Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Cesta Síly: Cesta Mynocka III

Reklama
Autor: Wrait
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:29
Přihlásit se k odběru

Poznámka: Všechny postavy nejsou reálné a jakákoli podobnost se Star Wars je zaručeně úmyslná.


Cesta Síly: Cesta Mynocka III

Je moc starý, má svázané myšlenky. Bant Eerin stála před Radou

Ale učí se dobře…

Jeho výsledky jsou dobré, ale nedokáže se o sebe postarat. Mistr Windu byl nekompromisní.

Jen potřebuje čas. Kit fisto s Obi-wanem stáli v opozici.

A nový meč.

To jistě, ale - Bant se snažila něco říct, ale Shaak Ti ji přerušila.

Ten poslední incident nebyl jeho vina. Mistře Windu, poslala jsem je na tu misi a věděla jsem, co proti nim stojí. Připravovali se na nás a Taru’n to přežil na rozdíl od minulých…

Ale za jakou cenu, za jakou cenu.


Taru‘n seděl v knihovně a v myšlenkách vzpomínal.

„Hej! Taru’ne, já vím, proč sem chodíš.“ Mon Calamarijský jedi ho vyvedl z myšlenek. Usmál se.

„Zašíváš se tu.“ Nahdar si sedl naproti němu.

„Ano, odhalil si mě. Vůbec mě nezajímají knihy, a tak dál.“ Odložil knihu

„Hele, slyšel jsi, že - “ Vypadl proud. Chvíli trvalo, než se proud obnovil a tak Taru’n v nestřežené chvíli schoval knihu do tuniky. Oba se vydali ven z knihovny.

„Všichni studenti se vrátí do ubikací.“ oznámil centrální rozhlas. Podívali se na sebe, nikdo nic nechápal. U výtahů už se utvořil hlouček větších i menších studentů. Taru’n s Nahdarem byli nejstarší.

„Muselo se stát něco velkýho, jestliže nás posílaj do ubikací.“ Všichni padawani si něco šuškali.

Všichni sjeli výtahem pod Chrám, kde byly ubikace. Vystoupili a rozešli se. Nahdar s Taru’nem bydleli ve čtvrtém kvadrantu, kde byl vlhčí vzduch pro vodní druhy. Už šli sami. Najednou vypadl proud znovu. Tentokrát nenaskočil, rozsvítila se orientační rudá a modrá světla.

„Tak to si mistři naběhli. Teď nás tu mají zavřený a ještě k tomu bez proudu.“ Oba se zasmáli.

„Hele Nahdare, mě se to nelíbí. Jestli se sem nikdo nedostane výtahem, bude trvat věčnost, než někdo ten proud nahodí.“

„Se mnou nepočítej,“ Ohradil se Nahdar „já se tu neflákám v knihovně a sem rád, že si můžu odpočinout.“

„Jo jasně, já zas radši opravím pojistky, než se flákat na pokoji.“ Oba se zasmáli a Taru‘n počkal, než Nahdar zavřel dveře do pokoje. Pak se vydal cestou ke strojovně čtvrtého kvadrantu, místa určeného pro život Jediů vodních a obojživelných ras. Taru’n šel téměř po tmě, mlha zakrývala slabá orientační světla, ale svítily dostatečně na to, aby se vyhnul motajícím se postavám u svých pokojů a prošel až k masivním dveřím. Byly odemčené, ale hydraulické písty nefungovaly. Musel si pomoci Sílou, vytvořil malou škvíru a pak zabral rukama. Otevřel dveře a nahlédl dovnitř. Vzduch se tetelil a mlha se vířila u praskajících drátů.

Někdo zničil dráty? Sabotáž, takhle průhledná? Udělal krok. Dráty znovu zajiskřily a Taru’n našlápl do něčeho, co mělo konzistenci živelné formy. Člověk? Zvíře?

„Ale ne…“ Taru’n teprve teď poznal mihotající se stíny v mlze. Stál ve dveřích a měl dost místa. Hmátl na opasek, kde se mu houpal světelný bič. Zažehl zelenou čepel a dvakrát švihl. Tři Mynockové, popálení na hlavách se svalili na zem a dráty znovu zajiskřily. Teď v místnosti ozářené bičem, viděl pět Mynocků válejících se na zemi.

Prožrali si cestu do šachet. Teď jsou v celé rozvodové síti. Otočil se a rozběhl se zamlženými chodbami. Doběhl zpět k Nahdarovu pokoji. To byl pro něj vztyčný bod. Pak přešel ještě několik dveří a otevřel je. Slabá signální světla sotva osvětlila pokoj, ale Taru’n našel, co hledal. Jeho starý učednický meč s krátkou čepelí. Neměl ho rád, ale i tak se hodil. Znovu vyšel do mlhy.


***


„Mistře Kenobi,…“

„Já vím, jeto jako ten incident s krádeží.“ Obi-Wan Kenobi s Bant Eerin docházeli rychlým krokem ke komunikačnímu centru.

„Ale je tu něco jiného, chaotického.“ Poznamenala mistryně a chytla Obi-Wana za rameno. Zastavili se.

„Ano, cítím ho taky.“ Stali u turbozdviže. Rozestoupili se po stranách dveří. Kabina sice nepřijela, jak by mohla, když nejde proud. Přesto se dveře otevřely. V tu chvíli se vyvalil dým, který prořízla modrá a zelená čepel mistrů.


***

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů