Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Legie I

Reklama
Autor: takr.
Přidáno:27. Únor 2013 - 22:19
Přihlásit se k odběru

Legie
Tohle je příběh o klonu a o jeho nepříteli.Ze dvou znepřátelených forem života se stane něco úžasného: přátelství, které bojuje o holé přežití.

Byl pozdní večer 20BBY právě skončila bitva o Sarrish. Ostrý vítr foukal vysoké postavě ze železa přímo do jeho železné tváře. Procházel se bojištěm a rozhlédl se. To co uviděl by snad každého vyděsilo , ale jeho ne. Viděl jak jsou zajatci popravováni a zranění mohli jen prosit o život nebo se ze svého zranění ani nevzbudili a už jimi projížděl blasterový výboj.

„Generále !“ Osoba se otočila „Mluvte !“ Muž jenž stál proti němu byl Valor Sink. Plukovník jenž velel elitě separatistických vojáku zvaných legie.Všichni muži kterým republika sebrala jejich domov byli v té to elitní jednotce . Průměrně vysoká postava ale na tu železnou osobu si mohl povytahovat krk jak chtěl stejně se mu ve výšce rovnat nemohl.

„Pane Kenobi utekl !“ Prohlásil umbaran. Osoba pošramoceným hlasem zachraptěla a podívala se na zem. Pod ní byla helma vojáka 212.praporu a na helmě byly záškrty kolik droidu ten klon zabil. Železná osoba zvedla nohu a helmu rozmáčkla. Helma se rozletěla na několik kousků.
„Kenobi můj meč pozná příště.“

20BBY Velitelství 501.legie Coruscant
„Hej slyšel si to ?!“ Běžel po chodbě klon s úsměvem na tváři. „A co ?“ odpověděl mu druhý.Černo vlasý klon se zarazil. „Ty to vážně nevíš ?Jsme nasazeni konečně nám nebudou říkat naleštěnky.“
„No konečně od doby co jsme nastoupili nás vůbec nepoužili.“ Oba kloni byli radostí bez sebe ale to se mělo všechno změnit. „Nevíš kam nás pošlou ?“ zeptal se Tinker. „Prý na Saleucami. Boje jsou tam teď na bodě mrazu.Nikdo nedokáže dát rozhodující uder.“ Odpověděl Nop.

O den později
„Všechny čety ať se hlásí svým velitelům !“ Rozeznělo se po celé základně. Všichni muži brzy ráno vyskočili z postele a už si na sebe dávali své brnění s modrými pruhy.
Nop a Tinker vyletěli z kasárny jako první tam už viděli svého seržanta Ryla. „Jste připraveni nalezenky ?!“ Oba kloni sborově odpověděli : „Pane , ano pane !“ Seržant Ryl neměl žádné nováčky rád. Musel doufat že jim pomůže aby se o sebe postarali a nebo že to dokáží sami , ale život je pes a to seržant věděl moc dobře. Na Geonosis přišel o oko ,Na umbaře přišel o ruku kterou mu usekl Krell takže už si to prožil až až. Za chvíli již byla za nimi celá jejich četa a o další chvíli později byl rozkaz nastoupit do výsadkových lodí.

Dveře výsadkové byly stále otevřené a mířila ke svým křižníkům. Tinker viděl jak se jeho planeta probouzí. Slunce začalo vycházet, Obyčejní lidé vstávali do práce. Jiní se zas vraceli domů. Za tyhle lidi já bojuju ? pomyslel si.
Na jedné z křižovatek byla nehoda. Jak už bylo zvykem celou ulic se ozval ten ton který Tinker nesnášel.Proklatá policejní siréna ! opět si pomyslel . Křižníky už byly nachystány nad městem, ale Tinker si všiml něčeho co asi jiní z jeho Bratrů nepobrali a nebo je to nezajímalo.Všiml si že lidi tahle válka vůbec nezajímá ani se neopovážili zdvihnout hlavy.

Bojová Fregata CIS Krent
Dveře se otevřely a na můstek vstoupil Sink. „Kam nás velení posílá tentokrát ?“ Jeden z jeho mužů se podíval na počítač kde byla zanechaná tajná zprava jen pro Legii. „Pane Saleucami. General Bulg žádal čerstvé síly a zásoby. Máme se setkat se čtvrtou flotilou viceadmirála Leena.“
„Dobrá nastavte kurz.“

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
1 hlas
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů