rána a Anakin si přikryl rukou obličej, aby ho neoslepil všude přítomný, bombami rozvířený, písek.
Nad sebou spatřil křižníky republiky a fregaty bankovního klanu jak pálí jeden do druhého. Anakin se vrátil k pevnosti a nastartoval stíhačku. Vletěl do mraků a začal sestřelovat supí droidy. „Já to věděl.” říkal si v duchu Anakin. Dva křižníky byli téměř zničené, zatím co lodě separatistů byly jako nové.
Za Anakinovu stíhačku se zavěsily tři supí droidi a Anakin je nemohl setřást. Jeden ho trefil do trysky motoru a ta začala hořet. „R2, nahoď stabilizátory a repulzory. Všechnu energii do zadních štítů.” R2-D2 mu na souhlas odpověděl zakvílením. Po tom R2 znovu zakvílel. „Co je R2?” následovalo další kvílení. „Co že je z hyperprostorem?” R2 mu na odpověď zase zakvílel. Náhle začala pípat vysílačka a Anakin ji zapnul. „Anakine, slyšíš mě?” ozval se Ahsočin hlas. „Ahsoko, co ty tady děláš?” „Přivedla jsem ti pomoc Skájo!” Teprve teď si Anakin uvědomil, že už ho nehoní supí droidi a míst toho za ním letí dvě ARC-170 v čele s Ahsokou. „Dva křižníky by vám mohly stačit mistře!” Anakin se ušklíbl a zamířil ke křižníku Teerwaeder.

„Tady generál Skywalker. Žádám o povolení k přistání do bočního hangáru. Mám poškozenou loď.” „Pane, tady admirál Yularen. Povoluji přistání v bočním hangáru Teerwaederu.”

Anakin přistál do hangáru a vylezl ze své stíhačky. Tam na něj již čekal mistr Yoda: „Tvoje mysl velmi bystrá jest. Jen díky tobě jsme mohli posilu sem poslat.” Anakin vytáhl R2-D2 ze stíhačky a šel na můsek.

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
5 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
2 hlasy
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů