Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Konfederace a Republika 1: Bitva o Geonosis

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Pětka
24-25
Pětka [Redaktor]
14. Říjen 2013 - 21:54
Takže... zase jste využili mě, hodnou dušičku k napsání komentáře… Jako vždy to budu chtít oplatit.

Začněme od začátku… Chyb jsem si naprosto, ale naprosto vůbec žádných nevšimla, což však nemusí být tím, že tam nejsou, ale tím, že jsem ospalá a nedokážu se soustředit.

Trochu mi vadí, že si mapy musím stahovat… a navíc mi nejdou spustit! (Já vím, je to tím, že nemám winRAR archiver… řeknu si Hondovi) Déle jejich grafické provedení mno, mno… radši nezmiňovat.
Možná byste je mohli pro příště nahrát na web, třeba takový odkaz » je docela fajn. Sice to občas trochu trvá, ale velice doporučuji. A mohli byste použít něco jiného než malování. Vypadá to trochu odflákle a dalo mi trošku práce se zorientovat.
Ještě malá estetická chybka. Chtělo by to o dost lépe oddělit, kde je republika a kde konfederace. Třeba, co já vím, hvězdičkami.

Dále přejdu k něčemu, co mi musí zabrat asi 200 slov. Vkročím tedy na území nápadu. Nápad psát povídku ve dvou je velmi originální, ale opravdu, ale vážně vůbec nezávidím Orkinovi, že k tomu musel Nihila tak nutit. V kantýně bylo díky tomu dost veselo :D I když se přiznám, že se mnou by to nejspíš vypadalo velmi, velmi, velmi podobně.
Jen bych opět měla jednu výhradu. A to, že když jsem viděla délku povídky, málem mě kleplo. Tohle je hrozně dlouhý! :D Nešlo by to příště rozdělit na dvě nebo na tři na sebe navazující povídky, prosím? Moc by mě to potěšilo :)

Nemohu příliš posoudit, který z vás píše lépe. Píšete zhruba na stejné úrovni a to na mě dělá dobrý dojem, protože kdyby psal úžasný povídkář a neschopný povídkář, působilo by to dost rušivým dojmem. Takhle jsou síly krásně vyvážené, což je super.

Nyní se s dovolení zaraduji, že už jen asi tak 50 slov. Přestože díky diskusím v kantýně leccos vím, radši už budu mlčet. Kdo ví, ví, kdo neví, počká si. Budu se těšit na něco s tím Severem ;)

Bwt. Předem se omluvím, protože křestní jméno (pokud ho vůbec zmíním) v mé plánované povídce se bude stejné jako jedno jméno z této povídky. Děkuj Sevovi. Nechceš-li to tak, určitě dej vědět ;)

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Viq
29-30
Viq [Redaktor]
16. Říjen 2013 - 19:01
Inovativní forma psaní, vyrovnaný styl autorů, nedůsledné opravení překlepů, postupné upadání do stereotypu a trochu úděsné formátování, které jsem upravoval, ač z vlastní iniciativy. To je asi tak Konfederace a Republika. Ze začátku velmi dobrá povídka, která ve stěžejní části dost ztratila.

Začnu obecnými věcmi. Pravopis a formátování jednotlivých částí je snad v pohodě, ničeho zásadního jsem si nevšiml, ale byly vidět různé překlepy či nedoklepy, což je škoda, protože to vypadá na méně důslednou kontrolu. Avšak formátování mezi částmi, kdy uložené verze byly nacpány bez oddělení k sobě, je už horší. I když jsem to opravil - a musím se pochválit, že fakt pěkně, protože volné řádky jsou kdovíproč někde větší a někde menší, ale tak, že mají řád, a nejsou odsazeny nadpisy Konfederace a Republika - tak to jen tak nezapomenu.

V části konfederace jsem zaznamenal opakování slov a podobné věty. To bych čekal spíš, že by se ty věty opakovaly z jedné části (Konfederace) do druhé (Republika) a naopak. Takhle je to selhání pouze jednoho autora, který si pořádně nepřečetl svojí předchozí část. A také asi i toho, kdo to pak celé kontroloval. Též mi tam haprují některé věty a jejich slovosled, především v části popisů boje.

Nyní k první části Republika:
Tato část (do oddělení řádkem) se mi zdá jako nejlepší z celé povídky, vykresluje setkání s klony, jejich popis, myšlení... velmi záludná otázka na to, jak by se klon zachoval při sebevražedném příkazu to korunuje... tedy až na ten slabý závěr, kde se mi nelíbí poslední věta a výběr slov či jejich slovosledu. To je avšak jediné, co by se dalo vytknou, jinak velmi dobrý úvod!

První část Konfederace:
Ved. Ved? Kdo je sakra Ved? No, já to tedy vím, ale ví to i ostatní? Pokud někdo nečetl Nihilovi povídky, tak bude asi trochu zmatený. Po chvíli je sice jasné, jaké je jeho postavení, ale na rozdíl od Relle Gallambyho, jehož povídka vyšla nedávno a je velká šance, že si ho někdo pamatuje, by to chtělo nějaký maličký úvod.

Na ukázku z této části přidám zmiňované opakování slov a zmatený slovosled: Náhle se celý obraz na holomapě rozklížil a zmizel. Všichni na sebe vrhli nechápavé pohledy. Náhle se však Ved vydal ke dveřím..."

Zbylé části dohromady:
Střídat se ve vyprávění je sice hezký nápad, ale přeci jen by to mělo mít určitý řád a předem načrtnutou osnovu. Takhle se v každé části dozvíme sice vtipný, ale po chvíli ubíjející nápady, jak porazit nepřítele, dostat se mu do zad, apod. Některé nápady jsou lepší, některé slabší a hůře uvěřitelné, ale přelévání momentální převahy v každé části na jinou stranu... pár odstavců je to zábavné, ale po chvíli to přestane bavit a je to spíše na škodu. Pokud v dalších povídkách budete pokračovat v podobném duchu, akorát na jiné planetě či ve vesmíru, promítnu tu škodu i více do hodnocení.

Jak hodnotit? Propaganda v kantýně byla silná a slibovala hodně. Prozatímní hodnocení (k 16/10 cca 18:50) ukazují výborný výsledek 3x10* ... dle mého až příliš laskavé. Já to vidím tak na 70%, i když si tím ještě nejsem úplně jistý... co si o tom myslí autoři? :)

"You can't believe everything you read on the Internet." - Abraham Lincoln

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Orkin
26-27
16. Říjen 2013 - 19:39
S recenzí i hodnocením plně souhlasím, sám jsem uvažoval, že v pozici hodnotitele bych nám tu desítku nikdy nedal :) Co se načrtnutí osy týče, nastává zde největší problém, a to ten, že právě absence jakési pevné struktury je největší síla (nepředvídatelnost) i slabina (nevyváženost) povídky, jak se alespoň domnívám. Přiznávám, že efekt "přelévání" se nepodařilo zcela vymítit, je obtížné odhadnout bod, kdy se z taktické finty stává podraz (Zde bych rád připomněl, že MOJI vojáci nejsou jasnovidci a do léčky poslušně vlezli!) :) V příštím díle se pokusím se Sevem zavést méně "kontaktní" boj mezi autory.
Stereotyp se budu snažit odbourat zavedením více postav na své straně a přidáním většího počtu nebojových složek povídky. Rád si vyslechnu názor odborníka, zda se podle něj jedná o správnou cestu ;)

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Darth Severus
16. Říjen 2013 - 19:42
Podle toho co vím o Viqově psaní, tak o tom odborníkovi celkem pochybuji. :D

„Vyslyš každého, ale ponech si svůj úsudek.“

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Hondo-věčně opilý pirát
23-24
17. Říjen 2013 - 17:27
Ačkoliv jsem slíbil že napíšu komentář delší než 5 řádků, tak to nesplním protože Viq vystihl hodnocení tak perfektně že vám ohodnotím jen tu mapu … Na přehled (+ -) stačí … ale mohli jste jí trošku víc propracovat.Jako například u těch modrých fleků aspoň napsat jaký typ droidů tam je a nebo jste mohli oříznou obrázky aby aspoň zapadali (+ - ) do krajiny…. Ale to jsou jen drobnosti..
SHRNUTÍ: Jelikož je to originální nápad, a poměrně (až na malé nedostatky) jste se snažily a tak hodnotím 10/10… Ale příště budu přísnější ;)

+1
0
-1