Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Boj o přežití I.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:29. Listopad 2012 - 17:16
Přihlásit se k odběru

Při bitvě o Hottopew byl sestřelen Redeemer, na jehož palubě se nacházela raněná padawanka Ahsoka Tano. Ta se nyní snaží skrýt před legiemi droidů, zatím co Anakin a Padmé jsou mučeni hrabětem Dooku na Serennu.

***

Ahsoka se probudila. Začínalo se rozednívat. V dálce byla vidět pevnost droidů, nad kterou vycházelo slunce. Teplý písek hřál Ahsoku do zad. Cítila se příjemně. Pokusila se vstát a povedlo se jí to. Už jí nic nebolelo. Jen občas jí ještě bodlo pod hrudníkem. Řekla si, že by měla z křižníku zachránit nějaké jídlo, munici a zbraně. Nevěděla, jak dlouho tu bude muset přežít. Republiková armáda se stáhla a zřejmě se jen tak nevrátí. Tato porážka se zaryla do mysli všech spojenců republiky a ti zvažují, zda by se neměli připojit k separatistům.

Ahsoka se vydala k troskám křižníku. Musela si dávat pozor, aby na ní nic nespadlo. Kostra křižníku byla poničená, takže se Redeemer mohl velmi rychle zhroutit. Vešla dovnitř. Na zemi našla dva mrtvé klony. Vzala si od nich granáty a zašeptala jim do ucha „Není to ode mne hezké. Odpočívejte v pokoji.” a šla dál. V tom, co kdysi býval boční hangár našla hromady poničených beden s municí, zásobami a zbraněmi. Vše však bylo zničené. Ahsoka si začala zoufat. Hledala dál a dál. Našla jen pár zásobovacích balíčků, které jí vydrží maximálně na jeden den. K pasu si připnula blaster a vyskočila ven. Musela najít nějakou potravu. Ale kde? Všude je jen písek. Při instruktáži jsme si si říkali o nějakém zalesnění na severu a jihu planety, ale tam se dostane nejdříve za několik měsíců. Znovu se zahleděla na základnu. Nyní již bylo slunce výš. Typovala, že je deset hodin ráno. Náhle jí něco napadlo „Pevnost!” řekla si v duchu. „Tam si vezmu spídr a pojedu k lesu. Třeba i zavolám republice.” Rozeběhla se k mohutné pevnosti.

//Mezi tím...//

Křižník Velký blesk přistál v hangáru na Serennu. Dooku nasedl na svoje vznášedlo, zatímco magnaguardi a Grievous odvedli Anakina a Padmé do věznice. Anakin zachytil Ahsoku v síle. Cítil, že je zoufalá, ale žije. Žije. To ho uklidnilo. Usmál se na Padmé. Doufal, že pro ně republika přiletí. Ale i kdyby přiletěli, měli by šanci uspět? Na oběžné dráze jsou stovky lodí. Bylo by nemožné je zničit. Došli k věznici. Dveře se otevřeli a vešli dovnitř. Na temné chodbě se rozsvítilo a před nimi stáli dva comando droidi. Grievous se otočil a odešel s magnaguardy pryč. Comando droidi jim přes hlavu hodili pytle, aby neviděli kam jdou a odvedli je do cel. Anakina někdo praštil do hlavy a pak už si nic neviděl.

Probudil se po několika hodinách. Již na hlavě ten pytel neměl. Padmé s ním nebyla. Zřejmě jí dali do jiné cely. Doufal, že jí droidi nic neudělali. Snažil se meditovat, ale nešlo to. Po chodbě neustále byly slyšet plechové kroky droidů. Je uprostřed separatistického prostoru. Okolo Serenna navíc bylo několik set lodí a desítky křižníků republiky byly rozstříleny u Hottopewu. Jsou vůbec pro republiku tolik důležití, aby pro ně byla vyslána armáda?

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů