Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Boj o planetu Hottopew III.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:13. Listopad 2012 - 13:12
Přihlásit se k odběru

Invaze na planetu Hottopew byla úspěšná. Po obrovské bitvě se rytíři jedi chystají odletět zpět na Corusant.

***

Anakin se prochází po písčité pláni. Všude je klid. Jen tu a tam lze vidět zničený stroj, nefunkčního droida, nebo kráter po výbuchu. Přestože mu Obi-Wan stále opakoval, že už by měli letět, Anakin cítil, že tohle není vše. Že se něco stane. Něco čemu musí zabránit. Ale nevěděl kdy a kde se to stane. Věděl, že nesmí odejít. Že zde je ho potřeba více, než v chrámu Jedi.

„Anakine, tady jsi. Všude jsem tě hledal. Už musíme letět. Rada nás potřebuje. Pospěš si!” Obi-Wan ho vytrhl z přemýšlení a táhne ho k raketoplánu. „Obi-Wane, říkal jsem ti, že zde jsme potřeba více než tam. Leť s Ki-Adi Mundim. Já zde zůstanu.” vysmekl se mu Anakin. „Tak dobře. Nějak to radě vysvětlím. Jestli sem ale do deseti planetárních rotací nedorazí droidi, tak se vrať do chrámu.” Anakin přikývl a šel za Rexem.

Anakin sledoval odlétající raketoplán ke křižníku Heedorck. Co se asi tak stane, přemýšlel. A jak se asi má Padmé? A vůbec, co když měl Obi-Wan pravdu? Co když jsem měl odletět? Anakin se tyto myšlenky marně pokoušel zahnat. Náhle za sebou slyší Rexův hlas: „Pane, jste v pořádku?” „Klid Rexi. Jsem v pohodě. Jen mi pořád připadá, že se něco stane. Už mě to štve. Je pevnost zajištěna?” „Je pane.”

o den později

Anakina stále trápily jeho myšlenky. Tentokrát však byly silnější. Viděl je před sebou, jako by se právě děly. Nechápal to. Už jen osm planetárních rotací a bude se muset vrátit do chrámu Jedi. A však i kdyby se Grievous vrátil, je možné prorazit blokádu planety tvořenou více než deseti křižníky? Měl z toho všeho divný pocit.
Náhle mezi mraky prosvitlo nějaké světlo. Co to asi je? Že by další chmurná představa invaze?
Ze světla vyletěli hyena droidi a shodili zápalné pumy na jedno z dělostřeleckých stanovišť. Ozvala se rána a Anakin si přikryl rukou obličej, aby ho neoslepil všude přítomný, bombami rozvířený, písek.
Nad sebou spatřil křižníky republiky a fregaty bankovního klanu jak pálí jeden do druhého. Anakin se vrátil k pevnosti a nastartoval stíhačku. Vletěl do mraků a začal sestřelovat supí droidy. „Já to věděl.” říkal si v duchu Anakin. Dva křižníky byli téměř zničené, zatím co lodě separatistů byly jako nové.
Za Anakinovu stíhačku se zavěsily tři supí droidi a Anakin je nemohl setřást. Jeden ho trefil do trysky motoru a ta začala hořet. „R2, nahoď stabilizátory a repulzory. Všechnu energii do zadních štítů.” R2-D2 mu na souhlas odpověděl zakvílením. Po tom R2 znovu zakvílel. „Co je R2?” následovalo další kvílení. „Co že je z hyperprostorem?” R2 mu na odpověď zase zakvílel. Náhle začala pípat vysílačka a Anakin ji zapnul. „Anakine, slyšíš mě?” ozval se Ahsočin hlas. „Ahsoko, co ty tady děláš?” „Přivedla jsem ti pomoc Skájo!” Teprve teď si Anakin uvědomil, že už ho nehoní supí droidi a míst toho za ním letí dvě ARC-170 v čele s Ahsokou. „Dva křižníky by vám mohly stačit mistře!” Anakin se ušklíbl a zamířil ke křižníku Teerwaeder.

„Tady generál Skywalker. Žádám o povolení k přistání do bočního hangáru. Mám poškozenou loď.” „Pane, tady admirál Yularen. Povoluji přistání v bočním hangáru Teerwaederu.”

Anakin přistál do hangáru a vylezl ze své stíhačky. Tam na něj již čekal mistr Yoda: „Tvoje mysl velmi bystrá jest. Jen díky tobě jsme mohli posilu sem poslat.” Anakin vytáhl R2-D2 ze stíhačky a šel na můsek.

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
5 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
2 hlasy
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů