Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Domino Squad: Posily

Reklama
Autor: Wrait
Přidáno:9. Červenec 2013 - 20:00
Přihlásit se k odběru

Taru’n Wio se vracel z knihovny ve chvíli, kdy končily hodiny historie. Do chodeb se nahrnula spousta padawanů a rytířů jedi. Mluvili a smáli se, Taru’n se prodíral davem.
„Wio?“ Kočičí hlas jednoho jediho ho zastavil.
„Ano…“ Otočil se na patě a zmlkl. Před ním stál Cathar s tmavě hnědou srstí.
„Jsem mistr Raa’s. Rada stínů mi doporučila vás kontaktovat. Půjdeme?“ Nautolan se zařadil vedle kočky a pokračovali v cestě.
„O co jde?“ Zeptal se bez okolků Wio. Věděl, že mistři s ním mluví jen o problémech nebo misích.
„Ve čtvrti za chrámem se rozpoutala válka. Máme to z první ruky, právě nám to potvrdila jedna skupina.“
„Jak se tam dostali?“
Oba nastoupili do otevřeného vznášedla. Raa’s odpověděl.
„Čirou náhodou se gangy střetly na obhlídkové trase naší stráže.“

***

Vznášedlo letělo mezi věžáky Coruscantu. Droid – řidič si broukal do rytmu motorů. Catharova srst se vlnila v proudech větru. Taru’n přemýšlel.
„Na co mě vybrala Rada Stínů?“ Zeptal se z nenadání. Raa’s ho sledoval úzkými zornicemi svých žlutých očí bez jakéhokoli výrazu.
„Blížíme se k cíli.“ Oznámil droid a přetrhl tak jejich mlčení.
„Podívejte se.“ Raa’s ukázal mezi věže. Křižovatka byla zřetelně vidět i na vzdálenost několika set metrů. Tři barikády sestavené ze speedrů a přenosných lehkých barikád. Taru’n Wio sledoval, jak se obloukem blíží k barikádě s ochrankou Chrámu.
„Nevěděl jsem, že kloni slouží i jako naše ochranka?“ Cítil ta desetiletá stvoření před nimi. I když to bylo nelogické, ale Síla mluvila jasně. Už se s klony setkal dříve a věděl, že jejich odraz v síle není starší než deset let, kdy začal jejich urychlený růst.
Vznášedlo se nyní blížilo ke křižovatce ulicí, kde vyčkávala jednotka klonů. Mistr Raa’s se zvedl ze sedadla.
„Vezmu si levou stranu, postaráte se o pravou?“ Cathar se zazubil, když Taru’n jen nepatrně kývl a založil ruce na prsou.
Ještě než se vznášedlo posadilo na pevnou zem, Raa’s vyskočil kupředu. Odrazil se od speedru všema čtyřma nohama a dopadl téměř doprostřed křižovatky. Vzduchem zasvištěly sytě modré čepele dvojitého meče a ve zlomku vteřiny se přesunuly za barikádu.
Taru’n Wio, aby nezahálel a nevystavil tak svého spolubojovníka nebezpečí, odložil hábit na sedadlo a s pomocí Síly skočil před druhou barikádu. První střely ho zcela minuly. Další salva desítky gangsetrů se zastavila o zelenou čepel. Ale nebyla to čepel obyčejného meče, mohla měřit přes dva metry a vlnila se ve vzduchu jako neonová stuha. Světelný bič, i když nemá tak silnou čepel, stále dokáže způsobit těžké popáleniny. Gangsteři překvapeni jediho zbraní, vynechali jednu salvu. Wio se pousmál a zvedl ruku. Palba začala znovu, střely se odrážely a jeden nepřítel po druhém padal na zem se sežehnutou rukou nebo tváří.

***

„Jsem rád, že policie dorazila v… dostatečném počtu.“ Mistr Raa’s si potřásal rukou s policejním seržantem, který dohlížel na zatýkání. Kloni a Taru¨n Wio stáli opodál a sledovali všechna stvoření, jak je policejní droidi nakládali do vězeňských transportů.
„Jsem seržant Alor. Toto je Dase, A’den a Ca’tra“ Představili se a zasalutovali.
„Já jsem Taru’n Wio, jedi “ Pozdravil a mírně se uklonil. „Jak se vlastně kloni dostali do ochranky Chrámu?“ Čtveřice se na sebe podívala. Pokrčili rameny.
„Řekli nám, že jde o přechodné období.“ Podotkl Dase, než se k nim připojil mistr Raa‘s.
„Pánové,“ Nadechl se a pokračoval. „Vypadá to, že vyšetřování zůstane na nás.“
Mistr, aniž by něco naznačil, nebo se projevil, vytáhl datapad a uvrhl všechny do víru dalšího dění.
„Víme, o které gangy jde. Takzvaní ‚Obchodníci se smrtí‘ a ‚Bílý měsíc‘. Ti druzí jsou malá odnož velké pašerácké skupiny ‚Black Sun‘, pravděpodobně jde o soukromou válku klanů. Jediné, co teď můžeme říct, je že, musíme hledat.“
Do Raa’sova proslovu zapípala obrazovka datapadu.
„Právě mi zdělili, že všechny speedry byly převezeny na vyšetřovací stanici policie.“ Zasmál se. Taru’n věděl, co tím myslí. Kontaktoval ho pohledem, aby nemluvil stále mistr, vystřídal ho.
„Oni s námi spolupracovat nebudou. Není to jejich způsob. Drží si od nás odstup.“
Kloni byli trošku mimo, předpokládali, že řád je ruka zákona, ochránci. To samé si mysleli o policii. Nautolan pokračoval.
„Myslí si, že jim bereme práci. Po pravdě je spíš chráníme před ztrátami…“
Mistr Raa’s vypnul datapad, zastawil Wia v přenášce o policii a pronesl.
„Dneska to tu skončíme. Necháme státní orgány, ať si pohrají se speedry a zítra si rozdělíme práci. Těšilo mě pánové, bohužel se musím, co nejrychleji dostat do Chrámu. Taru’ne, rád jsem se s vámi setkal.“ Uklonili se a Cathar odešel ke svému vznášedlu.
„Pane, co se teď budeme dělat?“ Zeptal se ještě stále zmatený Dase, který byl zvyklý na přísný kaminoanský harmonogram.
„Vrátíme se do Chrámu,“ Taru’n ukázal cestu. „Ukážu vám společenskou místnost a oblast vyhrazenou pro ochranku.“ Chvíli mlčel. „A večer vám možná ukážu Coruscant.“ Usmíval se a vedl čtyři klony směrem k věžím na obzoru.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů