Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Scipio III.-Část druhá

Reklama
Autor: Darth Nihilus
Přidáno:17. Listopad 2012 - 19:00
Přihlásit se k odběru

Republikovým destruktorům se podařilo velmi oslabit štít, ale útok mariňáků se podařilo zastavit. Následovala těžká přestřelka mezi klony a droidy, přestal fungovat i poslední motor a loď začala být přitahována gravitačním polem Coruscantu.

Mezitím na chodbě ve třetím podlaží, nedaleko hlavního reaktoru se odehrávala hlavní část bitvy. Obě strany neustále dostávaly nové a nové posily, přesto se však klonům podařilo přinutit droidy k ústupu směrem k reaktoru. Tam ovšem byly připraveny dvě jednotky magnaguardů po 4 členech připravených zabít každého nepřítele, který by se pokusil projít.

Deník kapitána- poslední záznam:

„Sestřelený nepřátelský bombardér narazil do průchodu mezi můstkem a zbytkem lodi a tím zničil všechny únikové moduly. Nepotrvá dlouho a zničí reaktor, Scipio III. tady končí, po všech těch bitvách a myslím, že se ctí. Generál Grievous mě zbavil velení a zbavil mě tak závazku, že nesmím opustit loď. Poslal pro mě raketoplán, dostanu do velení nově dostavenou loď třídy Lucerhulk, kterou přejmenovali na Scipio IV. Místo mě jmenoval kapitánem mého prvního důstojníka, je mi ho líto, zůstal uvězněný na můstku. Vždycky bylo jeho snem stát se kapitánem, ale takhle si to asi nepředstavoval... Myšlenky na to mi vhání slzy do očí..., ale nejspíš věděl co ho čeká, když se přihlásil ke konfederačnímu námořnictvu. Za chvíli dorazí ten raketoplán, který mě má odvézt z tohohle hořícího pekla...“

Několik vteřin poté, co raketoplán opustil hangár i s bývalým kapitánem se zhroutil hlavní reaktor. Kapitán měl ovšem stále k dispozici záložní zásoby energie.
Snažil se ze všech sil zabránit konci jeho lodě, avšak po několika sekundách pochopil, že nemůže nic dělat a protože věděl, že všichni živí členové posádky jsou buď evakuováni, nebo mrtví, rozhodl se vydat rozkaz, který mu jako jediný přišel v té situaci rozumný:
„Pozor, pozor, mluví k vám kapitán, je třeba abyste se připravili k odpálení muničního skladu!“

Pod neustálou palbou z děl republikových lodí se začala konstrukce lodi pomalu, ale jistě hroutit.

Když byla munice připravena k odpalu, byl vyslán bombardér, aby obletěl loď a narazil do míst kde se nashromážděná munice nacházela.

Kapitán, kterému bylo něco kolem 20-ti let, se zahleděl dopředu a sledoval krásy nekonečného vesmíru, který se před ním rozprostíral, naposledy si pomyslel jaká je škoda, že ho vidí naposledy, ale pro změnu byl pyšný na to, že sloužil v konfederační flotile a byl šťastný, že se stal kapitánem, byť jen na chvilku, jeho oči zalily slzy a v tom přišel náraz. Výbuch muničního skladu rozmetal loď i oba republikové destruktory a asi 20 stíhaček.

Z chrámu jediů i ze senátu bylo možné vidět záblesk výbuchu, a tak skončila jedna z posledních lodí v bitvě o Coruscant a hlavně takhle skončila loď jménem Scipio III.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů