Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Lov

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Azureta
18. Březen 2015 - 20:19
Takže.... nejdříve ti vypíšu zápory, ale neber to tak, že se mi to nelíbilo, lidi mají sklony zapamatovat si to hnusný.

Opakují se ti tam slova, především mistře. Chápu, že to je oslovení a že to je v SW prostě slušnost, ale v té povídce je to do očí bijící. Určitě měl nějakou hodnost, jak už to v klonových válkách bývá, takže třeba Fill ho může oslovit pane, z komlinku se ozve generále (či co on vlastně byl) a Jediové mu řeknou mistře. Podobné situace se zkrátka blbě řeší, ovšem je třeba z nich nějak víceméně vybruslit.

Dalším problémem je tempo. První odstavec se skládá ze tří vět, ve kterých jsou informace neuvěřitelně nahuštěné. Každý začínající pisatel si časem najde své tempo. Kdysi jsem žasla nad dlouhými povídkami a teď si stěžuji na krátký rozsah, co nám zadají ve škole. Je třeba to rozvinout, navodit atmosféru. Jak se Kit cítil, když ho střela málem zasáhla? Viděl jí v Síle? Nebo to bylo prostě štěstí? Koloval mu v žilách adrenalin nebo ne? To je jen k začátku, takto je třeba rozvinout celý příběh.

Občas tam máš zvláštní výrazy, jako začal střílet jako smyslů zbavený klon. Tím si asi chtěl podotknout, že střílí jako smyslů zbavený a že je klon. Je to neobvyklá kombinace. Nehodnotím ji záporně, jen mi to tam nehraje. Podobné výrazy se cení, někdo se tomu zasměje. Takže v nich pokračuj, pokud se ti líbí. Já například jsem nadšená, když vyvedu nějakou slovní hříčku nebo dvojsmysl, ale pozor, ne všichni to pochopí.

Hlavní postava/y... To je kdo? Kit Fisto nebo Obi-wan, Ahsoka a Anakin. Kit měl být asi jen úvodní akční scéna, ale není tam zdůrazněno, že se pak pouští za vůdcem separatistů již zmíněná trojka. Fisto je s nimi nebo ne? Nezmínil jsi to tam, ale proč by s nimi nejel? Kvůli tvému zrychlenému tempu, to trochu nesedí. Každá akce musí mít svůj důvod, př.: záporná postava nezabije někoho bezdůvodně (pokud není psychicky hodně narušená, ale to by byla v blázinci, ne?), musí mít k tomu důvod. A každá postava má emoce (pokud to není droid), z emocí třeba vzejde důvod k nějakému činu, ale nesmíš zapomenout to zmínit.

No... samotná dějová linie se teprve rozjíždí a vypadá to hodně zajímavě. Ráda bych si přečetla další pokračování, jenže často to pak zůstává nedokončené (viz moje povídky). Držím ti palce a přeji ti vytrvalost ve psaní. Prosím, neber si z mého hodnocení jen to nejhorší. Do hlavy ti nevidím, proto tvůj záměr či hlavní myšlenku mám zkreslenou od tvé představy.

Do or do not. There is not try.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
18. Březen 2015 - 21:16
No, tak nevím, jak začít... Většinu věcí už zmínila Azureta, tak to zkrátím... Jako, na druhou povídku to nebylo špatné, jsou tu mnohem horší :D Ale i tak... Že se ti tam opakovaly slova, by se ještě dalo přehlédnout, ale děj byl opravdu hrozně krátký, málo rozvinutý a to je podle mě největší slabina. Dej si na čas, několikrát si to po sobě přečti a uvidíš, že ještě něco dodáš nebo naopak něco odstraníš, či přepíšeš. Ale hlavně se rozepiš, protože takhle to bylo opravdu strašně uspěchané a z detailů víme možná to, že Fista málem zasáhla střela a na celním úřadě běží zprávy.
Každopádně naše výtky ber spíše jako rady :)
Dávám 6* a přeji hodně štěstí v dalším psaní :)

<p>"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."</p>

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
3. Duben 2015 - 9:39
Možná by bylo fajn zmínit, že má pomoc byla hodně, ale fakt hodně pasivní. Takže teď ti poněkud aktivněji vypíšu, co všechno by stálo za vylepšení a ty - až dočteš knihy a vrátíš se k psaní - se budeš tímhle komentářem řídit. A stejně tak i komentářem Wedgeho a Azurety. ;)


1) Zjisti si, jak se píšou názvy planet, měst a také jména. Sice ti ve slově Dantooine uteklo jen to e na konci, ale i tak je to škoda.
2) Přímá řeč.
... a) „Blabla,” řekl.
... b) Řekl: „Blabla.”
... c) „Blabla,” řekl a pokračoval: „Blabla.”
... d) „Blabla,” ohlédl se, „blabla.”

3) Yodův slovosled - bacha na to! Když píšeš za postavy z filmů, her či knih... nejen že bys měl vědět, jak v některých situacích jednají a co umí, ale také jak se vyjadřují.
4) Neboj se delších vět (středníky, dvojtečky a pomlčky ti pomůžou)
Hned je poznal. Anakin Skywalker, Ahsoka Tano a Obi-Wan Kenobi. - tady bys za poznal klidně mohl jedno z těchto znamínek použít. Ale pozor! Je to nakažlivé a rychle se to šíří!
5) Možná by nebylo na škodu pohrát si s oddělováním hvězdičkami (například)
6) Pozor na nesrovnalosti! Ono, aby si Anakin s Ahsokou hráli na tátu a dceru, není zrovna nejmoudřejší...
... a) On je člověk, ona Togruta. Hybridi se obvykle poněkud odlišují od obou ras.
... b) Jemu je nějakých 20, jí asi tak 13. Co mi tu asi nesedí? :D
Ano, samozřejmě si můžou hrát na adopci, ale...
7) Krytí. Když už si hrajou na otce s dcerou (byť i to je prapodivné) chtělo by to ještě nějaké krytí v rozhovorech. Protože když někdo na ulici zaslechne rodinu mluvit o sepících, asi mu rychle docvakne, že to asi tak úplně rodina nebude (a někomu to možná docvaklo už, když je viděl). Každopádně by se hodilo nějaké krycí heslo + za přímou řečí pak (pomocí mého návodu na přímou řeč) vysvětlit, co se tím míní.


To je za mě asi tak vše. Už se těším, jak se to vyvine.

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+4
-1