Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

ASC - 2. část

Reklama
Autor: Fives
Přidáno:8. Listopad 2012 - 19:16
Přihlásit se k odběru

Výbuchy nepřestávaly. Už takhle dost poškozený trup Hamerheadu Talpa s každou další dopadnutou střelou hrozil rozlomením. A mistryně Jedi Jomal Brey si to uvědomovala. Věděla to velice dobře, a přesto odmítla naléhavé prosby své padawanky, Tokan Ha’sik. Protože to její padawanka, nikoliv ona sama, byla klíčem k úspěchu celé jejich mise, a proto ji musela poslat pryč z téhle bitvy a dosahu Sithů. A tak začala se svou, poměrně dobrou, Bitevní meditací.


Sice nejsem tak dobrá, jako podle legend byla Bastila, ale tohle ještě nějakou dobu vydržím. Pomyslela si Jomal a cítila, jak jejím tělem prochází Síla.


***


Mezitím už členové ASC (Anti – Sithského Komanda) Hoplite připravovali k odletu jednu z několika transportních lodí třídy Defender. Tuto vybral seržant Hiruko, jak si všichni přítomní mysleli, pro její příznačný název, vyražený na trupu: Forsake.

„No jméno má sice dobrý, seržo, ale hlavně aby tahle kraksna vůbec letěla!“ Ozval se nedůvěřivě Slig. Ne, že by ke svým obavám neměl opodstatněný důvod. Po celé délce trupu této lodi se táhli dlouhosáhlé škrábance od laserové palby, dopadu menších asteroidů a jen Síla ví, čeho ještě. Ostatní členové týmu na ni také nehleděli zrovna nadšeně.

„Jestli si myslíte, že jsem tuhle loď vybral jenom pro její hezké jméno, tak jste na omylu.“ Odtušil suše Hiruko a pokračoval. „Tohle je osobní loď mistryně Brey, takže jí moc nepodceňujte. Má tolik vychytávek, že jsem je ještě ani nestačil všechny odhalit.“

„Jak myslíte, seržante. Ale jestli o té lodi nevíme všechno, kdo ji bude pilotovat…“

Slova vojína Tetoni přerušil poplašný signál: VŠEM ČLENŮM POSÁDKY, POZOR! BLÍŽÍ SE TRANSPORTNÍ LODĚ NEPŘÍTELE, PŘISTANOU V HANGÁRECH ČTYŘI AŽ ŠEST NA LEVOBOKU. VŠECHNY BEZPEČNOSTNÍ SLOŽKY AŤ UKAMŽITĚ ZAUJMOU OBRANÁ POSTAVENÍ!


***

Tokan mezitím spěšně procházela, nebo spíš bloumala, chodbami k hangáru tři a bezpečnostní hlášení ani nezaznamenala. Jaké tedy bylo její překvapení, když se před ní objevili dva sithští akolyté v černých sutanách s červeným lemováním.

Čepel rudého světelného meče jí minula jen o několik milimetrů. Její copánek, odznak padawana, byl ale useknut spolu s několika jejími vlasy. Sithové se na okamžik zastavili a pozorně Tokan sledovali. Nečekali, že by mohla uhnout, natož tak rychle.

Kde se tu vzali tihle? Něco my muselo uniknout. Přemýšlela Tokan, ale po nepatrné chvilce dospěla k závěru, že tyto úvahy jsou zatím nepodstatné a schovala si je na později. To už její zelená čepel žhnula a opsala ve vzduchu velký oblouk.

Sithy to trochu překvapilo, ale nenechali se vyvést z míry. Jeden z nich jí zablokoval čepel svým mečem a druhý začal metat po Tokan blesky. Ta elegantně, ale rychle, uskočila a nastavila výbojům elektřiny svůj meč.


Bylo očividné, že sitha takto velké použití Síly stojí hodně námahy, protože se musel opřít o stěnu, aby neupadl. Ten druhý mezitím přešel do útoku a krátkými rychlými seky se snažil zasáhnout Tokan do pravého boku, který se jí hůř kryl.

Kapitán Sake spatřil svoji příležitost a velice rychle a potichu se dostal za záda vyčerpaného sitha. Ten ho ani v Síle nedokázal vycítit, a tak s ní splynul po tom, co mu Sake zabořil svou vybročepel skrze páteř.

Když Tokan zjistila, že už na boj není sama a navíc má o soupeře méně, přešla do protiútoku.

Skrčila se a nechala nad sebou prosvištět soupeřovu čepel. Potom se odrazila od levé nohy a nabrala ho loktem do podbřišku. Akolyta zaúpěl a ohnal se po ní úderem vedeným ze shora. Tokan mu nastavila svou čepel kolmo k jeho a na malý okamžik je zaklesla. Při tom se mu podívala do očí, které planuly čirou nenávistí, poustoupila stranou a vypnula svůj meč. To protivník nečekal a jeho kinetická energie ho donutil k překlonění. Sith zavrávoral a v tom okamžiku mu zelená čepel oddělila hlavu od těla.

„Jsem rád, že jste v pořádku, madam.“ Konstatoval kapitán Sake k Tokan.

„Já vás také ráda vidím, kapitáne.“ Oplatila mu.

„Kde je vaše mistryně? Musíme neprodleně opustit loď…“

Tokan zdráhavě odpověděla: „Přikázala mi odejít bez ní a nařídila pokračovat v misi. Rozhodla se obětovat a poskytnout nám tak víc času…“

V tom se chytila u srdce a upadla na kolena.

„Co se děje, nejste zraněná?“ Ptal se starostlivě Sake.

„Ne, tady nejde o mě, kapitáne…“


***


V tu chvíli, ve které ucítila Tokan ostrou bolest, probodly dvě rudé čepele srdce mistryně Jedi Jomal Brey, která se bezmocně skácela na podlahu můstku. Ani bezpečnostní oddíl můstku, tvořený elitními vojáky a jednou četou ASC neměl šanci ubránit admirála Rufalu ani Jomal před bojovým uměním Lorda Bosca, velitele sithské 8. Flotily.


***


Nástupní rampa Forsake se za kapitánem Sakem a Tokan Ha’sik pomalu zavřela. Členové týmu byli se situací obeznámeni pomocí komlinků, takže se padawanky na nic nevyptávali. Tokan teď stejně neměla čas na dlouhé úvahy, protože si to k ní zamířil seržant Hiruko.

„Promiňte, madam, ale nikdo z nás až na mistryni Jomal s touhle lodí nikdy neletěl…“

„Nestrachujte se, seržante. Já tuhle loď pilotovat umím.“ Oznámila Tokan a nevzrušeně si sedla do křesla pilota. Během několika málo vteřin zapnula všechny potřebné systémy, vzlétla a vyvedla loď ven z hangáru na straně, která byla od dosud probíhající bitvy odkloněna do prázdného vesmíru.

Potom zadala do počítače údaje ke skoku a už chtěla začít se sekvencí, když se jí za ramenem objevil Zanush a zeptal se: „A vy snad víte, kam máme letět? Myslel sem, že to ví jen mistryně Jomal…“

Tokan se na něho podívala s obličejem, který měl být nadmíru lhostejný a měl v toho necitelného vojáka poslat do háje, ale čerstvá ztráta a smutek jí to nedovolili. Naopak, dívala se na naprosto neměnný výraz v Zanushově tváři a nebyla si tak jistá vůbec ničím. Co cítí, co po ní chce, co mu má říci… Tak mu jednoduše řekla pravdu: „Před tím, než mě mistryně poslala pryč z můstku, mi dala tohle…“

A ukázala Zanushovi, ale i Sakemu, který zrovna přišel, holokron.

„Výborně, madam. Takže cíl naší cesty známe…“

„Ne, ne tak docela, kapitáne.“ Přerušila ho Tokan.

„Ale jak to, vždyť máte souřadnice na tom holokronu.“

„To sice mám, ale ještě jsem neměla příležitost si je přečíst, kapitáne. Takže teď skočíme do nejbližší klidné soustavy, abych se na ně mohla podívat.“ Dořekla bývalá padawanka Jomal Brey a Forsake skočila bez problémů, které mohly představovat stíhačky sithů. Ty však byly v nedohlednu.


Pokračování příště

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů