Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Scipio III.-Část druhá

Reklama
Autor: Darth Nihilus
Přidáno:17. Listopad 2012 - 19:00
Přihlásit se k odběru

Republikovým destruktorům se podařilo velmi oslabit štít, ale útok mariňáků se podařilo zastavit. Následovala těžká přestřelka mezi klony a droidy, přestal fungovat i poslední motor a loď začala být přitahována gravitačním polem Coruscantu.

Mezitím na chodbě ve třetím podlaží, nedaleko hlavního reaktoru se odehrávala hlavní část bitvy. Obě strany neustále dostávaly nové a nové posily, přesto se však klonům podařilo přinutit droidy k ústupu směrem k reaktoru. Tam ovšem byly připraveny dvě jednotky magnaguardů po 4 členech připravených zabít každého nepřítele, který by se pokusil projít.

Deník kapitána- poslední záznam:

„Sestřelený nepřátelský bombardér narazil do průchodu mezi můstkem a zbytkem lodi a tím zničil všechny únikové moduly. Nepotrvá dlouho a zničí reaktor, Scipio III. tady končí, po všech těch bitvách a myslím, že se ctí. Generál Grievous mě zbavil velení a zbavil mě tak závazku, že nesmím opustit loď. Poslal pro mě raketoplán, dostanu do velení nově dostavenou loď třídy Lucerhulk, kterou přejmenovali na Scipio IV. Místo mě jmenoval kapitánem mého prvního důstojníka, je mi ho líto, zůstal uvězněný na můstku. Vždycky bylo jeho snem stát se kapitánem, ale takhle si to asi nepředstavoval... Myšlenky na to mi vhání slzy do očí..., ale nejspíš věděl co ho čeká, když se přihlásil ke konfederačnímu námořnictvu. Za chvíli dorazí ten raketoplán, který mě má odvézt z tohohle hořícího pekla...“

Několik vteřin poté, co raketoplán opustil hangár i s bývalým kapitánem se zhroutil hlavní reaktor. Kapitán měl ovšem stále k dispozici záložní zásoby energie.
Snažil se ze všech sil zabránit konci jeho lodě, avšak po několika sekundách pochopil, že nemůže nic dělat a protože věděl, že všichni živí členové posádky jsou buď evakuováni, nebo mrtví, rozhodl se vydat rozkaz, který mu jako jediný přišel v té situaci rozumný:
„Pozor, pozor, mluví k vám kapitán, je třeba abyste se připravili k odpálení muničního skladu!“

Pod neustálou palbou z děl republikových lodí se začala konstrukce lodi pomalu, ale jistě hroutit.

Když byla munice připravena k odpalu, byl vyslán bombardér, aby obletěl loď a narazil do míst kde se nashromážděná munice nacházela.

Kapitán, kterému bylo něco kolem 20-ti let, se zahleděl dopředu a sledoval krásy nekonečného vesmíru, který se před ním rozprostíral, naposledy si pomyslel jaká je škoda, že ho vidí naposledy, ale pro změnu byl pyšný na to, že sloužil v konfederační flotile a byl šťastný, že se stal kapitánem, byť jen na chvilku, jeho oči zalily slzy a v tom přišel náraz. Výbuch muničního skladu rozmetal loď i oba republikové destruktory a asi 20 stíhaček.

Z chrámu jediů i ze senátu bylo možné vidět záblesk výbuchu, a tak skončila jedna z posledních lodí v bitvě o Coruscant a hlavně takhle skončila loď jménem Scipio III.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů