Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Past

Reklama
Autor: sith
Přidáno:19. Leden 2013 - 15:47
Přihlásit se k odběru

Křižník vyletěl z hyperprostoru. Jediovi Quinlánu Vosovi se naskytl pohled na obrovské doky. Letěl z jedné z největších bitev a dostal výzvu od samotného kancléře Palpatina, že by měl přistát a nechat křižník opravit. Jediovi se příliš nechtělo bůh ví jak dlouho čekat v docích na opravení, ale věděl, že s takto poškozeným křižníkem by ho stejně do žádné bitvy neposlali.

Kilometr dlouhý křižník přistál v doku. Z konstrukce křižníku se vysunuli dlouhé nohy, které dopadli na transocelovou podlahu doku. Otevřela se mohutná rampa, ze které vyšel Quinlán Vos následován klony a kráčejícími kolosy. Uvítal ho komandér Ulkorm, za kterým stálo asi deset ARC vojáků a zdvořile pronesl: „Následujte mne generále.”

Kloni odpochodovali do kasáren, ve kterých budou trávit většinu času, co budou v docích. AT-TE a AT-OP odkráčeli do bočních „garáží” a jedi šel s komandérem a klony k turbovítahu. Vyjeli do desátého patra, kde vyšli do chodby. Quinlán vyšel z turbovítahu, ale náhle na něj skočili dva kloni a srazili ho k zemi. Spoutali ho a do pusy mu narvali roubík. Pak ho jeden z klonů praštil svým blasterem po hlavě a jedi omdlel.

Probral se ve věznici. Seděl na křesle a co chvíli do něj někdo pouštěl elektrický proud. Nebyl to však klon nýbrž droid. Všude byli droidi. Po klonech ani památky. Quinlán se rozhodl jednat. Roztrhl Silou svá pouta a také zneškodnil přívod proudu do křesla. Pak udělal salto a ocitl se u stolu, na kterém ležel jeho světelný meč. Zapnul ho a přesekl s ním dva droidy. To ale jiný už stihl přivolat posili a tak se za nedlouho ocitl jedi obklopen comando droidy.

Jeden z nich udělal krok dozadu. Na jeho místo se postavil komandér Ulkorm. „Nedělej nám zbytečné problémy jedii. Bude to pro obě strany lepší.”, řekl komandér a poručil dvěma magnaguardům, aby do něj zapíchli svá electrokopí. Quinlán padl na kolena a pak na obličej. Ještě chvíly se z něj kouřilo a pak ho droidi znovu přidělali na křeslo.

Quinlán se znovu probral v elektrickém křesle. Hlídali ho magnaguardi, připraveni ho zabít. Quinlán si začal zoufat. Nevěděl co má udělat. Celé doky zřejmě ovládali separatisté. Malým okýnkem viděl hořící kasárny, ve kterých bylo ubytováno asi deset tisíc vojáků.

Do cely náhle skočil jeden z klonů a vypálil po magnaguardech, kteří jeho střeli nestihli odrazit. Pak Vystřelil do spínače zavírání vrat cely a ustřelil jediovy pouta. Quinlán ještě před úplným dovřením dveří si přitáhl svůj světelný meč. Vyskočil za klonem do větrací šachty, kterou se sem klon dostal.

Lezli dlouho. Vypadalo to, že se zde klon vyzná. Po dlouhé cestě se zastavili nad hangárem. Klon se až teď odvážil promluvit: „Mistře jedii, jmenuji se Rogri, byl jsem kapitán těch vojáků, kteří vás zatkli. Váš přílet byl dlouho očekáván a celá posádka doků byla přinucena ke spolupráci se Separatisty. Jen já jsem uprchl droidům a rozhodl jsem se vás zachránit.”, pak se klon odmlčel. Teď už Quinlán chápal to náhlé přepadení.

Klon ukázal škvírou na raketoplán. „Tam se musíme dostat.”, řekl a potichu oddělal mříž. Jedi skočil otvorem dolů a Rogri ho následoval. Quinlán odrážel střely, zatím co klon pálil po droidech a při tom couval k lodi.

Když už byli u raketoplánu Rogri vyskočil do kokpitu a jedi vyskočil hned za něj. Nastartovali motory a vyletěli z hangáru. Klon zadal souřadnice Kamina, nejbližší planety patřící k republice a zatáhl za páku, když v tom... Zezadu dostali zásah a jeden z motorů explodoval. Raketoplán, kterému hořel motor a jedno křídlo začal padat k planetě, u které byli postaveny doky. Oba dva se obávali, že je tato planeta též obsazená droidy.

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
2 hlasy
9 hvězd
5 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas