Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Rovnováha Síly - Jedi vs Sith (2/3)

Reklama
Autor: Ryen
Přidáno:3. Prosinec 2012 - 20:19
Přihlásit se k odběru

Jedi vs Sith

Temný pán se podle očekávání před chvílí vrátil ze slyšení u Císaře a nyní čekal zde. Zcela sám čekal na svůj osud, aniž by to věděl. Ethan tušil, že sith se s ním bude chtít vypořádat osobně a nepřivolá posily. Věřil tomu, protože mu v podstatě nic jiného nezbývalo.
Jakmile jeho nohy s plesknutím dopadly na podlahu, Temný pán se bleskurychle otočil na patě a aktivoval svůj světelný meč.

"Takže jsi mne nevycítil," konstatoval Dess, když uviděl Lordovu reakci. Na několik vteřin, které se zdály být hodinami, zavládlo mezi Jediem a sithem napjaté ticho, které bylo pravidelně prořezáváno pouze Vaderovými nádechy a výdechy.

"Přišel jsi mne zabít," oznámil Temný pán jakoby se nechumelilo.

"Nepředstírej přehnanou moudrost, Vadere. Můj úmysl by byl jasný každému." Ethanova ruka se nedbale přiblížila k rukojeti jeho meče. Sith na tento pohyb nijak nereagoval a dál stál jako socha. Jeho mrazivý klid tváří v tvář nepříteli Dessa trochu znervózňoval.

"Nejsi první..."

"Cože?" nechápal Ethan.

"Nejsi první Jedi, který mne chce zabít. A nejsi první, kterého zabiju já, ani zdaleka. Čím, myslíš, že jsi tak výjimečný, abys to zrovna ty dokázal?"

Tento prostý dotaz donutil Dessa dát najevo svou nervozitu prostřednictvím nejistého výrazu ve tváři. Byl připravený na střet s Temnou stranou i na souboj na život a na smrt, ale jednu věc si doteď nepřipustil - fakt, že by mohl prohrát.

"Vzpomínám si na tebe," přerušil Vader Ethanovy myšlenky, než ze sebe stačil vytlačit kloudnou odpověď. "Ty jsi Ethan Dess, mám pravdu? Tvé pokusy o sabotáže na imperiálních základnách již vstoupily ve všeobecnou známost. Poslední informace o tobě říkají, že jsi pátral po Yodovi. Řekni, byl jsi úspěšný?"

Jedi chvíli přemýšlel. Chce Lord jen rozptýlit jeho pozornost a připravit si tak volné pole k útoku? Chce si jen poklábosit před soubojem? Nebo ho to opravdu zajímá? Koneckonců proč neodpovědět, pomyslel si Dess. Když nevyzradí nic důležitého.

"Částečně," odpověděl opatrně. "Mistra Yodu jsem nakonec nalezl a vysvětlil mu svůj plán. Ale on odmítl přidat se ke mně. Nevím proč. Kdyby tady byl, stál by nyní před Císařem stejně jako já teď před tebou."

"Ale to už tu přeci jednou bylo," uchechtl se Vader, přičemž stále nehnutě stál. "Imperátor tehdy Yodu porazil a já jsem s Obi-Wanem prohrál vlastní vinou. Ale už jsem se poučil."

Konečně se pohnul, když začal pomalu, ale jistě kroužit kolem Ethana. Ten odpověděl stejným pohybem a položil ruku na svůj meč.

"Yoda byl kdysi mocný a moudrý bojovník. Ale po jeho potupné porážce zbaběle utekl a schoval se jako každý jiný Jedi. Rytíři Jedi byli vždy příliš pasivní, aby udělali, co je třeba a podívej, jak to s vámi dopadlo. Vládnou pouze ti, kteří se nebojí uchopit moc do vlastních rukou!"

"Zmlkni!" vykřikl ve vzteku Ethan a aktivoval svůj světelný meč. Zuřivost jím cloumala a i když si uvědomoval, že Vader se v něm určitě úmyslně snaží probudit Temnou stranu, v tu chvíli se tomu nebránil. Pokud ho hněv posílí, aby sitha porazil, budiž.

"I ty jsi byl Jedi nebo už jsi zapomněl? Ty jsi zbabělec, zklamal jsi všechny, kteří v tebe věřili! Všechny - a teď si tu jen tak stojíš a bez lítosti mluvíš o těch, které jsi po stovkách zabíjel! Nikdo přeci nemůže být tak zkažený - nikdo!"

Dess si moc dobře uvědomoval, že se nyní nachází Temné straně blíže než kdykoliv jindy. Teď mu to ale bylo jedno. Právě ze sebe vypustil léta potlačované emoce.

"I můj mistr v tebe věřil," pokračoval již klidným hlasem. "Pamatuješ si na něj? Pamatuješ na Jinna Quena?"

Po chvíli, kdy Lord pravděpodobně procházel své vzpomínky, ticho prořízl Vaderův smích. "Mistr Quen? Takže ty jsi... No jistě! Ty jsi ten, chlapec, který při čistce v Chrámu utekl přímo před mým mečem. Ano, ano vzpomínám si na tebe Ethane Dessi. Myslel jsem, že jsi tehdy zemřel s ostatními. Ale tys přežil, to je chvályhodné."

Lord se opět zastavil a zůstal na místě. "Chceš vědět, jak zemřel tvůj mistr, chlapče? Bojoval jako skutečný Jedi. S klidem a přesností. Síla byla s ním... Ale Temná strana byla na mé straně a té se nemohl rovnat. Když jsem s ním skončil, nepoznal bys jeho tvář. Nedopřál jsem mu rychlou smrt... Žadonil, abych ho nechal naživu předtím, než jsem proklál jeho srdce."

"Lháři!" vykřikl Ethan pod náporem nové vlny hněvu. Věděl, že Vader si ten konec vymyslel kvůli provokaci, ale nezajímalo ho to. Takhle o jeho mistrovi mluvit nebude! Skokem překonal vzdálenost mezi nimi a zaútočil seshora. Temný pán byl připraven a útok tak s lehkostí odbyl, proto Dess pokračoval sérií rychlých zuřivých seků a vpichů. V hlavě mu pulzovala jediná myšlenka - zabít! Lord se plně soustředil, aby každý Ethanův úder odrazil a ve vhodné chvíli zablokoval jeho meč, čímž souboj na pár sekund zastavil.

Takhle to nemělo být... Měl se tu odehrát souboj mezi Jediem a sithem, to ano. Ale Vader měl být tím sithem a Ethan oním Jediem. Nyní ovšem z Temného pána vyzařoval klid a soustředění, zatímco Dess sebou nechával proudit hněv a posiloval jím svůj útok. Takhle to nemělo být...

Darth Vader vyslal proti soupeři proud Síly, čímž ho odhodil na židle stojící opodál. Díky nim Ethan ztratil rovnováhu a spadl mezi ně. Lord na nic nečekal a započal s útokem. Jedi se ani nestačil zvednout, proto byl nyní nucen bojovat v polosedu a chaoticky ustupovat před nepřítelem tím, že se šoupal po zadku. Kolem dvojice začaly létat třísky, což nasvědčovalo tomu, že židle již nikdy nebudou použitelné.

"Jak potupné," vysmíval se Vader. "Chrabrý Jedi, který mne přišel zabít, se tu přede mnou plazí jako huttí mládě."

Ethan věděl, že nepřítel má v tomhle pravdu. Proto uděřil Sílou do toho, co zbylo z nábytku, čímž vmetl třísky do Vaderových očí. Tedy ne že by mu mohly skutečně vniknout do očí přes jeho masku, ovšem rozptýlily Lordovu pozornost natolik, aby se mladý Jedi mohl zvednout ze země. Zřejmě ale přecenil svoji lest, protože ještě než se stihl narovnat, zasáhla jeho hrudník Lordova umělá noha a vyrazila mu dech. Ethan upustil meč přitom, jak lapal po dechu a instinktivně ustupoval před nepřítelem.

Vader využil jeho rozptýlení, Sílou ho chytil pod krkem a vyzdvihl do vzduchu. Dess se nezmohl na nic víc, než že položil ruce na krk, jakoby se tím snad mohl stisku zbavit.

"Pro-prosím..." vykoktal Ethan.

"Nepros!" přikázal Vader. "Zemři jako Jedi a ne jako zbabělec. Zemři se ctí jako tvůj mistr!"

To byla poslední slova, která Dess slyšel. Zbytek Vaderova monologu už mu splynul do nesmyslných zvuků zamlžených díky ztrácejícímu se vědomí. Ještě než podlehl temnotě, jež se mu drala do mysli, a nechal náruč smrti, aby ho objala, pozvedl Ethan svůj mlžící se zrak a spatřil Jeho. Malý zelený mužíček, který po staletí svou silou a moudrostí svítil jako maják naděje pro všechny rytíře Jedi, sledoval z bezpečí větrací šachty Jediovu smrt.

Poeslední Ethanovy myšlenky byly věnovány právě jemu: "Mistře Yodo, proč jste mne nechal zemřít? Co jste to udělal?"

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
4 hlasy
9 hvězd
6 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů