Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Grievous na Iegu

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:53
Přihlásit se k odběru

Světelný meč zasvištěl vzduchem a rozťal hrdlo klonového vojáka...

Oddíl ARC trooperů vedený Eethem Kothem vystopoval generála Grievouse těsně před jeho odletem z Iega.

S myšlenkou na ukončení války, který by zabití Grievouse přineslo, se skupina vojáků vrhla na přistávací plochu, kde se generál droidí armády právě chystal nastoupit do své lodě a odletět na novou separatistickou základnu, nově zbudovanou na droidy obsazené planetě Utapau.

Jediiský mistr Eeth Koth zapl svůj světelný meč, cvičně s ním zakroužil a s osmi muži se vrhl proti Grievousovým MagnaGuardům, ti roztočili své elektronické hole a stáhli se na padesát kroků od přistávací plochy.

Grievous, teď již s volnou cestou ke své lodi, vytáhl světelný meč z hrdla ARC troopera a vzhlédl k severu. Z jeho šesti strážců, Eeth Koth právě zneškodnil posledního, ikdyž všichni klonovaní vojáci, kteří ho doprovázeli k přistávací plošině, byli mrtví a zbylích dvě stě vojáků u trosek jižních hradeb separatistické základny, svádělo bitvu s dvojnásobnou přesilou bitevních droidů.

,,Další sevětelný meč do mé sbírky." pronesl Grievous svým známým chraplavým hlasem a řekl to tak aby to mistr jedi nemohl přeslechnout.

,,Někdo sbírá známky, někdo světelné meče." opáčil Eeth Koth a rovněž se postaral o to aby ho Grievous dobře slyšel.

,,Zemřeš jedii". zařval Grievous a s bojovým křikem r ychle překonal oněch padesát kroků, které je od sebe dělily. Eeth Koth zapl světelný meč, který vydal známý bzučivý zvuk a udeřil jako první.

Tento jeho úder, Grievous blokoval dvěma meči naráz a zbylíma dvěma provedl rubový sek. Eeth koth odklonil Grievusovy meče, které blokovaly jeho první útok a provedl výpad, kterým blokoval Grievousův úder a zároveň si vytvořil prostor pro svůj oblíbený defenzivní a zároveň ofenzivní trik; začal točit svým světelným mečem závratnou rychlostí v osmičkách na všechny světové strany(jedna strana=jedna osmička) a začal zatlačovat Grievouse k jeho lodi. Už se zdálo že by Eeth Koth mohl zvítězit, když v tom Grievous provedl dvěma meči na každou stranu boční seky, tím přerušil mistrovy osmičky, vyrazil mu světelný meč z ruky a srazil ho na zem.

Droidí generál se podíval poraženému mistrovi do očí. Očekával v nich strach a paniku, místo toho v nich spatřil jen nekonečné odhodlání a vyrovnanost. ,,Zemřeš tak, jako tak" řek si v duchu Grievous.

Pro Eetha Kotha se zdálo být vše ztraceno, když se Grievous napřáhl svou levou horní rukou a chystal se ukončit další život. ,,Žádný jedi mě nedokáže po-". Jeho slova přerušil zásah do jeho světelného meče z blasteru umírajícího klonového vojáka, který v posledních vteřinách svého života, zachránil život jiný. Eeth Koth využil Grievousova chvilkového rozptýlení a Silou ho odmrštil. Naneštěstí směrem k jeho lodi a Grievous bez váhání nastoupil a během několika sekund vzlétl.

Mistr jedi vstal, přešel k jeho zachránci a poděkoval. To bylo vše co stihl, pak voják zemřel.

Zhruba padesát ARC trooperů prorazilo zbytky obrany droidů u jižní brány a přispěchali ke svému generálovi.


//O deset minut později://


Generál Grievous vypnul holoprojektor, se kterým před malou chvílí mluvil s místokrálem Gunreyem a vstoupil do hyperprostoru s cílem na Utapau. Uspokojující pocit z toho že Eeth Koth ani klonoví vojáci, kteří zničili jeho soukromou základnu na Iegu, nemají nejmenší ponětí kam letí, ho provázel po celý let.

Nic však netušil o svém osudu na Utapau...


=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*==*=*=*=*=*


Teď bych vás poprosil o komentáře, ať už kladné či záporné...

Při psaní kritiky si prosím uvědomte že je mi dvanáct takže nic světoborného to není...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas