Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Sith empire

Reklama
Autor: sith
Přidáno:17. Prosinec 2012 - 19:18
Přihlásit se k odběru

Tento příběh je o jediovi, který se jmenoval Deorteeck Hoiden.

***

Píše se rok 3629 BBY. Toto období se nazývá Stará republika...

***

Výsadková loď přistála. Vyběhli z ní dva republikový vojáci a za nimi vyšel jedi. Přes hlavu měl kápi svého hnědého pláště. „Mistře jedii, vypadá, že tu žádní sithové nejsou.” řekl jeden z vojáků a přiložil si k očím dalekohled. Jedi zavřel oči a začal si něco mumlat. Za jediem z lodi vyšlo dalších pět vojáků. Náhle jedi promluvil: „Jsou tu!”, otevřel oči a zapl svůj modrý světelný meč.

Náhle se z křoví zablesklo a směrem k lodi někdo začal střílet. Republikoví vojáci zalehli před rampu raketoplánu a opětovali palbu. Okolo jejich raketoplánu začali přistávat výsadkové lodě, ze kterých vybíhali vojáci. Jedi odrážel střely, zatím co mu jeden z důstojníků podával hlášení o ztrátách. Nad hlavami jim proletěly dvě stíhačky sithského impéria. Vpřed zavelel Deorteeck a zamířil v čele vojáků k lesu. Proti nim se vyřítila o něco početnější armáda sithských vojáků v čele s asi deseti sithi.

Obě armády se střetli na planině. Jedi bojoval se dvěma sithi, zatím co republiková vojska byla masakrována sithskými zabijáky. Po obloze co deset sekund proletěla nějaká loď či stíhačka. Až teď si Deorteeck začal uvědomovat, že prohrávají. Jeden ze sithů ho odhodil mimo bitevní vřavu. Přišel k němu a zapnul svůj světelný meč. Sundal si kápi, pod kterou se ukrýval zrůdný obličej, z části krytý maskou. „Darth Malgus!” blesklo jediovi hlavou. Zatmělo se mu před očima. Darth Malgus byl znám, jako ten, kdo zabil svého mistra při obléhání republikové bojové stanice. Také byl proslulí tím, že přežil ohromnou ránu Silou při prohrané bitvy na Alderanu. Byl též známý dobitím Coruscantu.

Jedi se děsil toho, že takto poraženecky zemře. Že zemře na zemi. Na druhou stranu byl rád, že zemře rukou nejmocnějšího sitha galaxie této doby. stoupl si na nohy a zapnul světelný meč. Malgus se rozpřáhl a usekl mu ruku, ve které světelný meč držel. Po té svůj světelný meč vypnul a přišel k jediovi. „Zachráním tě před smrtí, pokud se přidáš k Temné straně.” řekl mu hlubokým hlasem. Deorteeck se na něj podíval. Bál se a sith si jeho strach vychutnával. Deorteeck si stoupl a pokýval hlavou. Pak zaječel: „Nikdy! a pak padl na kolena. Malgus mu usekl hlavu, otočil se a šel zpět do bitvy.

Republiková armáda byla zmasakrována. Na pláň přistál jeden ze sithských destruktorů. Malgus se postavil na vyvýšeninu a zařval: „Ať žije sithské impérium!!!”

***

Prosím o komentáře...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
2 hlasy
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
3 hlasy
4 hvězdy
3 hlasy
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů