Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Illuvin

Reklama
Autor: sith
Přidáno:24. Leden 2013 - 15:20
Přihlásit se k odběru

Doky obsazeny aliancí separatistů a většina posádky zde opravovaného křižníku, kterému velí jedi Quinlán Vos, byla pozabíjena. Jedi, zachráněný vojákem Rogriem při útěku v raketoplánu dostali zásah a nyní padají k planetě Illuvin, u které jsou postavené doky.

***

Raketoplán padal k planetě. Letěli za ním dva supí droidi, kterým se ho nedařilo sestřelit. Raketoplán se po každém zásahu otřásl, jako kdyby ho žvýkala obří manta. Quinlán se snažil řídit a Rogri běhal všude po plavidle a neustále přepojoval různé kabely, stahoval data do datapadů, které odnášel do beden a snažil se aktivovat zpětný chod, aby ztlumil náraz.

Loď nabírala rychlost. Supí droidi se snažili je sestřelit dřív, než dopadnou na povrch planety. Loď se znovu otřásla a Rogri spadl po hlavě na dveře ke kokpytu. Raketoplánu se uvolnilo jedno křídlo, které smetlo jednoho ze supích droidů. Klon se musel ze všech sil držet, aby ho vír vzniklý trhlinou v trupu nevysál do vesmíru.

Quinlán zaječel z kokpitu: „Rogri, připrav se na náraz, jsme sto metrů od povrchu.”, což klona zjevně uklidnilo, protože už mu docházeli síly a dlouho by váru vzdorovat nedokázal.

Raketoplán narazil do planety. Oba členové posádky vyskočili ven, těsně před explozí. Kus plechu zasáhl druhého supího droida a ten ve vývrtce spadl na zem. Jedi přistoupil k Rogrimu a řekl mu: „Jestli se toho dožijeme, tak z tebe udělám svého vrchního důstojníka.” a klon mu zasalutoval „Pane, děkuji pane.”

Jedi a klon zachránili z lodi vše, co po nárazu zůstalo použitelné. Postavili z nouzových padáků, které se při pádu zasekli a nešli otevřít, stan, ve kterém se zabydleli. V lodi Rogri našel i nějaký kulomet, který postavili k jednomu z otvorů v plachtě.

Oba pomalu začali ztrácet naději. Docházelo jim jídlo a nešlo se spojit s nikým z republiky, ale náhle zaslechli kroky. Klon přiskočil ke kulometu a uviděl asi sto padesát bitevních droidů. Quinlána napadlo, že by je tito droidi mohli dovést k nějaké pevnosti, kde by ukradli zásoby a pokusili by se kontaktovat někoho z armády republiky.

Droidi prošli okolo zničené lodi z protější strany, než byl postaven stan. Klon Vyběhl za nimi a klekl si za jakýsi kámen. Teprve teď si začal uvědomovat kde jsou. Nikdy před tím na to nebyl čas, ale teď... Rogri se rozhlédl okolo sebe. Uviděl jakýsi les z vysoké trávy. Připomínalo mu to planetu Hottopew. Na té však bylo ještě méně rostlinstva. Vyprahlé traviny se tyčili do výšky asi dvou metrů.

Ze stanu vyběhl jedi s batohem. „Kde jsou droidi?” zeptal se klona zděšeně. Klon si teprve teď uvědomil, že droidi zmizeli. „Promiňte pane,” řekl zklamaným hlasem Rogri, „nechal jsem se unést zdejší přírodou. Nikdy jsem tu nebyl. Myslím však, že bychom zde mohli najít nějaká zvířata nemyslíte?” Jedi se plácl do čele. Nápad se zvířaty ho však znovu uklidnil.

Náhle se otřásla zem. „Co to bylo?”, zaječel zděšeně klon. Pak upřel pohled stejným směrem jako jedi. Rogri si k průzoru přiložil dalekohled a šeptem pronesl: „Neuvěřitelné...”, načež jedi ohromením otevřel ústa.

Pokračování přiště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
2 hlasy
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů