Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Poslední mise

Reklama
Autor: Pětka
Přidáno:8. Listopad 2012 - 19:28
Přihlásit se k odběru

Z planety Vatuma se posledních několik týdnů nikdo neozval. Rada Jedi je tím velmi znepokojena.

„Obyvatelé Vatumy v nebezpečí, být mohou,“ pronesl mistr Yoda. „vyslat někoho na průzkum měli bychom.“

„Souhlasím,“ řekl mistr Windu "poblíž Vatumy se nachází mladý Skywalker.“

„Dobrá tedy mladého Skywalkera kontaktujte.“ pravil moudrý Yoda.


Anakin s Ahsokou vyrazili na Vatumu. Když konečně dorazili, přistáli na opuštěné přistávací plošině na kraji města. Kolem poletovali saze. Město bylo napůl rozpadlé a v plamenech.


Mezitím mistr Yoda a mistr Windu v Chrámu Jedi meditovali, během meditace ucítili narušení Síli na Vatumě a ihned tam poslali Obi-Wana.


Ahsoka a Anakin vyrazili přímou cestou k nejbližším domům. Všude zde bylo cítit narušení Síly. Muselo se zde udát něco strašného. Anakin náhle zastavil a nervózně se rozhlédl.

„Co se děje, mistře ?“ zeptala se Ahsoka.

„Něco....je špatně.“ odvětil Anakin

„Narušení Síly ?“ vyptávala se Ahsoka

„Ano, ale...“ Anakin zavrtěl hlavou "už jsem to někdy cítil...“ řekl nervózně Anakin „musíme si dávat pozor.“

Oba zpozorněli, Ahsoka uviděla, jak se někdo pohybuje za sloupy, které podpírají jednu ze staveb. Ten někdo se okamžitě obrátil a utekl za budovu. Padawanka a její mistr ho sledovali až do jedné budovy. Budova vypadala jako knihovna, byli tam rozsáhlé prostory podpírané sloupy. Police s knihami, leželi na zemi. Některé hořeli, jiné byli na popel, ostatní byli rozpadlé. Jen jedna stála. Zpoza ní vyšel kdosi v rouchu a sundal si kapuci. Byl to Darth Maul. Po něm vyšel i Savage Opress. Maul pokynul rukou a dveře, kterými před chvílí vešli, se zavřeli. Savage před ně shodil jeden ze sloupů, aby nešli lehce otevřít. Oba bratři aktivovali své světelné meče. Jediové neměli na výběr, museli bojovat...


Boj byl krutý a nelítostný. Anakin bojoval s Darth Maulem a Ahsoka se Savagem. Na Ahsoku byl však Oppress příliš silný a prohrávala, takže změnila strategii, snažila se spíše uhýbat Savagovým silným ranám a chtěla, aby se vyčerpal. Ale Savage, jako by měl neomezeno energie, vůbec nebyl vyčerpaný. Savage však její strategie rozčilovala a velmi mocně se rozmáchl, Ahsoka udělala kotoul vpřed. Savage se opět rozmáchl, Ahsoka udělala salto vzad a meč se zařízl do podlahy. Savage ho z podlahy vytrhl a opět se rozmáchl, ale Ahsoka opět uskočila...


Anakin bojoval s Maulem o kus dále. Bojovali tvrdě a nelítostně. Po chvíli boje hodil Maul po Anakinovi část poličky, čímž ho vyvedl z míry a začal ho škrtit. Anakin skoro upadl do bezvědomí, když Ahsoka na Maula hodila nějaká prkna. Ten Anakina pustil a otočil se, uviděl Ahsoku jak bojuje s jeho bratrem, poté se otočil a jen tak tak se vyhnul Anakinovu meči. Boj pokračoval. Po chvíli se přiblížili k druhé dvojici, Ahsoka si nevšimla, že se přiblížili, a tak dále uhybala, metala salta a vyhýbala se meči. Maul využil příležitosti, odhodil Anakina na jeden ze sloupů a probodl Ahsoku zezadu. „Ahsoko !!!“ ozvalo se od vstávajícího Anakina.


Jedi se rozběhl ke své padawance, ale byl odmrštěn zpět na sloup, který náraz nevydržel a rozpadl se. Anakin se jen těžce zvedal. Když vstal měl skloněnou hlavu. Po chvíli hlavu zvedl, po tváři mu stékala slza a v očích bylo vidět, že ho ovládl hněv. Zabračtí bratři nečekali útok, ale stalo se, Anakin se prudce rozběhl a vyskočil do vzduchu, během skoku si přitáhl jeden z Ahsočiných mečů, ve vzduchu oba meče aktivoval. Během letu se přetočil a těsně před dopadem rozsekl Savage od levého ramene po pravý pas. Tělo těžce dopadlo na zem, následováno Jediovým ladným přistáním.


Maula smrt jeho bratra velmi naštvala a strhl se zuřivý souboj, během nějž se oba nechali zcela prostoupit Silou. Anakin na nepřítele nepřetržitě útočil, ale ten útoky hbitě odrážel. Darth Maul během souboje odhodil Anakina Silou skrz okno. Jedi si jen zakryl tvář, aby se mu střepy nedostali do očí. Venku dopadl na kamený chodník a rychle se zvedl. Za chvíli z okna vyskočil i Maul a jejich souboj pokračoval v ulicích města.


Mezitím Obi-Wan a skupina klonů vedená Codym přelétala nad městem. Jeden z klonů si všiml mihotajících se světelných mečů, upozornil na ně Obi-Wana a půjčil mu dalekohled. Obi-Wan si všiml tří mečů; Maulova krvavě rudého, Anakinova modrého a Ahsočina zeleného. Ale Ahsočin meč držel Anakin a bojoval velmi krutě, což jeho bývalého mistra velmi znepokojilo. Neustále si kladl tytéž otázky: Kde je Ahsoka, proč má Anakin její meč a proč bojuje tak krutě ?


Anakin stále nepřetržitě útočil a nevšiml si přilétající lodi. Anakina jeho nepřítel opět odhodil, což Anakina rozzuřilo natolik, že se přestal ovládat a začal svého soka s pomocí Síly škrtit. Maulův meč se deaktivoval a spadl na špinavý chodník. Poté však Anakin vycítil přítomnost svého bývalého mistra. Pustil Maula, otočil se a zpozoroval přilétající loď. Jeho nepřítel však využil jeho nepozornosti a aktivoval svůj meč.Anakin se rychle skrčil. Meč jen těsně minul Jediovu hlavu. Anakin byl hned na nohou a pokračoval v souboji.


Začalo se stmívat. Světelné meče se mihali rychlostí, kterou klony pozorující souboj jen sotva stíhali sledovat. Anakin očividně prohrával a tak se Obi-Wan rozhodl vyskočit. Rozkázal klonům, aby našli Ahsoku, vyskočil z lodi a s pomocí Síly ladně přistál v ulicích města. Rychle se rozběhl směrem k souboji. Během chvilky byl ve středu dění a bojoval s Darth Maulem. Obi-Wan si vzpoměl na souboj, ve kterém stál on a Qui-Gon proti Maulovi. Věděl, že se je pokusí rozdělit a také že ano. Maul udělal náhlou otočku a odhodil Anakina na jednu z budov. Náraz Anakina omráčil. Obi-Wan zůstal sám, proti Maulovi. Darth Maul bojoval ještě zuřivěji, jelikoš se chtěl pomstít.


Anakin se po chvíli probral a rozběhl se do boje. Během boje zašli všichni tři do nějaké budovy. Dveře se za nimi sami uzavřely a uzamkly. Všichni tři se na sebe překvapeně podívali, ale bojovali dál. Budova však nebyla příliš prostorná a Maul se rozhodl, že chce bojovat jinde. Pokusil se odmrštit Obi-Wana, ale ten mu v tom zabránil. Mezitím zezadu zaútočil druhý Jedi. Darth Maul tedy odrazil jeho a prorazil s ním zeď. Anakin měl vnitřní zranění, začal mu z úst téct pramínek krve a opět omdlel.


Darth Maul prošel dírou ve zdi, přeskočil Anakina a zaujal bojové postavení. Obi-Wan ho následoval. Strhl se nelítostný souboj, během nějž zahnal Maul Obi-Wana ke zdi a shodil ji na něj. Obi-Wan byl uvězněn pod troskami a Darth Maul si mohl konečně na chvilku oddechnout. Zvedl tedy Anakina a zašel do své lodi. Zde Anakina přivázal k židli a zašel do zavazadlového prostoru a přinesl si magnagardistickou hůl, kterou sebral na jedné planetě.


Mezitím se Obi-Wan vyhrabával z pod trosek. Když se konečně dostal na povrch, zhluboka se nadechl. Máme problém, pomyslel si. Rozhlédl se po okolí a všiml si, že zde není Anakin. Zapátral v Síle a ucítil ho nedaleko, ale byl u něj Darth Maul. Zamířil směrem k místu kde ho cítil. Po chvilce běhu zahlédl Maulovu loď.


Anakin seděl připoutaný k židli a sledoval Darth Maula, jak si pohrává se zbraní, kterou právě přinesl. „Obi-Wan mě najde !“ vyhrožoval Anakin „Najde mě a tebe zabije !“ Anakin byl čím dál naštvanější. Darth Maul se pouze usmál a použil na Anakina zbraň, jenž držel v ruce. Anakin křičel bolestí. Po chvilce Darth Maul přestal a nechal Anakina nadechnout, poté však opět zaútočil. „Jsi zbabělec !“ křičel rozzuřený Anakin. Darth Maul se na chvilku zamyslel, ale pokračoval. Anakina však opět ovládl hněv. Bylo mu to vidět na očích. Než se Darth Maul nadál už prolétal předním oknem lodi. Anakin se osvobodil a vyběhl z lodi, nedbaje na bolest.


Obi-Wan, jenž dosud stál před lodí, si stoupl Anakinovi do cesty, čímž ho donutil zastavit. Anakin se mu podíval do očí. Anakinovy oči byly plné hněvu.

Obi-Wan řekl: „Nenech se ovládnout hněvem Anakine !“

„Zaplatí za to !“ vykřikl Anakin

„Za co ?“ zajímal se Obi-Wan

„Ahsoka...“ Anakin sevřel pravou ruku v pěst, sklonil hlavu a po tváři mu začala stékat slza.

Obi-Wan vydechl a položil Anakinovi ruce na ramena "Nebyla to tvá vina," ujistil ho.

„Byla, neměl jsem ji sem brát, měl jsem ji ochránit !“ vykřikl Anakin a zvedl hlavu, všiml si Maulova meče mířícího na Obi-Wanovu hlavu, rychle ho strhl k zemi, náraz Obi-Wana na chvilku omráčil. Poté Anakin Maula přeskočil, aktivoval oba meče a přesekl ho. Jedna čepel mu amputovala robotické nohy a druhá mu setla hlavu. Anakin se vzpřímil, ale ihned klesl k zemi a omdlel vysílením.


„Anakine ?“ Obi-Wan se probral „Anakine ?!“ Obi-Wan zneklidněl a vstal ze zaprášené země. Uviděl Anakina jak leží vedle něj. Anakin vykašlal krev. Přibíhalo několik klonů. Obi-Wan se zvedl a přikázal jim odnést Maulovo tělo a s jedním klonem vzal Anakina.


Když došli k lodi byla už tma a Anakin na tom byl dost zle.

„Mistře Kenobi,“ začal Cody a ukázal na Ahsočino tělo „našli jsme ji v jedné budově poblíž, je mi líto...“

„Já vím, Cody...“ Obi-Wan smutně pohlédl na Ahsočino tělo a poté zpět na Codyho.

„Našli jsme ještě jeho,“ dodal Cody a ukázal na Savage "ležel kus od ní, musel ho zabít generál Skywalker.“

Obi-Wan zavrtěl hlavou a pohlédl na svého bývalého padawana. Anakin byl stále v bezvědomí, ale pomalu se probíral. Obi-Wan ho rychle uložil na jedno z lůžek v lodi a zavolali všechny klony zpět. Jeden z klonů běžících z města ve tmě přehlédl trosky na chodníků a zakopl. Ostatní kloni se rozesmáli. V tom se za jejich zády probral Anakin, všichni se na něj překvapeně podívali. Věděli, že ho během souboje nejednou ovládl hněv, ale nic mu neřekli.


„Co....co se stalo ?“ zeptal se udiveně Anakin

„Nic, teď odpočívej,“ uklidnil ho Obi-Wan

Anakin ale nechtěl odpočívat a posadil se. Protože byl velmi vyčerpaný, zůstal sedět. Když byli všichni kloni na palubě, vydal Obi-Wan rozkaz a piloti vyrazili na Coruscant. Během cesty dali Anakinovi na rány bactové náplasti. Anakin měl však vnitřní zranění a náplasti nestačili, takže museli co nejrychleji na Coruscant.


O pár dní později se konal Ahsočin pohřeb. Sešlo se mnoho Jediů, aby uctili její památku. Anakin si stále myslel, že to byla jeho vina a měl po celou dobu skloněnou hlavu a zkoumal Ahsočin meč, jímž zabil Maula. Hlavou se mu stále honili vzpomínky na jejich společné chvíle, na všechny ty mise, kterými prošli. Věděl, že její smrt by někdy stejně přišla, ale proč teď, proč zrovna na Vatumě, proč ?! Anakin prudce zavrtěl hlavou, aby myšlenky z hlavy vyhnal. Poté naposledy pohlédl na její tělo. Sbohem Ahsoko, pomyslel si.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
3 hlasy
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů