Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Legie II

Reklama
Autor: takr.
Přidáno:28. Únor 2013 - 16:53
Přihlásit se k odběru

Legie II

Můstek CIS fregaty Krent

Vnější okraj se svými barbarskými a nelidskými monstry a špatně skrývaným opovržením pro slávu a benevolenci Republiky z celé doby války až teď začal trpět nejvíce. „Hlášení předních senzorů, kapitáne,“ ozval se jeden důstojník. „Žádné známky jiných lodí.“
„Kde ten Leen věží už tu dávno měl být.Počkáme ještě hodinu a když se neobjeví poletíme na náš cíl.Kontaktujte alianci.“ Řekl rychle a stručně Sink. Koutkem oka Sink viděl důstojníky můstku, jak se jejich pozornost obrátila k vyskakujícím lodím z hyperprostoru. Byla to flotila viceadmirála Leena. „Kontaktují nás.“řekl jeden z důstojníku. „Otevřete vnější signál pro můj komlink.“ Jak řekl tak se stalo. „Plukovníku. K Saleucami míří i flotila Republiky budeme potřebovat , aby jste ihned po vyskočení z hyperprostoru se vysadili na planetu ať to stojí co to stojí musíme Saleucami udržet.“ „Rozkaz pane.“

Republikový útočný křižník Justice

V hangáru se již připravovaly všechny prapory 501.legie na výsadek velitelé spustili hologramy s mapami a důležitými cíly na Saleucami. Všechno muselo být utajeno jen pár lidí ze strategického velení věděli kam tato loď letí. Všechno přípravy byly vykonány. Tankové brigády se ,ale pořádně neposkládaly a tak do těchto bojů byla vyslaná, pátá tanková brigáda 501.legie.

„Pánové operace Grendl. Přistaneme v okupovaném území separatistů. Našim primárním úkolem je zajistit xehorslké nížiny aby se tam potom mohly umístit naše těžké děla. Naším sekundárním úkolem je najít zbytky příslušníků GAR. Jsou roztroušeni po celé nížině uvízly tam dva armádní sbory. 41 a 327 hvězdný sbor. Naneštěstí pro nás jsou roztroušeni a smícháni do hromady hledají se tam a podle počtu už se ani jednomu z nich nedají říkat sbory.
Otázky ?“

„Síla, pane ?.“ozval se Tinker. „Podle všeho vojíne, 5. Sbor generála Epsna a další dva armádní sbory. Ale nebojte se orbita je zabezpečená a bude se přistávat v klidu opověděl Rex.

Orbita Saleucami

Z hyperprostoru se vynořily tři hvězdné křižníky republiky.Když se chtěl admirál Yularen zeptat jestli je někde loď ani to nedořekl a už je posypala palba z osmi fregat CIS.
„Zvednout štíty a přibližte se k orbitě co nejblíže ať výsadkové lodě jsou co nejblíže k cíli !“ rozkázal admirál.

Hangár Justice (čti džastis)

Hangár se několikrát otřásl. „ Rychle nastupte !“ zařval Rex. Tinker a Nop okamžitě nastoupili. „Kde je generál pane ?!“ zeptal se Nop. „Ten teď velí vzdušné bitvě s admirálem Yularenem.“odpověděl Rex. „Takže to znamená že velíte vy pane že ano ?“ Rex přikývl.
Dveře výsadkové lodi ze zavřely a už všechny výsadkové lodě vzlétly. Byly eskortovány Z-95 headhunter.
Hned se za nimi pustili supí droidi a sestřelili několik výsadkových lodí tak i několik stíhaček.
Primární úkol pilotů byl aby se co nejvíc výsadkových lodí s vojáky a tanky dostaly na povrch. Až druhý byl aby se dostali zpět na svoji loď takže piloti museli dělat výsadkovým lodím štíty. „Rickpak 1 máš za sebou dva supy ! uhni mi ať je můžu sestřelit !“ ozval se Rickpak 7 přezdívkou Vír. Jednička uhnula a Vír je pár ranami poslal k jejich stvořiteli.

Když už lodě konečně proletěly atmosférou zdálo se že to nejhorší je už za nimi. Tanky museli být shazováni z výšky 5 metrů aby se dostaly na povrch a pěchota se musela na povrch sklouznout po lanech takže to dlouho trvalo. „Další .ozvalo se od pilota který posílal vojáky dolů. Tak a je to tady. Pomyslel si Tinker. „Kámo tak se uvidíme dole jasný !“ říkal Tinker Nopovi a ťukli si pěstmi. „Heroes !“ zařval Tinker. Zařval to proto , protože na Kaminu se tak jmenovala jejich skupina. „Další.“ A to už byl na řadě Nop a už skočil na lano.

Fregata Krent

„Všichni do výsadkových lodí.“ Ozývalo se pořad. Vojáci běželi do hangáru a začali nastupovat. „Kruci Republikáni jsou tu dřív že ano ?“ zeptal se Sinka nějaký poručík za běhu.Sink mu přikývl a věděl že bitva o Saleucami teprve začíná.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
2 hlasy
4 hvězdy
1 hlas
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů