Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Havran 2

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
30. Březen 2015 - 13:22
No... Po prvním díle to vypadalo, že můžeš být velmi nadaná povídkářka. Bohužel, můj názor se nyní razantně změnil :/ Vezmu to postupně.

Gramatika:
No, chyb tam bylo opravdu požehnaně. Ať už byly z nepozornosti nebo ne... Často jsi měla špatnou shodu podmětu s přísudkem (např. dveře se otevřeli), chyběly čárky a interpunkce nebo bylo ve slovech špatné i/y... Také si nejdříve zjisti, jak se co píše, protože Radionský barman nebo Jedájům vypadalo opravdu divně.

Členění textu:
No, začal bych asi tím, že by celý text vypadal mnohem lépe, kdyby byl více členěný na odstavce. Také přímá řeč byla docela nepřehledná a stylisticky, nechci říct přímo špatná, ale mohla být lepší. Dám ti pár příkladů, jak by to mohlo vypadat.
Někdo řekl: "Blablabla."
"Blablabla," řekl někdo.
"Blablabla," řekl někdo a pokračoval: "blabla."
Jde hlavně o to, že jsi nepoužívala ty dvojtečky atd. Celé je to pak takové zmatené a nepřehledné. Také hodně pomáhá, když dáš každou přímou řeč na nový řádek :)
Některé věty taky moc nedávaly smysl. Kupříkladu hned na začátku je do očí bijící věta: "Procházeli ulicemi a ztráceli se pronásledovatelům v davu, tedy pokud nějací pronásledovatelé je skutečně pronásledovali." Hlavně ta druhá část je taková... Divná... Buď bych některá slova vyhodil nebo je popřeházel.

Děj:
No... Co dodat. Jako není to špatné, ale je tam pár věcí, které docela haprujou. Připadá mi to jako KotOR zasazený do období vzestupu Impéria. Jako pochybuju, že by Ebon Hawk (podle popisu interiéru soudím, že je to skutečně TA loď z KotORů) byl funkční po čtyři tisíce let. I kdyby neustále procházel údržbou a byl modifikovaný. Dále jméno lovce. Havran, nebo-li anglicky Revan... Nosí kápi, Mandalorianskou masku... Co dodat, prostě to působí opravdu jako bys obšlehla KotORy. Nejdříve jsem o této myšlence pochyboval, ale když se objevila malá uzamčená místnost, droid zmiňoval členy posádky a zastavil se u H... Tak je téměř jasné, že to bude HK-47, který byl na Ebon Hawku zamčený v přesně stejné místosti. Pak se dá ještě polemizovat o Dantooinu, který zmínila (pokud jsem to pochopil dobře) Ahsoka. V KotORech byla na Dantooinu akademie Jedi a mám pocit, že právě k tomu směřuješ s Jedii, kteří přežili rozkaz 66...

Celkový dojem:
Tak nevím... Jsem celkově hodně zmatený. Na jednu stranu je to teprve tvá druhá povídka, na tu druhou, čím pečlivěji to čtu, tím více vidím, jaká je to kopie KotORů, pouze zasazená do jiného období, plná gramatických chyb... S velkým zklamáním dávám 5*
EDIT: Pardon, moje chyba. Anglicky havran je raven, ne Revan :D Každopádně, podobnost těchto dvou slov je velká a Mandalorianská maska potvrzuje mou teorii.

<p>"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."</p>

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Needle
28-29
7. Duben 2015 - 22:25
Já musím souhlasit s Wedgem.
Hlavně ty gramatické chyby...

Vážně to vypadá jako KotOR. Nic proti recyklaci/remaku zápletky, ale mohla sis vybrat jiné Univerzum, ze kterého čerpat námět. Ale třeba nás jen vedeš k tomu, abysme si mysleli něco jiného. Uvidíme v příštím díle.
Každopádně větší problém mám s tím, že Havran nese jméno Shan. Star Wars je plné Shanů a Skywalkerů a Solů a vážně by bylo dobré, kdyby ústřední postava nebyla ze slavného rodu.

Mimochodem, v SW se nám sice technika zdánlivě příliš nevyvíjí, ale přesto....Ebon Hawk je loď stará 4000 let... to je, s trochou nadsázky, jako kdyby si na Drakkar nainstalovala Aegis a Reaktivní pancéřování a vydala se dobývat oceány.

+1
0
-1