Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Vzpomínky

Reklama
Autor: Pětka
Přidáno:20. Listopad 2012 - 18:52
Přihlásit se k odběru

Tato povídka mírně navazuje na mou předchozí povídku "Poslední mise". Omlouvám se, opět je trochu delší, ale pokud si ji i přes to přečtete, prosím o hodnocení a komentáře. Děkuji.


˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛˛.~°˘°~.˛


Rytíř Jedi Anakin Skywalker nedávno v boji přišel o svou padawanku a stále se zotavoval ze svých zranění, z toho osudného boje na Vatumě. Rada rozhodla, že by měl být nějakou dobu mimo akci, takže byl poslán na planetu Kyros, aby odsud přivezl malou budoucí padawanku Vakuii, která již téměř dovršila tří let.

Anakin přistál s Twilightem poblíž města a vydal se budocí padawanku hledat. Brzy ji ucítil v Síle a vydal se za ní. Nalezl ji až na kraji města před jedním z menších domů. V domě byla její matka.
„Zdravím, jsem Anakin Skywalker," začal Jedi „jak jistě víte, vaše dcera je citlivá na Sílu a pokud by jste to dovolila, rád bych ji odvedl na Coruscant do chrámu k výcviku..."
„Moment..." řekla matka, podívala se na dceru hrající si před domem a zamyslela se, poté nepatrně pokývala hlavou „...můžete jí nabýdnout lepší život nežli já..." opět se otočila k dceři a vykročila směrem k ní. Vzala ji do náruče a políbila ji na čelo. Poté ji podala Jediovi. Anakin pokýval hlavou a otočil se k odchodu. Budoucí padawanka začala plakat a mávat mámě.
„Mama..." opakovala stále „...mama..."
Její matka jí také zamávala a otřela si slzy.

Jedi se pokusil uklidnit malou budoucí padawanku, ale nedařilo se. Trochu víc se na ni zahleděl, připoměla mu Ahsoku, kterou zabil celkem před nedávnem Darth Maul. Neovládl své emoce a po tváři mu začala stékat slza, stále měl na Coruscantu v chrámu jeden její meč. Stále se s její smrtí nesmířil. Zavrtěl hlavou, aby zahnal myšlenky na Ahsoku a otřel si slzu z tváře. Opět se zahleděl na padawanku, věděl, jak je pro ni těžké opustit vše co dosud znala, zažil to samé, on byl však v té době starší.

Konečně došel k lodi. Posadil malou Vakuii na sedadlo, nastartoval motory a začal vzlétat. Vakuii stále plakala a Anakin z věčného plače již přestával být příčetný, vstal a začal chodit v kruzích po kajutě, začínala ho bolet hlava, potichu zavrčel a použil na ni mind-trick. Rázem přestala brečet. Anakin si oddechl a opět se posadil. Vtom však ucítil náraz, loď pronásledovali supí droidi. Anakin se chopil řízení a snažil se vyhnout všem střelám. Vakuii opět začala brečet, což Jedie rozhodilo a droidi zasáhli motory. Loď začala padat k zpět zemi. Anakina rozptyloval neustálý řev, ale pokoušel se udržet si jasnou mysl. Vzal malou do náručí, položil si ji do klína a zmáčkl tlačítko katapultace.

„Nefunguje !?" vykřikl Anakin spíše pro sebe a podíval se na malou dívku, kterou třímal v náručí „...ne...nedovolím, aby jsi zemřela..." řekl jí „...jako Ahsoka" dořekl větu a zahleděl se do bázlivých dětských očí, připomínaly mu Ahsočiny oči, měly stejnou barvu a byla v nich vidět radost ze života, jako v Ahsočiných. Anakin opět potlačil myšlenky na bývalou padawanku a začal s lodí klesat a otevřel dveře hangáru, v zádech však stále měli supí droidy. Anakin tedy zprovoznil zbraňový systém a začal po nich střílet, když je téměř všechny sestřelil, zasáhl jeden ze zbývajících opět lodní motory. Anakin si uvědomil, že loď brzy vybuchne, rychle sestřelil zbývající pronásledovatele a i s Vakuii běžel do hangáru. „To ne stále jsme příliž vysoko !" řekl Jedi opět spíše sobě „...už není čas !" vykřikl po chvíli a vyskočil i s budoucí padawankou v náručí z lodi. Když byli od lodi vzdáleni necelých pět metrů, loď explodovala a tlaková vlna odmrštila Anakina s padawankou na blízkou skálu. Anakin si při nárazu zlomil několik žeber, padawanku však ochránil. Anakin se jen taktak držel při vědomí a s pomocí Síly udržoval budoucí padawanku, tak aby jí neublížil, zatímco se kutáleli ze skály dolů. Když se konečně zastavili, Anakin přestal malou přidržovat Silou a i přes neustálý řev dítěte omdlel.

Probral se v cele na lodi separatistů. V cele s ním byla i malá Togruta, která stále brečela. Anakin se opatrně posadil a opřel se o zeď, opět ho začala štvát, byla Ahsoce tak podobná. Po chvíli přišel samotný hrabě Dooku, otevřel dveře cely a vstoupil. Anakin se podíval na budoucí padawanku, jež mezitím konečně přestala brečet, poté se podíval zpět na svého věznitele.
„Co chcete Dooku ?" zeptal se Anakin
„Můj mistr, Darth Sidious, očekává..." Dooku se na chvíli zarazil a zvážil, co říci dál, poté pokračoval „...že se zmocním této budoucí Jediské padawanky." hrabě dořekl větu a šibalsky se usmál.
„Nikdy !!!" vykřikl Anakin, který neustál náhlý příliv emocí a s pomocí Síly odhodil hraběte na dveře cely. Dooku se zvedl ze země a pustil na Jedie blesky Síly. Jedi po chvíli omdlel.

Anakin se opět začal probírat a před sebou spatřil svou bývalou padawanku. „Štěkno ?" řekl stále ještě rozkoukávající se Jedi „...jsi to ty ?"
„Ahoj, mistře..." řekla na oplátku Ahsoka a zamávala mu
„Co...co tady děláš ?" zeptal se vyjevený Jedi, posadil se a opřel se o zeď
„Přišla jsem se rozloučit..." odvětila Ahsoka
„Ne, vždyť jsi teď přišla..." řekl Anakin, který stále nebyl zcela při smyslech
„Sbohem..." řekla padawanka, usmála se a rozplynula se jako pára nad hrncem...
„Nechoď pryč !!!" vykřikl Jedi a natáhl ruku, jako by ji chtěl zachytit...

Poté se teprve rozhlédl okolo sebe a všiml si, že budoucí padawanka jde směrem k němu a směje se. Jedi úsměv opětoval a s pomocí Síly začal okolo dívky kroužit kamínky, čímž ji na chvíli zabavil, aby mohl chvilku přemýšlet o tom co právě viděl.

Byla to opravdu Ahsoka ? uvažoval Jedi. Jestli ne, tak co to bylo ? Přelud ? Nebo něco jiného ? Nevím. Jedi zůstal jen tak sedět a sledoval budoucí padawanku, která odrážela kamínky zpět k podlaze a smála se, když je Anakin opět zvedl. Tato radost však netrvala dlouho, opět přišel jejich věznitel.
„Konečně ses probral mladý Skywalkere." začal hrabě
„Proč....proč nás stále necháváte v jedné cele, když chcete pouze ji ?" zeptal se Jedi
„Můj mistr se stále nevyjádřil ohledně tvého osudu Jedi..." začal hrabě „...být to na mně, vysadím tě na hodně vzdálené planetě kdesi ve vnějším okraji..... ale zdá se, že můj mistr s tebou má jiné plány..."

Po Dookuově odchodu Anakin opět zabavil padawanku a přemýšlel o tom, co mu hrabě řekl. Jaké plány ? Co na mě chystají ? Opět nedokázal nic vymyslet, stále se mu hlavou honilo tolik otázek, ale žádné odpovědi. Když padawanku přestala bavit hra s kamínky, přišla k přemýšlícímu Jediovi a posadila se vedle něj, čímž ho vyrušila. On se ale nezlobil, čím dál víc mu připomínala Ahsoku. Opět na ni začal myslet a i tentokrát se snažil myšlenky potlačit. Nakonec ho od nich osvobodila až Vakuii: „Mužu to taty umět ?"
„Cože ?" vyhrkl Anakin, který nechápal o čem je řeč
„Mužu naučit tamínty lítat ?" zopakovala Vakuii otázku
Anakin konečně pochopil o co jí jde a odvětil: „Jo, jo to můžeš... chceš to naučit ?"
Děvče pokývalo hlavou a usmálo se. Jedi úsměv opětovat a začal ji učit v používání Síly.

Po chvíli zaslechl Jedi kroky droidů a došlo mu, že to nevěští nic dobrého. Přerušil učení, ukryl dívenku a přichystal se na boj. Přišlo droidí komando čítající čtyři droidy, jeden z nich otevřel dveře a vešel. „Kde jsou ?" ozvalo se, vtom na ně Jedi, který se doteď skrýval ve výklenku, zaútočil. Nejdříve je připravil o blastery a poté s nimi bojoval s pomocí Síly. Když se mu konečně jednoho povedlo vyřadit z provozu, vzal si jeho zbraň a pokoušel se s nimi bojovat tváří v tvář. Droidi však byli příliš silní a hbití. Jedi na ně nestačil a brzy začal prohrávat. Během boje ho jeden z droidů probodl a Anakin klesl k zemi a brzy omdlel. Během doby, kdy byl v bezvědomí, se mu ve snech stále zjevovala Ahsoka a mluvila na něj, ale on jí nerozuměl, jako by byl opilý, promluvil na ni, ale ona se jen usmála a opět zmizela...

Když se probral, měl ránu ovázanou a stále byl v cele s Vakuii. Začal přemýšlet o možnostech útěku. Napadlo ho hned několik možností, ale všechny byli příliš riskantní nebo složité. Nakonec ho napadl jedna vskutku jednoduchá. Měl v plánu počkat až zase někdo přijde, přemoci ho, utéct a v hangáru si vypůjčit loď. Proč mě to nenapadlo už dávno ? řekl si...

Asi po hodině jim protokolární droid přinesl něco k jídlu a pití. Jedi ani nezaváhal a s pomocí Síly roztříštil droida o protější zeď. Poté popohnal budoucí padawanku a vyrazil za ní. Protože ji nemohl nést, cesta jim trvala déle. Po chvíli bloudění a zníčení několika droidů se konečně dostali do hangáru, stačilo jen najít loď a odletět zpět na Coruscant...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
4 hlasy
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů