Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

ASC - 1. část

Reklama
Autor: Fives
Přidáno:8. Listopad 2012 - 19:15
Přihlásit se k odběru

Lodí otřásla série výbuchů. Po všech palubách se rozezněly poplašné syrény. Hlas admirála Rufaly vycházel z reproduktorů po trupu Talpy a seznamoval posádku s poznáním, že na jejich flotilu právě zaútočila bojová skupina Sithského Impéria.

"Všem členům posádky, hovoří admirál Rufala. Na naší flotilu zaútočil nepřítel, který má prozatím jak početní tak i palebnou převahu. Navíc nás zastihli nepřipravené, Independent a Futokimu smetli při první vlně útoku.

Nyní nám zbývá pouze pět lodí, včetně té naší..." Odmlčel se admirál. Úkosem se při tom podíval na dvě Togruty, sedící po jeho boku v plné zbroji.

Potom pokračoval: "Ačkoliv se nacházíme v mizerné situaci, ještě zdaleka nejsme poraženi. Pořád máme pár es v rukávu. VŠICHNI NA BOJOVÁ STOVIŠTĚ, OPĚTUJTE PALBU ZE VŠECH BATERIÍ!


***

Tak začíná první kapitola z "cyklu" ASC, se kterým se četbou této a snad i dalších povídek seznámíte. Náš příběh začíná "Kdesi dávno, v předaleké galaxii...". Není to ovšem ta éra Hvězdných válek, jakou známe z filmů. Ocitáme se v období Staré Republiky, dávno po Revanovi a hodnou chvíli před Banem.

Sithské Impérium je na vzestupu a válka s Republikou zuří především ve Vnějším Okraji. Obnovená moc sithských pánů je ještě děsivější, než si mnohý mistr z Rady Jedi pamatuje. Proto je vyslána mise pod velením mistryně Jedi Jomal Brey, které se účastní i její padawanka Tokan Ha'sik a členové Anti – Sithského Komanda (ASC)Hoplite: kapitán Sake (Zabrak), specialista na boj z blízka; seržant Hiruko (člověk), stopař; vojín Slig (člověk), demoliční expert; vojín Tetoni (Twi'lekčka), odstřelovač; vojín Flin (člověk), specialista na těžké zbraně a vojín Zanush (Zabrak), specialista na boj z blízka. Flotile, doprovázející naše hlavní hrdiny velí admirál Rufala (Mon Calamarian) ze své vlajkové lodi Talpa. Jaký úkol je čeká, to ví pouze Jomal Brey...

Navzdory přísnému utajení byla ale flotila objevena a napadena Sithy. Po překvapivém útoku už zbylo admirálu Rufalovi pouze pět křižníků, z toho jeho vlajková loď je ve velice špatném stavu...


***

Kapitánovi Sakemu přišly komlinkem instrukce. Pozvedl obočí a pohledem přejel přes svojí nastoupenou četu. Všichni se tvářili zmateně a sebejistě zároveň. Všichni, až na Zanushe, který měl jako vždy kamenný výraz, který mu mohli závidět všichni hráči Pazzaku v celé galaxii, nebo snad i vesmíru.

"Připravte si zbraně a vybavení, máte na to pět minut. Potom se hlaste v hangáru tři. Tam se setkáme a dostanete další instrukce." Příkázal kapitán Sake.

"Rozkaz, pane." "Provedu, pane." Dostalo se mu v odpověď a za chvíli už všichni členové ASC s volacím znakem Hoplite spěchali do svých ubikací splnit rozkazy.


Mezitím na můstku Talpy.


„Musíš se přesunout do hangáru číslo tři a setkat se s Hoplity…“ Říkala zrovna mistryně Jomal své padawance, když trupem lodi otřásl další výbuch.

„Ale mistře, nemůžu vás tady nechat, musíte jít s námi. Musíte se zachr…“ Ale v tom mistryně Jedi Jomal Brey svou učednici Tokan Ha’sik přerušila: „To není má cesta. Mým osudem a povinností je pomoci flotile a admirálovi Rufalovi v boji proti nepříteli. Mimo to, ty máš důležitější úkol, který ti ale nyní nemohu dlouze vysvětlovat. Vše potřebné nalezneš tady.“ A podala Tokan holokron s informacemi o jejich misi.

„Otevři ho, až budeš v bezpečí.“ Doporučila jí Jomal. „Teď běž, tady už tě nic nedrží.“ Řekla mistryně své padawance. „Ty se musíš ubírat jinou cestou, než já.“

Potom se otočila obličejem k průzoru můstku, sedla si do tureckého sedu a začala se svojí Bitevní meditací. Doufala, že tím získá pro Republiku alespoň trochu cenného času…


Pokračování příště

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů