Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Qui Gon Jinn - padawan Xanatos

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Mistr jouda
22-23
4. Červenec 2013 - 12:25
Krátká, ale budu dělat pokračování... :)

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Halt01
4. Červenec 2013 - 13:26
Přiznám se, že v hodnocení povídek nejsem moc dobrý. Na "plnohodnotné" ohodnocení si budeš muset asi počkat na lidi jako jsou tady soudruh PredsaJa, či naše drahá Evelynne Storm. Každopádně se pokusim vytičit základní přednosti a také nedostatky. To druhé tam bohužel převládá. Ale hezky popořadě.

Líbí se mi námět toho příběhu. Je to něco, s čím se dá pracovat, co se dá rozvíst, s čím si člověk může pohrát. Když si člověk v hlavě vytvoří zajímavý námět, má z půlky vyhráno. Říkám z půlky, protože abys měl vyhráno úplně, měl bys a vlastně musíš udělat to, co jsem řekl na začátku (tj. pracovat s tím, rozvíst si to atd.).
Tys to ale neudělal. Bylo to hrozně nepřehledný, odstavce aby člověk lupou hledal. Nad tím bych byl ještě schopen takříkajíc přihmouřit oko, kdyby ten příběh měl nějakou náplň. Bylo tam tolik věcí, které mohly být zajímavými prvky v povídce [dialog, popřípadně následná bitka s piráty, váhání Xanatose (Mám s tím chlapíkem jít, nemám s tím chlapíkem jít?), nevole Rady ho přijmout (přeci jen je mu devatenáct a Jediové se nabírají do čtyř let, mám pocit) atd. atp.]. Takhle to byl jen let tam a zpátky bez hlubšího smyslu, který mě nezaujal a spoustu lidí by asi i odradil od čtení další části (která bude, jestli jsem to správně pochopil).
Pak mi tam ještě neseděla Yodova věta: "Dobře, on jediem stane se, nechceme, aby sithem stal se.Ty vycvičíš ho." (Teď odhlédnu od těch chyb, co tam jsou.) Jediové totiž měli za to, že Sithové vyhynuli. Tudíž si ani nepřipouštěli, že by existoval někdo, kdo by se Sithem stal, obzvlášt když ho neměl kdo zasvětit do tajů Temné strany (v tomto případě vlastně Síly obecně, byli by odmítli jeho učení). Padlý Jedi ano, Sith ne.
Pak se tam objevilo celkem velké množství chyb v gramatice, interpunkci a tipografii.
To je asi tak v kostce všechno. Na rozsáhlejší rozbor si opravdu budeš muset počkat na někoho jiného.
Potenciál máš, zhruba asi víš jak na to. Nespěchej a nebuď líný to prostě rozepsat.
Dneska dávám 3*. Nemám to ve zvyku, ale: Držím palce.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
22-23
4. Červenec 2013 - 15:08
Dobře, on jediem stane se, nechceme, aby sithem stal se.Ty vycvičíš ho.
Kde je tam chyba?
A díky za názor, nikdy jsem takhle nepsal, tak berte ohledy. P.S. jo, spletl jsem se, že jsem místo lord ze sith, napsal jenom sith...
Sithové jsou vlastně ti červení, co mají ta malá chapadla u obličeje. odkaz » Ale v díle klonových válek s Darth Maulem a Savagem Opressem, říkali Sithští bratři, ne bratři ze sith...

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Halt01
4. Červenec 2013 - 15:21
"Dobře, on jediem (Jediem) stane se, nechceme, aby sithem (Sithem) stal se.Ty (...stal se. Ty...) vycvičíš ho."
Nic závažnýho, ale chyby to jsou.

Ohledně těch Sithů. Tam jsi tu chybu, o který mluvíš, neudělal. Jelikož když Sithští lordi objevili Korriban a našli tam Sithy jako rasu, (snad se nepletu. Ve Starý Republice docela plavu) tak od tý doby se už víceméně nerozlišoval rozdíl mezi Sithem jako rasou a Sithským lordem. O to mi nešlo. Jde o to, že Jediové si mysleli, že Sithy (myšleno lordy- ty zlý) dávno zničili. Tak jsem to myslel.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
22-23
4. Červenec 2013 - 15:36
Ty (...stal se. Ty...) vycvičíš ho."
Chápeš, že je to Yodova řeč?

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Halt01
4. Červenec 2013 - 15:39
Tam jde o tu mezeru mezi tečkou a slovem Ty .

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
22-23
4. Červenec 2013 - 18:28
no to je chyba :D

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Viq
28-29
Viq [Redaktor]
19. Červenec 2013 - 11:49
První věc, co mě na této povídce ihned zarazila, je to, jak si úplně změnil příběh Xanatose. Původně ho Qui-Gon objevil asi ve věku 3 let, ale podle tebe až ve věku 19 let - přitom původně se v 18 letech odvrátil od Jediů a stal se Temným Jediem. Ale budiž, vzal si jen jeho jméno a použil ho... i když sis mohl vymyslet novou postavu.

Příběh je nedotažený, místo abys to rozdělil na dvě povídky a pětinásobně to rozepsal, investoval do toho spoustu času (a sklidil pak slávu), tak si to nacpal do dvou odstavců, děj vzal šmahem a nic nerozepsal. Žádné charakteristiky, žádné bližší popisy. Kdybych neznal blíž universum SW, nemusel bych vědět o čem mluvíš, což je špatně.

Doporučuji také zapracovat na stylizování, protože když lidé vidí text parádně rozdělený do odstavců, že si s tím dal autor práci, tak si to přečtou spíš než jednu velkou skrumáž textu. Také si to po sobě 5x přečíst a vyladit všechny věty by nebylo na škodu - příklad "Jeden ranní den byl předvolán k radě." -> tohle je opravdu skvost, když si to přečtu, spíš to ve mně vyvolává dojem, že k radě byl předvolán den, nikoliv živá bytost. Takto "Jednoho ranního dne byl předvolán k radě." to vypadá mnohem líp.

Pravopis je celkem v pohodě, ale kašleš na to, že Jediové se píšou s velkým "J", stejně jako Sithové. Povídku korunuješ tím, že ses asi neschodnul :D

Jednotlivé hodnocení:
Styl psaní: 4
Jak už jsem napsal, popisy chybí, všechno dohromady = nic příjemného pro čtenáře.

Pravopis: 6
V pravopisu vidím zlepšení napříč všemi povídkami... budu muset zavést krutější bodování.

Příběh: 3.5
Qui-Gon přišel k radě, jel na planetu, našel Xanatose, vrátil se k radě, rada mu dovolila ho vycvičit. Tohle je v podstatě to, co si napsal, akorát srozumitelnější. Máš v příběhu zásadní logické nedostatky, které bych připisoval nedostatečnému popisu a vyjádření situace, stejně jako strohé rozhovory.

Celkem: 4
Špatné to vysloveně není, ale na průměr je pořád daleko.

Jediné co se dá poradit je nespěchat s napsáním jednotlivých dílů, ale dát jim prostě spoustu času. Napsat povídku dokáže každý, ale málokdo ji dokáže dotáhnout do vyšší třídy. Víc popisů a lépe členit!

"You can't believe everything you read on the Internet." - Abraham Lincoln

+1
0
-1