Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Cesta Síly: Cesta Mynocka III

Reklama
Autor: Wrait
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:29
Přihlásit se k odběru

Poznámka: Všechny postavy nejsou reálné a jakákoli podobnost se Star Wars je zaručeně úmyslná.


Cesta Síly: Cesta Mynocka III

Je moc starý, má svázané myšlenky. Bant Eerin stála před Radou

Ale učí se dobře…

Jeho výsledky jsou dobré, ale nedokáže se o sebe postarat. Mistr Windu byl nekompromisní.

Jen potřebuje čas. Kit fisto s Obi-wanem stáli v opozici.

A nový meč.

To jistě, ale - Bant se snažila něco říct, ale Shaak Ti ji přerušila.

Ten poslední incident nebyl jeho vina. Mistře Windu, poslala jsem je na tu misi a věděla jsem, co proti nim stojí. Připravovali se na nás a Taru’n to přežil na rozdíl od minulých…

Ale za jakou cenu, za jakou cenu.


Taru‘n seděl v knihovně a v myšlenkách vzpomínal.

„Hej! Taru’ne, já vím, proč sem chodíš.“ Mon Calamarijský jedi ho vyvedl z myšlenek. Usmál se.

„Zašíváš se tu.“ Nahdar si sedl naproti němu.

„Ano, odhalil si mě. Vůbec mě nezajímají knihy, a tak dál.“ Odložil knihu

„Hele, slyšel jsi, že - “ Vypadl proud. Chvíli trvalo, než se proud obnovil a tak Taru’n v nestřežené chvíli schoval knihu do tuniky. Oba se vydali ven z knihovny.

„Všichni studenti se vrátí do ubikací.“ oznámil centrální rozhlas. Podívali se na sebe, nikdo nic nechápal. U výtahů už se utvořil hlouček větších i menších studentů. Taru’n s Nahdarem byli nejstarší.

„Muselo se stát něco velkýho, jestliže nás posílaj do ubikací.“ Všichni padawani si něco šuškali.

Všichni sjeli výtahem pod Chrám, kde byly ubikace. Vystoupili a rozešli se. Nahdar s Taru’nem bydleli ve čtvrtém kvadrantu, kde byl vlhčí vzduch pro vodní druhy. Už šli sami. Najednou vypadl proud znovu. Tentokrát nenaskočil, rozsvítila se orientační rudá a modrá světla.

„Tak to si mistři naběhli. Teď nás tu mají zavřený a ještě k tomu bez proudu.“ Oba se zasmáli.

„Hele Nahdare, mě se to nelíbí. Jestli se sem nikdo nedostane výtahem, bude trvat věčnost, než někdo ten proud nahodí.“

„Se mnou nepočítej,“ Ohradil se Nahdar „já se tu neflákám v knihovně a sem rád, že si můžu odpočinout.“

„Jo jasně, já zas radši opravím pojistky, než se flákat na pokoji.“ Oba se zasmáli a Taru‘n počkal, než Nahdar zavřel dveře do pokoje. Pak se vydal cestou ke strojovně čtvrtého kvadrantu, místa určeného pro život Jediů vodních a obojživelných ras. Taru’n šel téměř po tmě, mlha zakrývala slabá orientační světla, ale svítily dostatečně na to, aby se vyhnul motajícím se postavám u svých pokojů a prošel až k masivním dveřím. Byly odemčené, ale hydraulické písty nefungovaly. Musel si pomoci Sílou, vytvořil malou škvíru a pak zabral rukama. Otevřel dveře a nahlédl dovnitř. Vzduch se tetelil a mlha se vířila u praskajících drátů.

Někdo zničil dráty? Sabotáž, takhle průhledná? Udělal krok. Dráty znovu zajiskřily a Taru’n našlápl do něčeho, co mělo konzistenci živelné formy. Člověk? Zvíře?

„Ale ne…“ Taru’n teprve teď poznal mihotající se stíny v mlze. Stál ve dveřích a měl dost místa. Hmátl na opasek, kde se mu houpal světelný bič. Zažehl zelenou čepel a dvakrát švihl. Tři Mynockové, popálení na hlavách se svalili na zem a dráty znovu zajiskřily. Teď v místnosti ozářené bičem, viděl pět Mynocků válejících se na zemi.

Prožrali si cestu do šachet. Teď jsou v celé rozvodové síti. Otočil se a rozběhl se zamlženými chodbami. Doběhl zpět k Nahdarovu pokoji. To byl pro něj vztyčný bod. Pak přešel ještě několik dveří a otevřel je. Slabá signální světla sotva osvětlila pokoj, ale Taru’n našel, co hledal. Jeho starý učednický meč s krátkou čepelí. Neměl ho rád, ale i tak se hodil. Znovu vyšel do mlhy.


***


„Mistře Kenobi,…“

„Já vím, jeto jako ten incident s krádeží.“ Obi-Wan Kenobi s Bant Eerin docházeli rychlým krokem ke komunikačnímu centru.

„Ale je tu něco jiného, chaotického.“ Poznamenala mistryně a chytla Obi-Wana za rameno. Zastavili se.

„Ano, cítím ho taky.“ Stali u turbozdviže. Rozestoupili se po stranách dveří. Kabina sice nepřijela, jak by mohla, když nejde proud. Přesto se dveře otevřely. V tu chvíli se vyvalil dým, který prořízla modrá a zelená čepel mistrů.


***

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů