Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Rovnováha Síly - První mise (1/3)

Reklama
Autor: Ryen
Přidáno:3. Prosinec 2012 - 19:58
Přihlásit se k odběru

(Rád bych upozornil, že tento příběh neodpovídá canonu - jde o alternativní verzi SW univerza.)


První mise


4 BBY

Na centrum Coruscantu, nyní nazývaného Imperiální centrum, se snesl temný soumrak. Oblaka byla dnešní večer krvavě rudá, jakoby snad i nebe tušilo úděl nadcházející noci. Noci temnější než všechny ostatní. Lidský samozvaný rytíř Jedi Ethan Dess se v tichosti plížil větracími šachtami Císařského paláce. Nemohl uvěřit tomu, že je skutečně tady. Po několikaletém shromažďování informací a plánování přišel "Den D"!

Přestože byl již jen krůček od svého cíle, necítil žádnou radost ani zadostiučinění. Přestože splnění jeho úkolu bude nejspíše důvodem k oslavám po celé galaxii a probudí novou naději v srdcích všech lidí žijících pod stínem Impéria, Ethan nebude oním oslavovaným hrdinou. V té době už bude v Síle a Impérium nikdy nedovolí, aby jméno atentátníka proniklo na veřejnost. I tak ovšem Jedi musí splnit svou povinnost! Přestože je jeho mise sebevražedná, protože nemá šanci dostat se z Paláce živý a přestože se jeho jméno nezapíše do dějin, musí to vykonat. Musí zabít Darth Vadera!

Ethana od cíle dělilo ještě několik desítek metrů větrací šachty. Musel se pohybovat velice opatrně, aby nebyl nikým zaslechnut a také se musel skrývat v Síle, aby ho Temný pán nevycítil. Plížení bylo dlouhé a jednotvárné, proto Jedi Dess začal vzpomínat na své poslední setkání s Lordem Vaderem...


19 BBY

"Mistře, kdy přijmeme nějakou misi? Už se nemůžu dočkat, až se podívám mimo Chrám. Jsem připraven na svět tam venku, opravdu!" dožadoval se odpovědi mladý chlapec.

Mistr Jinn Quen se pousmál. "Klid, mladý padawane. Byl jsi mi přidělen teprve včera a už bys chtěl do boje? Vím, že jsi výborný bojovník, ale to není vše! Jedi se musí učit i jiným věcem... například trpělivosti."

Ethan se chvíli kochal pohledem na noční oblohu, kterou měl díky výhledu z balkonu, na kterém se se svým mistrem právě nacházel, jako na dlani a přemýšlel o Jinnových slovech. "Děláte si ze mně srandu," usoudil po chvíli.

Tentokrát se mistr Quen neubránil smíchu. "Ale ne - to bych si k tobě nedovolil. Mám tě přeci vést a učit a ne si z tebe utahovat, hm?" provrtal moudrým pohledem chlapce.

Ethan se začervenal. Už zase si připadal jako u zkoušek. Byla to řečnická otázka, nebo by ze sebe měl vytrousit nějakou odpověď? Nerad by svého nového mistra zklamal. Jinn byl moudrý a autoritatní typ. Přesto si ho většina younglingů oblíbila spíše pro jeho veselou a přívětivou povahu. Dess byl skutečně rád, že si vybral jako padawana právě jeho.


Než chlapec stačil vymyslet vhodnou odpověď, vyrušil ho z přemýšlení náhlý zvuk výbuchu následovaný mohutným otřesem. Dess se zmateně vyklonil z balkonu, aby viděl, kde se co stalo. Jeho mistr ho však stáhl zpátky.

"Ne Ethane, ten rána byla příliš blízko. Něco se stalo tady v Chrámu."

"Ale co... co se mohlo stát? Tady?" děsil se padawan.

"Pojď, zjistíme to," prohlásil mistr a rozeběhl se chodbou připravujíc si světelný meč. Když to Ethan viděl, chopil se toho svého. Byl čerstvě vyrobený, ještě ho ani nestačil pořádně vyzkoušet. Dvojice nestačila doběhnout ani nakonec chodby, když se zpoza rohu vyřítili další dva rytíři Jedi - Marc a Dran'kel. Ethan je znal jen od vidění.

"Co se děje?" zavolal na ně mistr Quen.

"Útočí na nás," vykřikl Dran.

"Ale kdo?"

"Kloni! Pětistá první legie... vraždí Jedie!"
Dřív než-li někdo stačil říct něco dalšího, přistály u nohou Jediů dva termální detonátory.

"Pozor!" vykřikl Quen, ovšem bylo už pozdě. Výbuch způsobil, že se těla obou Jediů vypařila na místě. Jinn stihl jen tak tak vyslat Sílu, aby sebe i padawana ochránil před letícími troskami stěn. Ethan několik sekund nevnímal nic... Byla to první smrt, se kterou se setkal přímo. A hned dva Jediové najednou! Až nyní si uvědomil, jak byl naivní, když si myslel, že Jedie je téměř nemožné zabít. Probuzení horší než rána mezi oči. Až po chvíli si uvědomil, že na něj Quen mluví.

"V pořádku? Jsi v pořádku, chlapče? Musíme jít!"
V tu chvíli na chodbu poklusem doběhli čtyři klonoví vojáci. Pravděpodobně ti, kteří vrhli výbušniny pod Marca s Dranem. Mistr Quen neotálel a aktivoval světelný meč, který se okamžitě začal míhat vzduchem a odrážel přesné střely nepřátel. Ethan také aktivoval svoji zbraň a přestože byl ve skutečné akci poprvé, z výcviků si pamatoval, co má dělat. Nechal sebou proudit Sílu a jeho ruce začaly instinktivně kmitat, jak měnil polohu čepele tak, aby pokaždé stála v dráze příchozím střelám. Netrvalo dlouho a klony ležely bezvládně na podlaze.

"Poběž!" pobídl mistr Ethana a oba se rozeběhli chodbami. "Chtěl jsi přijmout nějakou misi? Tak tady ji máš - tvoje první mise, padawane. Cílem je ji přežít, pamatuj! Tak se drž u mně a všechno bude v pořádku, dobře?"

Padawan takovou zkázu neviděl ani v holofilmech. Čím více se blížili k centru Chrámu, tím víc viděli hořících místností, zbořených pilířů a co bylo nejhorší, stále častěji zakopávali o mrtvá těla. Těla klonů i Jediů... Všech bez rozdílu - novicové, younglingové, padawani, rytíři i mistři. Vojáci si nevybírali své oběti a očividně nebrali zajatce. Kdo to mohl udělat? Kdo udělil klonům takový rozkaz?!


"Mistře, podívejte!" vykřikl chlapec, když v jedné z místností uviděl konečně nějakého živého rytíře. Quen okamžitě změnil směr a zamířil k přeživšímu. Ethan, který byl blíž, se dostal do místnosti jako první. I tady ležela mrtvá těla, povětšinou padawanů. Uprostřed té zkázy nestál nikdo jiný, než opěvovaný hrdina Klonových válek Anakin Skywalker.

"Anakine! Jsem tak rád, že jsi tady! S tebou se určitě probijeme. Že ano mistře?" otočil se Ethan na Jinna. Mistrův pohled mu ovšem nahnal husí kůži. Očividně nebyl tak rád, že tady Skywalkera vidí, protože v jeho očích se odrážela hrůza a strach. Čas jakoby se v tu chvíli zastavil a Ethan to najednou pocítil. Něco s čím se ještě nikdy nesetkal. Dotýkala se ho Síla, ale ne ta životodárná a podporující, ale mrazivá a děs nahánející... Temná strana zde byla přítomna!

"Neotáčej se k němu zády!" zakřičel mistr Quen na padawana. Dess se díky tomu v poslední vteřině vyhnul Anakinovu meči, který by mu jinak jistě setnul hlavu. Anakin protočil svou zbraň v ruce a chystal se padawanovi uštědřit další smrtící ránu. To už se k němu ale dostal mistr Quen a útok zablokoval svým mečem. Následně z levé ruky vyslal mohutný proud Síly a odhodil Anakina ke stěně.

"Běž!" otočil se na Ethana. Ten ovšem váhal. "No tak poslechni mně! Na souboj se sithem ještě nejsi připravený. Schovej se a já si tě potom najdu!"

Padawan věděl, že jeho přítomnost by mistra pouze rozptylovala, proto se rozhodl uposlechnout.
Sithem... to slovo Desse zasáhlo jako otrávený šíp přímo do srdce. Jak běžel chodbami, došlo mu to. Ano - taková temnota nemohla vyvěrat z nikoho jiného než ze samotného sitha.


"Hej Ethe!" Padawan se otočil, jakmile zaslechl své jméno. U jednoho ze vstupů na přistávací rampu uviděl svého přítele z Chrámu - staršího padawana Zetta Jukassu.

"Pojď Ethe, probijeme se - na přístávací rampě je jich jenom pár. Musíme utéct!"

"Promiň Zette, ale mám tu mistra - musím na něj počkat," zaváhal Dess. Bodnutí u srdce a náhlý příval smutku bez jakkékoliv příčiny Ethanovi ovšem prozradily, že jeho mistr již nepřijde. Padawan cítil přítomnost smrti. Mistr Quen právě splynul se Sílou. "To ne... mistře..."

"Podívej," zakřičel Zett, který právě vykouknul z okna. "To je senátor Organa. A má vznášedlo - musíme se k němu dostat!"

"Zette počkej!" zvolal Ethan, ovšem bylo pozdě. Jukassa již vyšel ven a rozeběhl se přímo do náruče smrti. Dess tak mohl vidět z okna smrt dalšího přítele.

Neměl však čas truchlit, protože ve vedlejší chodbě zaslechl známý zvuk pochodu. Blížili se další klonoví vojáci. Ethan neměl kam se tady schovat a věděl, že celé skupině klonů nemá šanci se ubránit. Nechtěl zemřít! Proto v zoufalství udělal jedinou věc, která ho v tu chvíli napadla. Položil se ke stěne obličejem dolů a předstíral, že je jen jedna z dalších mrtvol povalujících se po chodbě.

Když vojáci pochodovali kolem něj, ani nedutal.V té chvíli cítil jen strach. Strach z toho, že tady zemře... Strach z toho, co bude, když přežije...


4 BBY

"A je to tady," zašeptal sám pro sebe Ethan a nacvičeným pohybem seskočil z větrací šachty rovnou do soukromých prostor Lorda Vadera.


Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
4 hlasy
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů