Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Grievous na Iegu

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:53
Přihlásit se k odběru

Světelný meč zasvištěl vzduchem a rozťal hrdlo klonového vojáka...

Oddíl ARC trooperů vedený Eethem Kothem vystopoval generála Grievouse těsně před jeho odletem z Iega.

S myšlenkou na ukončení války, který by zabití Grievouse přineslo, se skupina vojáků vrhla na přistávací plochu, kde se generál droidí armády právě chystal nastoupit do své lodě a odletět na novou separatistickou základnu, nově zbudovanou na droidy obsazené planetě Utapau.

Jediiský mistr Eeth Koth zapl svůj světelný meč, cvičně s ním zakroužil a s osmi muži se vrhl proti Grievousovým MagnaGuardům, ti roztočili své elektronické hole a stáhli se na padesát kroků od přistávací plochy.

Grievous, teď již s volnou cestou ke své lodi, vytáhl světelný meč z hrdla ARC troopera a vzhlédl k severu. Z jeho šesti strážců, Eeth Koth právě zneškodnil posledního, ikdyž všichni klonovaní vojáci, kteří ho doprovázeli k přistávací plošině, byli mrtví a zbylích dvě stě vojáků u trosek jižních hradeb separatistické základny, svádělo bitvu s dvojnásobnou přesilou bitevních droidů.

,,Další sevětelný meč do mé sbírky." pronesl Grievous svým známým chraplavým hlasem a řekl to tak aby to mistr jedi nemohl přeslechnout.

,,Někdo sbírá známky, někdo světelné meče." opáčil Eeth Koth a rovněž se postaral o to aby ho Grievous dobře slyšel.

,,Zemřeš jedii". zařval Grievous a s bojovým křikem r ychle překonal oněch padesát kroků, které je od sebe dělily. Eeth Koth zapl světelný meč, který vydal známý bzučivý zvuk a udeřil jako první.

Tento jeho úder, Grievous blokoval dvěma meči naráz a zbylíma dvěma provedl rubový sek. Eeth koth odklonil Grievusovy meče, které blokovaly jeho první útok a provedl výpad, kterým blokoval Grievousův úder a zároveň si vytvořil prostor pro svůj oblíbený defenzivní a zároveň ofenzivní trik; začal točit svým světelným mečem závratnou rychlostí v osmičkách na všechny světové strany(jedna strana=jedna osmička) a začal zatlačovat Grievouse k jeho lodi. Už se zdálo že by Eeth Koth mohl zvítězit, když v tom Grievous provedl dvěma meči na každou stranu boční seky, tím přerušil mistrovy osmičky, vyrazil mu světelný meč z ruky a srazil ho na zem.

Droidí generál se podíval poraženému mistrovi do očí. Očekával v nich strach a paniku, místo toho v nich spatřil jen nekonečné odhodlání a vyrovnanost. ,,Zemřeš tak, jako tak" řek si v duchu Grievous.

Pro Eetha Kotha se zdálo být vše ztraceno, když se Grievous napřáhl svou levou horní rukou a chystal se ukončit další život. ,,Žádný jedi mě nedokáže po-". Jeho slova přerušil zásah do jeho světelného meče z blasteru umírajícího klonového vojáka, který v posledních vteřinách svého života, zachránil život jiný. Eeth Koth využil Grievousova chvilkového rozptýlení a Silou ho odmrštil. Naneštěstí směrem k jeho lodi a Grievous bez váhání nastoupil a během několika sekund vzlétl.

Mistr jedi vstal, přešel k jeho zachránci a poděkoval. To bylo vše co stihl, pak voják zemřel.

Zhruba padesát ARC trooperů prorazilo zbytky obrany droidů u jižní brány a přispěchali ke svému generálovi.


//O deset minut později://


Generál Grievous vypnul holoprojektor, se kterým před malou chvílí mluvil s místokrálem Gunreyem a vstoupil do hyperprostoru s cílem na Utapau. Uspokojující pocit z toho že Eeth Koth ani klonoví vojáci, kteří zničili jeho soukromou základnu na Iegu, nemají nejmenší ponětí kam letí, ho provázel po celý let.

Nic však netušil o svém osudu na Utapau...


=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*==*=*=*=*=*


Teď bych vás poprosil o komentáře, ať už kladné či záporné...

Při psaní kritiky si prosím uvědomte že je mi dvanáct takže nic světoborného to není...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas