Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Cesta Síly: Cesta Mynocka III - druhá část

Reklama
Autor: Wrait
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:35
Přihlásit se k odběru

Jsou dva. Co mám dělat? Taru’n visel zavěšený na kovové příčce pod dveřmi výtahové šachty. Dveře ze zdola byly otevřené, takže pára stoupala s ním. Zapřel se nohama, odrazil se na druhou stranu a pomocí Síly otevřel dveře. V tu samou chvíli, kdy se odrazil, se ve dveřích objevily dvě čepele. Neměl na výběr, nechal se vést Silou. Malá modrá čepel se zažehla a ve víru záblesků několikrát odrazil obě čepele. Přistál na zemi.

„Taru’ne!“ Bant zhasla svou zelenou čepel a vytáhla ho na nohy.

„Mistryně… Mynoci…“ Zakoktal a Eerin ho vytáhla ještě o trochu výš a dál od Obi-Wana.

„Co to děláš?! Máš být dole!“ Byla dost rozladěná a nervózně koukla po Kenobim.

„Ztrapňuješ mě. A navíc jsme tě málem zabili.“ Bant Pustila Taru’na na zem a odstoupila od něj.

„Ale tam dole…“ Teď byl rozladěn on.

„Počkej tady.“ Oba mistři zase pokračovali v cestě, až zmizeli ve dveřích. Taru’n si sedl na okenní rám, jak to rádi dělali i ostatní padawani. Věděl, že rada bude trvat o to déle, co způsobil a proto bez váhání vytáhl knihu. Hm… Cesta Technokracie. Konečně se dočtu o počátcích hypermotorů. Usmál se a začal číst. Po delší době, kterou Taru’n celou proseděl a pročetl, ho Síla upozornila. Hned schoval knihu pod tuniku a podíval se ke dveřím komunikační místnosti. Nejdříve vyšel mistr Mundi, za ním pak Bant Eerin a Obi-Wan Kenobi.

„Neměl jsi být ve svém pokoji?“ Zeptal se ho Mundi jakmile byl na doslech. Taru’n znejistěl, co má říct nebo jak to říct. Rozpaky přerušila jeho mistryně.

„To on mi řekl o těch Mynocích.“ Zpražila ho pohledem svých pronikavých rybích očí. Uvědomil si, že pro ni asi bylo těžké ho zase hájit před radou.

„No…“ Začal Mundi otočen k Taru’novi. „Něco z tebe bude.“ Nemohl říct co. Ani Taru’n nevěděl, čím chtěl být.

„Pojď,“ Řekla Eerin, která už zase měla ten svůj moudrý výraz. „Půjdeme se podívat po okolí.“

Zatímco Kenobi s Mundim zamířili na druhou stranu, Taru’n s Bant se vydali směrem k archivu. Cítil jak, se mistryně natahuje v Síle.

„Koho hledáme?“ Srovnal krok s mistryní.

„Vypadá to, že nás chtějí opět okrást.“ Zrovna sešli přímo před chodbu s archivem. Rozezněl se alarm a Bant okamžitě vyrazila k průchodu. Taru’n nezareagoval dost rychle, když mu Bant zmizela v archivu. Natáhl se v Síle. V archivu nikdo nebyl, kromě dobře známé mistryně Eerin a Jocasty Nu, archivářky hlídající klenoty Jediů. Natáhl se dál. Schopnost, kterou se učí každý, si Taru’n při svém pobytu v chrámu zdokonalil a teď dokázal cítit mihotající se obrazy malých i velkých padawanů v nižších patrech. Také cítil vířivé proudy mistrů, ale to poslední, co by čekal, že ucítí, byl mlžný opar. Něco neznámého sabotovalo chrám. Koutkem oka zahlédl Mistryni, jak ho volá k sobě, ale v tu chvíli byl už na půl cesty ke schodům. Blížil se k tomu mlžnému oparu. Už byl blízko. Na křižovatce se srazili. Oba byli překvapeni. Sabotér nečekal společnost, Taru’n nečekal ženu. Rychle Taru’na odstrčila a běžela pryč. Zavrávoral, ale udržel se na nohou. Vzal do ruky svůj starý meč a rozběhl se za ní. Vyhýbala se mu, ale Taru’n se jí držel, měl jí stále na dohled, dokud nezabočila do slepé uličky. Na nic nečekala, ani se neotočila a vyskákala ke stropu. Vypadalo to, jakoby měla únikovou cestu. Ani on nečekal, zapnul meč a poslal ho směrem k ní.


***


Bant Eerin stála před radou. Taru’n už na koberečku byl, teď byla řada na jeho mistryni.

„Je moc divoký…“ Začal Mundi

„Mohl přijít o život. Navíc ji nezastavil.“ Pokračoval Windu. Rada po sobě nervózně pohlížela.

„Ale díky němu víme, kdo to byl. Nic neukradla a rozvědka už po ní pátrá.“ Bránila se i svého padawana.

„Máme štěstí, že nás jeho akce nestojí moc kreditů.“ Dodal Obi-Wan, který se ho také snažil krýt.

„A má dobré srdce, od přírody.“ Usmál se Kit Fisto.

„Tedy pošleme ho pro nový meč. Ať cit svůj ukáže.“ Promluvil Yoda a usmál se.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů