Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

ASC - 1. část

Reklama
Autor: Fives
Přidáno:8. Listopad 2012 - 19:15
Přihlásit se k odběru

Lodí otřásla série výbuchů. Po všech palubách se rozezněly poplašné syrény. Hlas admirála Rufaly vycházel z reproduktorů po trupu Talpy a seznamoval posádku s poznáním, že na jejich flotilu právě zaútočila bojová skupina Sithského Impéria.

"Všem členům posádky, hovoří admirál Rufala. Na naší flotilu zaútočil nepřítel, který má prozatím jak početní tak i palebnou převahu. Navíc nás zastihli nepřipravené, Independent a Futokimu smetli při první vlně útoku.

Nyní nám zbývá pouze pět lodí, včetně té naší..." Odmlčel se admirál. Úkosem se při tom podíval na dvě Togruty, sedící po jeho boku v plné zbroji.

Potom pokračoval: "Ačkoliv se nacházíme v mizerné situaci, ještě zdaleka nejsme poraženi. Pořád máme pár es v rukávu. VŠICHNI NA BOJOVÁ STOVIŠTĚ, OPĚTUJTE PALBU ZE VŠECH BATERIÍ!


***

Tak začíná první kapitola z "cyklu" ASC, se kterým se četbou této a snad i dalších povídek seznámíte. Náš příběh začíná "Kdesi dávno, v předaleké galaxii...". Není to ovšem ta éra Hvězdných válek, jakou známe z filmů. Ocitáme se v období Staré Republiky, dávno po Revanovi a hodnou chvíli před Banem.

Sithské Impérium je na vzestupu a válka s Republikou zuří především ve Vnějším Okraji. Obnovená moc sithských pánů je ještě děsivější, než si mnohý mistr z Rady Jedi pamatuje. Proto je vyslána mise pod velením mistryně Jedi Jomal Brey, které se účastní i její padawanka Tokan Ha'sik a členové Anti – Sithského Komanda (ASC)Hoplite: kapitán Sake (Zabrak), specialista na boj z blízka; seržant Hiruko (člověk), stopař; vojín Slig (člověk), demoliční expert; vojín Tetoni (Twi'lekčka), odstřelovač; vojín Flin (člověk), specialista na těžké zbraně a vojín Zanush (Zabrak), specialista na boj z blízka. Flotile, doprovázející naše hlavní hrdiny velí admirál Rufala (Mon Calamarian) ze své vlajkové lodi Talpa. Jaký úkol je čeká, to ví pouze Jomal Brey...

Navzdory přísnému utajení byla ale flotila objevena a napadena Sithy. Po překvapivém útoku už zbylo admirálu Rufalovi pouze pět křižníků, z toho jeho vlajková loď je ve velice špatném stavu...


***

Kapitánovi Sakemu přišly komlinkem instrukce. Pozvedl obočí a pohledem přejel přes svojí nastoupenou četu. Všichni se tvářili zmateně a sebejistě zároveň. Všichni, až na Zanushe, který měl jako vždy kamenný výraz, který mu mohli závidět všichni hráči Pazzaku v celé galaxii, nebo snad i vesmíru.

"Připravte si zbraně a vybavení, máte na to pět minut. Potom se hlaste v hangáru tři. Tam se setkáme a dostanete další instrukce." Příkázal kapitán Sake.

"Rozkaz, pane." "Provedu, pane." Dostalo se mu v odpověď a za chvíli už všichni členové ASC s volacím znakem Hoplite spěchali do svých ubikací splnit rozkazy.


Mezitím na můstku Talpy.


„Musíš se přesunout do hangáru číslo tři a setkat se s Hoplity…“ Říkala zrovna mistryně Jomal své padawance, když trupem lodi otřásl další výbuch.

„Ale mistře, nemůžu vás tady nechat, musíte jít s námi. Musíte se zachr…“ Ale v tom mistryně Jedi Jomal Brey svou učednici Tokan Ha’sik přerušila: „To není má cesta. Mým osudem a povinností je pomoci flotile a admirálovi Rufalovi v boji proti nepříteli. Mimo to, ty máš důležitější úkol, který ti ale nyní nemohu dlouze vysvětlovat. Vše potřebné nalezneš tady.“ A podala Tokan holokron s informacemi o jejich misi.

„Otevři ho, až budeš v bezpečí.“ Doporučila jí Jomal. „Teď běž, tady už tě nic nedrží.“ Řekla mistryně své padawance. „Ty se musíš ubírat jinou cestou, než já.“

Potom se otočila obličejem k průzoru můstku, sedla si do tureckého sedu a začala se svojí Bitevní meditací. Doufala, že tím získá pro Republiku alespoň trochu cenného času…


Pokračování příště

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů