Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Assassin

Reklama
Autor: sith
Přidáno:31. Srpen 2013 - 13:46
Přihlásit se k odběru

Planeta Coruscant...

***

Úzkými uličkami hlavního města běží zabracký mladík. Zřejmě nestojí o to, aby ho někdo viděl. Běží k jakési hospodě. Zjistil, že toto je slepá ulička. „Tudy cesta nevede...” pomyslel si zabrak. Náhle zpoza zatáčky vyběhli tři klonoví vojáci. Všem okolo sebe začali ukazovat jakýsi portrét. Ne, byla to fotka, pod kterou bylo napsáno „Most wanted” a „5 000 000 kreditů”.

Teprve teď se zabrak otočil. Kolemjdoucí se na něj zděšeně koukali. Mladík měl zeleno šedivou pleť. Dva transocelové nárameníky, kápi, která mu z části zahalovala obličej a část klonové zbroje. Měl jen náprsní a břišní plát a náloketníky. Anti blastrová suknice mu kryla stehna. Celá jeho zbroj byla nabarvena na tmavě zeleno. U pasu mu visely dva blasetry a vibronůž. Na rameni měl znak CIS.

„Našli mě...” zašeptal tiše a s těmito slovy vytáhl blastery a začal střílet. „Stát ani hnout!” zaječel jeden z klonů „Republikové bezpečnostní komando! Odhoď zbraně sepáku! Ruce za hlavu!” „Ani mě nenapadne republikáni...” zaječel zabrak. Viděl že je marné po klonech střílet a tak chytil jednoho kolemjdoucího pod krkem a na spánek mu namířil blaster. Komando sklonilo zbraně.

„Nechte mě jít!” zaječel zabrak. Klonoví vojáci se na sebe podívali. Čekali všechno, ale tohle ne. Zabrak kopl svého rukojmího před sebe a utekl do hospody. Krátce po dovření dveří se ozvala ohlušující rána. Zabrakův rukojmí explodoval. Zabrak mu totiž, když ho držel, dal za pásek granát. Togrut, to byla rasa té objeti, vzal s sebou i jednoho klona, který se o něj staral, a i dalších patnáct lidí.


Zabrak počkal v hospodě než se setmí. Venku bylo asi dvacet klonů. On se bál jít ven a oni dovnitř. Hospoda byla prázdná. Hned jak přišel totiž všichni s křikem utekli. Jen jedna osoba byla uvnitř. Byl to Cad Bane.

Přišel k zabrakovi a přisedl si. „Jak se menuješ?” zeptal se s neskrývaným zájmem lovec. Zabrak mlčel. „Koukal jsem, jak jsi dostal ty kloňáky, zabraku.” řekl po chvilce Bane a vyhlédl z okna. Mířili na něj odstřelovači, on si toho však nevšímal a mluvil dál "Tebe bych chtěl mít v partě...” řekl Bane. Zabrak zvedl hlavu. „Já jsem Lin Hathas.” Cad Bane se na něj podíval „Tak on umí mluvit, už jsem myslel, že seš němej.” „Mluvím jen pokud je k tomu důvod, Bane”

Cad Bane strnul. „Takže má pověst mě předchází? Nemyslím si, že jsem ti řekl své jméno.” Zabrack se jen uchechtl „Ne... Já tě přišel zabít!”

***

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů