Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Jak dopadne Ahsoka

Reklama
Autor: Lux Bonteri
Přidáno:8. Listopad 2012 - 19:25
Přihlásit se k odběru

Konec klonových válek. Darth Vader a 501. Legie Impéria pochodují do Chrámu Jediů, aby dokonali Rozkaz 66 a vyhladili všechny Jedie. „Všechny je zabijte! Nikoho nešetřete!“ řekl Darth Vader a klony se rozeběhly do všech stran.

V tu chvíli byla hlavní hrdinka tohoto příběhu, Ahsoka Tano, v knihovně a ověřovala si nějaké informace. Najednou ucítila narušení Síly. Do místnosti vtrhly klony a začaly střílet. Ahsoka zapnula meče a odrážela střely. Věděla, že proti nim nemá šanci, a když se tam ještě objevil její bývalý mistr, tak skočila do větrací šachty a snažila se dostat do hangáru. Plazila se šachtou a přemýšlela, kam by se ukryla, na jakou planetu odletět. Na Teth? Ne. Je tam moc Droidů. Na Naboo? Ne, ne. A co na Nal Hutta? Hmm. Ne, tam budou hledat pomoc Huttů klony a mistr. Dostala se k hangáru. Přes mříže krytu uviděla, že tam jsou jen čtyři klony. Vykopla kryt a zabila je dřív, než stihli zavolat posily. Její stíhačka byla na druhé straně. Poslala zprávu R7, aby nastartoval motory. R7 začal pomalu vzlétat a Ahsoka rychle naskočila do kokpitu. V tu chvíli do hangáru vběhly klony a Vader. „Sundejte ji!“ zařval Vader a klony začaly střílet. Bylo pozdě. Ahsoka vyletěla z hangáru a zamířila k hyperprostorovým prstencům.

Letěla dlouhou oklikou, aby ji nenašli. Musela obletět půl Corruscantu. Konečně měla prstence na dohled, když se z hyperprostoru vynořil křižník. „Kruci! R7, aktivuj všechny prstence a zvyš výkon motorů,“ řekla a prstence se začaly otáčet tak, aby do nich mohla vletět. Křižník začal střílet. Otevřel se hlavní hangár a vyletěly z něj V-wingy. Ahsoka rychle uvažovala, který prstenec použije. Na všechny se střílelo. Vybrala si ten nejméně v dostřelu. „R7, nastav souřadnice,“ řekla Ahsoka a pokračovala: „Kamkoliv!“ Skočili do hyperprostoru a Ahsoka si oddechla.

Po chvíli se vynořili. Ahsoka před sebou uviděla pás asteroidů. „R7, kde to jsme?“ zeptala se Ahsoka. „Bweeep dooot. Titidi,“ odpověděl R7 a začal Ahsoce přehrávat zprávu od Obi-Wana. Ahsoka nejdříve ovšem musela zadat Jediiský kód. „Tady je Obi-Wan Kenobi. Pokud nás slyšíte, dostaňte se na uvedené souřadnice. Chrám Jediů lehnul popelem. Klony zabíjejí všechny Jedie, které najdou. Z Republiky je nyní Impérium vedené Darthem Sidiousem. Musíme žít ve vyhnanství,“ řekl na hologramu Obi-Wan a Ahsoka hned vše pochopila. Doletěla k největšímu asteroidu a uviděla na něm nějakou základnu. Na přistávací plošině byla loď senátora Organy a… „Padmé? Co ta tady dělá?“ podivila se Ahsoka.

Když přistávala, uviděla přicházet senátora Organu, Obi-Wana a mistra Yodu. „Ahsoko, ty jsi ten masakr přežila?“ zeptal se Obi-Wan. „Ano. V chrámu jsem viděla Anakina. Vraždil Jedie a dokonce i Jediiské ratolesti. Vidím, že Padmé tu má loď. Kde je?“ odpověděla Ahsoka. „Víš. Zemřela při porodu. Nikdo neví proč,“ řekl senátor Organa a pokračoval: „Měla dvojčata. Chlapec půjde na Tatooine a tu dívku si necháme já a moje žena.“ Ahsoka z toho byla smutná. Padmé byla její dobrá přítelkyně. „Co budeme dělat? To už jako nejsme Jediové?“ zeptala se Ahsoka. „Jsme to, co myslíme si, že jsme. I přesto do vyhnanství musíme my. Pokud Impérium objeví nás, zemřeme,“ řekl mistr Yoda. „Ano. Já poletím na Tatooine a budu dohlížet na chlapce. Mistr Yoda poletí na Dagobah. A ty už víš, kam poletíš?“ zeptal se Obi-Wan. Ahsoka se zamyslela. Určitě poletí někde do vnějšího okraje, ale kde? „Máte tu holomapy?“ zeptala se a všichni šli dovnitř.

Senátor Organa aktivoval holomapy a Ahsoka začala hledat. Po dlouhé chvíli zavolala ostatní a ukázala jim, kde poletí. Byla to celkem malá soustava s osmi planetami. Ahsoka ukazovala na třetí. „Země? Ale Ahsoko, ta civilizace neumí cestovat vesmírem a ty jsi Togrutka. Pochybuji, že tě uvítají,“ řekl Organa a Obi-Wan se usmál: „No, někteří piloti tam kdysi byli. Pár lidí je sice chtělo dostat, ale ostatní je mezi sebou schovali. Dobrý nápad Ahsoko.“ Všichni se rozloučili a naposledy si zavzpomínali na dobu, kdy Jediové byli strážci míru, ne psanci a odletěli. R7 propočítal trasu a skočili do hyperprostoru.

Po nějaké době se Ahsoka vynořila u malého přirozeného satelitu Země a pomalu k ní slétala. Chvíli letěla a pak uviděla velký kontinent rozdělený pohořím. „Tady to vypadá dobře,“ řekla Ahsoka a začala přistávat. Bylo tam nějaké velké město. Vypadá to tu jako na Corruscantu před tisíci let. Pomyslela si Ahsoka. R7 ji upozornil na ceduli. „Vítejte v České Republice. R7, jsme doma,“ řekla Ahsoka. Ahsoka přistála v lese a zamaskovala loď. Poté vyrazila do města.

Od doby, kdy Ahsoka přistála na Zemi, uběhly už dva roky. Celkem si zvykla na lidi kolem ní a lidi si zvykli na ni. Po nějaké době se Ahsoka zamilovala a rozhodla se, že začne úplně nový život. Se svým přítelem stála na mostě a dívali se na západ slunce. „Musím zapomenout na svůj starý život. Je čas začít nový,“ řekla Ahsoka, vzala své meče a hodila je do řeky. Ty pak údajně našel nějaký bezdomovec a omylem si s nimi vypíchl oko, ale to není podstatné. „Pojď. Jdeme domů,“ řekla Ahsoka a oba odešli. Po dalších dvou letech se Ahsoka vdala a narodily dvě děti. Ahsoka úplně zapomněla na rozkaz 66 a se svou rodinou žila šťastně až do smrti.


Tuto povídku jsem se rozhodl napsat, protože zde neustále čtu různé komentáře a diskuse o tom, jak Ahsoka dopadne. Já osobně jsem také hodně zvědavý, ale proč si neudělat představu. Doufám, že se vám tato povídka líbila.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
6 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů