Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Poutník

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
3. Leden 2016 - 20:25
Tak, Pětko, myslím, že jsi odvedla skvělou práci. Opravdu, popisy jsou detailní a pěkné, dialogy působí přirozeně a děj jsi nastínila zajímavě a pěkně jsi mě navnadila na pokračování :) Chyb jsem si nevšiml, jen možná útočníky jsi mohla trochu více popsat, ikdyž, takhle je tam takový náznak tajemna a napětí před dalším dílem :D

Dávám zasloužených 10*

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
3. Leden 2016 - 21:04
Děkuji mockrát za komentář i hodnocení, příští týden ti to oplatím ;)
Na další díl si počkáš, s trochou štěstí si budu ukusovat půl hodinku denně a mohl by být relativně brzo. Pokud se k tomu nedostanu, počítej s ním až v únoru. :D

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Viq
25-26
Viq [Redaktor]
3. Leden 2016 - 23:07
Souhlasím s Wedgem v kvalitním provedení, kterému není moc co vytknout. Tedy až na pár míst, kde je, pro mě nepochopitelně, mezera před vykřičníkem/čárkou: „Pane Orisi , pane Orisi... a „Ale Tarwe ! Poslední otázku.“. Těžko bych ale tyhle drobnůstky mohl projevit v hodnocení. I když... člověk nikdy neví.

Co mi ale trochu vadí je děj. Věřím, že spoustě lidem se to bude líbit a budou to brát jako lákavý úvod. Mně to připadá jako lákavý úvod, který je ale nějak krátký a v podstatě o ničem. Nemyslím to nijak špatně, postě mi to připadá příliš krátké a moc se toho v tomto dílu nestalo... a taky jsem se nic nedozvěděl. Respektive dozvěděl, ale ne tolik, aby mě to nějak super naladilo na další díl. A taky je tam spousta indicií, které mi říkají, jakým směrem to celé povede.

Ale k veselým věcem:
Začátek: Byl večer na počátku zimy a venkovní teploty se blížily bodu mrazu. Sníh ještě nenapadl, ale stromy již o všechno své listí přišly. Vítr bezútěšně skučel a zmrzlá půda křupala pod nohama.
Předprostředek: Náhle se otevřely dveře a do vyhřáté místnosti pronikl chladný, vlhký vzduch. Mrazivý vítr ovanul hosty, kteří byli nejblíže, a ti se otřásli zimou.
Prostředek: Z nebe padaly první kapky deště.
Poprostředek: Drželi se při zdi jednoho z domů a naslouchali šumění vody ve fontáně.
Konec: Zrak mu zakalila záplava slz smíchaných s kapkami deště.

Ještě bych pochopil, že fontána bude mít vyhřívání a průtokový ohřívač vody pro nonstop fungování (neuvažuji možnost, že při vyšších mrazech by to stejně celý bouchlo), ale jinak déšť při mrazivých teplotách? :) Ještě se to celé odehrává v noci, kdy jsou teploty nižší než ve dne...

Pokud bych hodnotil, dal bych tomu něco mezi 7 - 10. Asi bych velmi silně inklinoval k devítce. Sedm je příliš málo, na 10 to zas nevidím. Pokud v příštím dílu bude více děje a zachováš kvalitu, nevidím důvod pro neudělení vysokých hodnocení.

"You can't believe everything you read on the Internet." - Abraham Lincoln

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
4. Leden 2016 - 20:56
Díky za koment. :) Mezery nevím, kde se vzaly, u mě v počítači nejsou. Nejspíš je to tím, že na jménech mívám ve Wordu poznámku s charakteristikou. Já nikde nezmínila, že je pod nulou. Pro mě „teploty se blížily bodu mrazu” znamená, že bylo méně než pět stupňů Celsia, to mi přijde na déšť normální. Za „mrazivé” považuji, když ti už je jednoduše kosa v podzimní bundě. Možná (pravděpodobně) to mám oproti tobě a ostatním posunutý, ale já to takhle holt chápu. :D

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
0
-1
Obrázek uživatele Orkin
22-23
5. Leden 2016 - 22:08
Předně děkuji za vyhlášení soutěže a snahu oživit naší malou milou komunitu. A nyní k věci.
Úvod na tak krátké dílo strašlivě zdlouhavý. Stylistické/gramatické chyby viz níže.
Opravdu mě popudilo, že zrovna v momentě, kdy mě poutník začal zajímat, za což máš určitý kredit, že mě vůbec zajímat začal, se z nevysvětleného důvodu objeví vojáci, všechno vystřílí a povídka končí. Whyyy? :D

vesnice "zela v tichu" - ticho nezeje, promiň
smích se také běžně nerozsévá
Obličej od nosu dolů měl muž krytý šátkem, přestože to počasí ještě nevyžadovalo. - podle tvého popisu sakra vyžadovalo, je mi zima za něj, za chudáka
případně když potřeboval něco zařídit. - chybí čárka
Lidé o něm věděli jen tolik, kolik měli - ani více, ani méně. Někteří ho měli za blázna, jiní za uprchlíka před zločinem. Nikdo však pro své tvrzení neměl důkazy a tak zůstávalo léta jen u dohadů. - 3x za sebou "mít" :)

Sečteno, podtrženo, to nic je napsáno čtivě, za což ti připadnou nejspíš 3 hvězdy z 5 nebo 5 z 10, už nevim, jak to je.

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
5. Leden 2016 - 22:30
Díky ze koment a ujišťuju tě, že povídka bude pokračovat, tohle je jen první část. ;)

Dále:
> Ticho v žádném případě nezeje, zeje vesnice. :D
> „Rozsévat” se někdy používá ve významu „šířit.” Já to tedy nepovažuju za chybu.
> Ty nosíš zhruba v tuhle dobu šátek přes ústa? Já ne. Já ho nosím od minus patnácti.
> Čárka dle mých informací nechybí. Z příručky pro jazyk český: „Stojí-li před spojovacím výrazem závislé věty (např. před spojkou že) zesilující nebo vytýkací výrazy (tj. výrazy respektive, eventuálně apod.), klade se podle doporučení PČP čárka už před vytýkací, nikoli až před samotný spojovací výraz”

Doufám, že ti má vysvětlení stačí. To „mít” beru. :)
EDIT: Ok, fajn. Zeje většina (vesnice). Příště jdu pro kontrolu do povídky a ne do tvýho komentu, kdy máš část vloženou.

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Orkin
22-23
5. Leden 2016 - 22:31
Jsem ochoten uznat možnost porážky v ohledu čárky, za což se omlouvám, nicméně to samo na hvězdu navrch nestačí :( Rozsévání je tam pořád divný, to s tim šátkem jsem myslel spíš jako vtip a "Většina vesnice zela v tichu" prostě nedávám, ať hledám předměty a podměty jak chci :D

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
5. Leden 2016 - 22:37
Většina (podmět) vesnice (přívlastek neshodný) zela (přísudek) v tichu (příslovečné určení). Pomohlo? :D

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Orkin
22-23
7. Leden 2016 - 16:02
Ale ty nechápeš s čim mám problém :D Vesnice může "zít" maximálně prázdnotou :D Ale to ticho v tý větě je prostě nesmyslný :D Vesnice-zela-v tichu. To je jako Pes - jedl - raketou :D

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
+1
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
26-27
8. Leden 2016 - 23:50
Asi ako každý študent počas skúškového obdobia, aj ja veľmi rád robím veci, na ktoré nemám čas. A nedávno bolo takouto vecou čítanie poviedok, pričom Pútnika (v orig. "Poutník", pozn. autora) som nemohol vynechať. Najskôr som si hovoril, že si prečítam zopár viet pred spaním. Chcel som zahnať temné myšlienky (na skúšky, prácu a koláče) a privolať spánok. Po troch vetách som ale pochopil, že poviedku jednoducho musím prečítať celú.

Podarilo sa ti výborne popísať prostredie a atmosféru toho miesta. Mám rád, keď vo mne text nenásilne vyvoláva predstavy toho, čo práve čítam. Veľmi sa mi páčili jednotlivé detaily, hĺbka popisu a dôslednosť pri rozprávaní príbehu. Akoby si ten obraz mala pred očami a nám ho prerozprávala. Rovnako tak detaily pri opise osoby pre mňa zohrávali dôležitú rolu. Čo sa týka tvojho štýlu, nie je mu vôbec čo vytknúť.

Dialógov poviedka neobsahovala mnoho, ale príbeh ich ani nepotreboval. Trochu som mal však problém s ich uveriteľnosťou a prirodzenosťou. Zvedavé otázky chlapca na mňa pôsobili príliš samoúčelne. Predovšetkým spôsob vyzvedania na mňa miestami pôsobil, akoby sa pýtala staršia osoba (nie dieťa) - detaily, na ktoré sa pýtal. Nevedel som z dialógov vytušiť ani presný účel zisťovania. Občas som naberal dojem skratkovitosti v deji, na ktorý si použila práve dialógy.

To, že to v tej vesnici zelo, mi vôbec nevadilo. A smiech som rozsieval spolu s nimi! Z popisu krčmy je poznať, že zariadenia podobného typu navštevuješ pravidelne! Síce to pomohlo poviedke, ale pre zdravý duševný vývoj to nie je prospešné... Inak dúfam, že budeš v príbehu pokračovať. Úvod bol rozhodne vydarený a zaujímavý. Som zvedavý, akým smerom sa bude poviedka uberať a či sa nejak bližšie vysvetlia aj už odohrané udalosti. Hodnotím na 80%. To aby si mala motiváciu ďalej sa zlepšovať a posúvať príbeh.

+1
+4
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
9. Leden 2016 - 17:03
Moc děkuji za komentář i hodnocení, jsem ráda, že tě to zaujalo. ;) P.S. Neboj, nenavštěvuju podobná zařízení často - využívám své eidetické paměti, takže můj duševní vývoj nic neohrožuje :D

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+1
-1