Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Sith empire

Reklama
Autor: sith
Přidáno:17. Prosinec 2012 - 19:18
Přihlásit se k odběru

Tento příběh je o jediovi, který se jmenoval Deorteeck Hoiden.

***

Píše se rok 3629 BBY. Toto období se nazývá Stará republika...

***

Výsadková loď přistála. Vyběhli z ní dva republikový vojáci a za nimi vyšel jedi. Přes hlavu měl kápi svého hnědého pláště. „Mistře jedii, vypadá, že tu žádní sithové nejsou.” řekl jeden z vojáků a přiložil si k očím dalekohled. Jedi zavřel oči a začal si něco mumlat. Za jediem z lodi vyšlo dalších pět vojáků. Náhle jedi promluvil: „Jsou tu!”, otevřel oči a zapl svůj modrý světelný meč.

Náhle se z křoví zablesklo a směrem k lodi někdo začal střílet. Republikoví vojáci zalehli před rampu raketoplánu a opětovali palbu. Okolo jejich raketoplánu začali přistávat výsadkové lodě, ze kterých vybíhali vojáci. Jedi odrážel střely, zatím co mu jeden z důstojníků podával hlášení o ztrátách. Nad hlavami jim proletěly dvě stíhačky sithského impéria. Vpřed zavelel Deorteeck a zamířil v čele vojáků k lesu. Proti nim se vyřítila o něco početnější armáda sithských vojáků v čele s asi deseti sithi.

Obě armády se střetli na planině. Jedi bojoval se dvěma sithi, zatím co republiková vojska byla masakrována sithskými zabijáky. Po obloze co deset sekund proletěla nějaká loď či stíhačka. Až teď si Deorteeck začal uvědomovat, že prohrávají. Jeden ze sithů ho odhodil mimo bitevní vřavu. Přišel k němu a zapnul svůj světelný meč. Sundal si kápi, pod kterou se ukrýval zrůdný obličej, z části krytý maskou. „Darth Malgus!” blesklo jediovi hlavou. Zatmělo se mu před očima. Darth Malgus byl znám, jako ten, kdo zabil svého mistra při obléhání republikové bojové stanice. Také byl proslulí tím, že přežil ohromnou ránu Silou při prohrané bitvy na Alderanu. Byl též známý dobitím Coruscantu.

Jedi se děsil toho, že takto poraženecky zemře. Že zemře na zemi. Na druhou stranu byl rád, že zemře rukou nejmocnějšího sitha galaxie této doby. stoupl si na nohy a zapnul světelný meč. Malgus se rozpřáhl a usekl mu ruku, ve které světelný meč držel. Po té svůj světelný meč vypnul a přišel k jediovi. „Zachráním tě před smrtí, pokud se přidáš k Temné straně.” řekl mu hlubokým hlasem. Deorteeck se na něj podíval. Bál se a sith si jeho strach vychutnával. Deorteeck si stoupl a pokýval hlavou. Pak zaječel: „Nikdy! a pak padl na kolena. Malgus mu usekl hlavu, otočil se a šel zpět do bitvy.

Republiková armáda byla zmasakrována. Na pláň přistál jeden ze sithských destruktorů. Malgus se postavil na vyvýšeninu a zařval: „Ať žije sithské impérium!!!”

***

Prosím o komentáře...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
2 hlasy
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
3 hlasy
4 hvězdy
3 hlasy
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů