Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Domino Squad: Nový domov

Reklama
Autor: Wrait
Přidáno:10. Květen 2013 - 11:52
Přihlásit se k odběru„Pánové, nové uniformy.“ Prohlásil Alor s Ca’trou za zády. Po příletu se všichni čtyři odebrali do místnosti, kterou jim představili jako jejich pokoje. Dvě patrové postele, jedna skříň, dveře do koupelny. Místnost působila stísněně. Asi proto, že to původně byla důstojnická kóje, přestavena pro jejich účely. Do bedny u skříně schovali své klonové brnění.
„No to teda… Ukaž to.“ Prohlásil A’den a nadšeně se vrhl k jedné kupičce, kterou Alor s Ca’trou položili na postel. Úsměv mu hned poklesl. Od zbroje klonového komanda se lišila snad ve všem. Žádná plastocel, žádný vizor, žádné kontroly životních funkcí. A’den s Dasem byli zjevně znepokojeni. Alor už se předváděl v nové šedé blůze z odolné tkaniny a zkoumal tvrzenou čepici s vysílačkou.
„Opravdu se máme producírovat v tomhle?“ Zeptal se s odporem A’den.
„Budeme chránit lidi, co to vlastně ani nepotřebují.“ Odpověděl s úsměvem Dase a nasadil si helmu.
Ca’tra se hrabal v kapsách vesty.
„No tak, je to jen na chvíli. Vemte si uniformu, za chvíli máme směnu.“ Povzbudil Alor ostatní.

***


Plukovník Jenis předal datakartu Alorovi a mizel ve dveřích turbovýtahu.
„Tady je naše trasa…“ Pronesl a otevřel opancéřované dveře vedoucí na ulici.
„Do teď jsem si myslel, že tyhle zbraně,“ zaťukal A’den na pušku. „Mají chránit jedie. Teď si myslím, že mají chránit nás.“
Na zdech okolo kromě ikonických lebek svítily nápisy, které měly jasný význam. Ať už prohlašovaly řád jedi a vrahy, zlodějě, příživníky, inkvizitory a tak dále, nebylo to nic proti opálené siluetě jediho, do které odvážlivci stříleli, když je nikdo neviděl. Kloni ve službě chrámové hlídky prošli krátkou uličkou na hlavní ulici. Bez filtrů v helmě, kterou museli nechat ve zbrojnici, byli oslepeni různobarevnými nápisy a reklamami. Podle mapy se vydali na svou trasu. Lidé a jiné bytosti Coruscatu se jim klidili z cesty. Ca’tra porušil armádou pěstované ticho.
„Odstěhovali odsud všechny agresory. Teď tu prý žijí celkem slušní lidé.“ A’den se toho hned chytil.
„A jak vysvětlíš to graffiti? To přeci slušný lidi nedělají…“
„Třeba tak slušní nejsou.“ Řekl suše Dase. Ca’tra pochopil, že Dase chce, aby mlčeli. Stejně pokračoval dál.
„Nechtějí mít problémy s policií, ani s ochrankou a s řádem už vůbec ne. Tamto udělali nějací výrost…“ Do zad ho něco praštilo. Všichni se naráz otočili a téměř aniž by hnuli rukama, drželi v nich zbraně. Mezitím malý Devaronian s plastovou trubkou v ruce zmizel v uličce.
„Tohle je tu normální, Ca‘tro?“ Zeptal se A’den, který ještě furt sledoval ulici za čtveřicí s puškou v ruce. Ca’tra mlčel.
Pokračovali po mokrých ulicích z durabetonu a mlčeli. Vzduch smrděl v každé ulici jinak. Někdy jako pečené kuře u putyky, z lékárny bylo cítit chemikálie, u velké ventilační šachty cítili chladný, zatuchlý vzduch ze spodních pater.
„Můžete mi někdo připomenout, co tu vlastně děláme?“ Ozval se po hodině armádou pěstovaného ticha A‘den. Alor zastavil na křižovatce. S rukama zkříženýma na prsou začal vysvětlovat.
„Podle Instruktáže – kterou jsi skoro celou prospal – se na tomto patře pohybují gangy. My se staráme o to, aby tu nevznikla nějaká otevřená válka. V těchto ulicích bydlí lidé pracující pro řád. Lidi jako mechanici, programátoři, pomocní lékaři a tak. Proto je to tak důležité tady udržet pořádek.“
Ca’tra ho doplnil. „Ne všichni pracují pro řád, a navíc, tahle čtvrť je volně přístupná. Proto se sem ty odvážnější gangy pokoušejí vetřít.“
Z dálky se ozval dívčí křik. „K zemi!!!“

Ze severní a východní ulice se řítily motorky a vznášedla. Naneštěstí čtveřice ležela přímo na křižovatce. Žena jakoby předpovídala, co se stane, gangy se střetly a první sestřelené swoopy se roztříštily o svodidla ulic. Vojáci se zvedli a zamířili k prvnímu rohu, který jim poskytl alespoň částečný úkryt. A’den zaujmul místo a okraji křižovatky, ostatní se zařadili za něj. Mezitím už uprostřed ulice zuřil boj. Štíty vznášedel vstřebávaly většinu střel, ale některé vypalovaly žhavé díry do plechů swoopů za kterými se skrývali bandité. A’den s Dasem okamžitě začali pálit na nepřítele před sebou. Alor střílel překvapené gangstery naproti přes ulici a Ca’tra, hledíc přes svodidla, útočil na křídlo druhého gangu. Normálně by člověk neslyšel vlastního slova, naštěstí měly helmy strážných velice podobnou vysílačku. Ca’tra se skryl za svodidla.
„Pane, na třech hodinách se připravuje skupina šermířů…“
„Na devíti stejně tak.“ Přitakal Dase. Alor vykoukl přes svodidla.
„Kouř! Doprostřed křižovatky, nastavte zbraň na omráčení a vemte si vizory!“ A’den vzal dva granáty a poslal je po zemi. V tu samou chvíli palba ustala a na obou stranách za řevu povstaly skupiny s meči a dýkami. Rozběhli se proti sobě.
Kloni s infračervenými brýlemi se vydali do kouře.
„Semknutá formace.“ Pronesl tiše Alor. A’den šel první. Alor se ho držel za rameno, stejně tak Dase a Ca’tra. Začaly se objevovat první stíny. Dase vystřelil. Modravý záblesk světla zasáhl cíl. Objevil se další. Pak další a další, a když rozpoznali stíny klonů, rozeběhli se proti nim.
„Volná formace, palte dle uvážení!“ Alor se pustil a vystřelil. Střelba se zrychlila a pak ustala, když se gangy střetly s klony.
„Pane, musíme se stáhnout! Tady nemáme šanci!“ Naléhal Dase přes vysílačku zatímco zápolil s Twi’leckým šermířem. „Jestli je porazíme, postřílí nás.“
„Dobrá. Ústup na dvanáct! Zabereme krytí“ Všichni se sborově rozeběhli pryč. Gangy se střetly. Vibromeče zatřeskly v několika soubojích. Mlha se začala rozplývat. Komando naběhlo na střední úkryt jedno a postřílelo několik velice překvapených gangsterů. Kryli se a chvíli sledovali souboje.
„Co teď?“ Zeptal se Ca’tra.
Mlčeli.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů