Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »
Klonové války po letech s českým dabingem
Po téměř dvanácti letech letech se seriál Star Wars: Klonové války konečně dočká kompletního českého dabingu. více »
Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »

Boj o přežití II.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:6. Prosinec 2012 - 17:18
Přihlásit se k odběru

Po definitivní porážce republiky u planety Hottopew je Ahsoka Tano odkázána na své instinkty a to co se naučila v chrámu jedi, protože se pokouší dostat do řídící pevnosti droidů, zatím co jsou Anakin a Padmé Amidala uvězněni hrabětem Dooku na Serennu.

***

Ahsoka šla pouští. Slunce pálilo čím dál tím víc. Písek jí hřál do nohou. Začínala mít hlad a žízeň. Šetřila si to, co našla v Redeemeru, protože nevěděla, jak dlouho ještě půjde. Začínaly jí bolet nohy. Šla v kuse bez mála dva dny. Bylo jí špatně. Motala se jí hlava a začínala slábnout. Náhle zakopla o kámen a spadla do písku. Pokusila se vstát, ale nešlo to. Sáhla na svou flašku, ve které měla vodu. Již byla prázdná. Snědla poslední kousek jídla, který měla u sebe a znovu se pokusila postavit. Povedlo se. Šla dál k pevnosti. Byla blíž a blíž. Náhle uslyšela kroky bitevních droidů. Bylo jich asi deset. Kroky byly slyšet blíž a blíž. Náhle je zahlédla. Vzala blaster a začala po nich střílet. Tři zasáhla, ale zbytek se vzpamatoval a opětoval palbu. Zapnula svůj světelný meč a rozeběhla se proti nim. Jednomu usekla hlavu, dalšího přesekla vejpůl. Za nedlouho z droidů zbyla jen hromada šrotu.

Vykročila vpřed. Když vyšplhala po duně, naskytl se jí pohled na základnu droidů. Všude létaly STAP a jezdily tanky. Tisíce droidů pochodovalo z nebo do výsadkových lodí, kterých tu bylo asi deset. „Tohle bude těžké.” pomyslela si Ahsoka a rozeběhla se z kopce. V tom se stalo něco, co Ahsoce málem přivodilo záchvat srdce. Jeden z droidů na ni ukázal a plechovým hlasem řekl „Ha, Jedi!” Asi třista droidů se otočilo a začalo po ní pálit. Jen tak, tak odrážela střely. Droidů bylo moc. Jeden jí trefil do nohy a Ahsoka padla na kolena. Po té k ní přišli dva magnaguardi a zarazili do ní svá elektrokopí.

//Mezi tím...//

Anakin se probudil. Byl stále v cele. V síle cítil Ahsoku, ale jen matně. Cítil, že s ní není něco v pořádku. Jeho pokus spojit se s Ahsoku byl marný. Po chodbě stále dupali droidi. Byl zřejmě v nejstřeženější věznici separatistů. Snažil se vymyslet plán, jak se odtud s Padmé dostat. Bylo to však k ničemu. O této věznici nevěděl vůbec nic. Náhle se otevřely dveře a dva magnaguardi chytili Anakina za paže a vedli ho chodbami do neznáma. Přišli k nějaké velmi střežené místnosti. Hlídali jí dva magnaguardi a dva comando droidi. Dveře se otevřely a vešli dovnitř. Tam již byla Padmé. Měla ruce spoutané v elektropoutech, kterými do ní může být pouštěn proud. Anakina taky spoutali a postavili k Padmé. Bočním vchodem vešel hrabě Dooku a Grievous. „Skywalkere, položím ti pár otázek. Ty mi buď odpovíš, nebo budete ty i senátorka trpět.” Dooku došel ke svému křeslu a posadil se. „Anakine, kde se nachází jednotlivé lodě republiky?” položil mu první otázku Dooku. Anakin se zamyslel. „Musím mu lhát.” řekl si a tak taky učinil. „Většina flotily letěla k Hottopewu, kde byla zničena. O jiných lodích nevím.” odpověděl mu hrdě Anakin. „Vážně o jiných lodích nevíte? To je škoda. Elektriku!” zaječel Dooku a do Anakina a Padmé droidi začali pouštět proud.

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů