Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

V jámě sarlaccové

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
10. Leden 2016 - 15:04
Tak, začnu asi chybama. To bude nejjednodušší, protože kromě jedněch nebo dvou vypadlých uvozovek jsem si žádných nevšiml :)
Samotný příběh je pak už trochu těžší ohodnotit. Celková zápletka o Mandalorianovi je skvělá, stejně tak jako propojení s epizodou VI a Bobou Fettem. Ale přesto mi tam některé věci trošku neseděly.
Proč stormtroopeři zaútočili na obyčejné Jawy? Nebo to byli Jawové z epizody IV, které zabili kvůli droidům s plány hvězdy smrti? V tom případě by pak ale zase bylo trochu divné, že v Sarlaccovi přežil hlavní hrdina s archeologem přežíval v břiše Sarlacca čtyři roky, než k nim spadl Boba Fett krátce před bitvou o Endor.
Stejně tak droid HK. Jednak je docela divné, že pořád fungoval i po takové době a jednak i to, že hlavního hrdinu jen tak klidně poslechl. Chtělo by to nějak hlouběji rozepsat, proč ho poslechl, proč ho nezabil, proč střílel na stormtroopery...
Ale co mi asi nejvíce vadilo (nebo mrzelo) na celém příběhu bylo to, jak jsis ulehčil práci. Neznáme ani jedno jméno (kromě toho falešného), nevíme, jak hlavní hrdina vypadá? Za předpokladu, že je to člověk, je to běloch, černoch, má hnědé vlasy, bílé nebo je plešatý? Jakou barvu má jeho zbroj? Jak se ve skutečnosti jmenuje? Víme pouze to, že používal blaster a vibročepel a archeolog má pleš. A to je strašná škoda, protože to jsou základní věci a povídku to dost povídku shazuje :/

To ale nemění nic na tom, že i přes slabší popisy je to skvěle napsané a dobře se to čte. Děj nedrhne, zápletka je poměrně zajímavá a dialogy živé a realistické :) Hodně se mi to líbilo, ale jak říkám, nedostatky ohledně popisů a některé nedomyšlenosti hodně ubírají na kvalitě a já tak dávám 8*
EDIT: Jej, omlouvám se za trošku zmatenou větu: "že v Sarlaccovi přežil hlavní hrdina s archeologem přežíval v břiše Sarlacca čtyři roky." Krapet jsem ji přepisoval a nějak jsem to přehlédl a překombinoval :D

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Orkin
22-23
10. Leden 2016 - 15:10
Díky za koment :) Jawové měli být ti z čtyřky :) Máš pravdu, že strašně nerad vymýšlím jména, protože si je pak stejně v tak krátkém díle nikdo nepamatuje :D A co se přežití v sarlaccovi týče, "bohatý muž" měl zásoby na deset let, lovec ho vystopoval mnohem dřív, takže 4 roky by měly být OK :)

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
10. Leden 2016 - 15:21
Aha, tak v tom případě se omlouvám, asi jsem to nějak přehlédl nebo při psaní komentáře si to nevybavil :D

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
0
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
10. Leden 2016 - 15:12
Hezká povídka, Orkine. Příběh rozhodně originální, hezky napsaný a čtivý.

Hledisko pravopisné:
1) přikývnul, poslechnul, táhnul - hovorové výrazy
2) bohatýho - nejsem si tím jistá, celou dobu píšeš spisovně s jedním slovem v Mando'ade a najednou tohle
3) hutt, mandalorian, wookiee, jawa - možná by bylo lepší jakožto v podstatě název národu (inteligentního druhu) napsat s velkým písmenem, ale je to spíš mé přesvědčení než výtka
4) Vidíte, říkal jsem si s pohrdáním k okolí, tyhle drobné jsou jediný rozdíl mezi námi.“ - buď ti pár uvozovek uteklo, nebo jsou zde jedny navíc
5) Podle legendy, vyprávěl můj otec se smíchem... - když vidím, že někdo něco vyprávěl, očekávám uvozovky; tohle mě dost vykolejilo, takže jsem větu musela číst třikrát, než mi došlo, co mi tu nehraje
6) nesmyslné čárky například před a, kde nemají co dělat; ty jsem tam viděla asi dvakrát nebo třikrát
7) Tedy předpokládám, že pojízdný - celá povídka v minulém čase a najednou současnost
8) jinak tam celkově používáš dost dlouhá souvětí, která by šla bez problémů rozdělit

Ohledně historky s předkem mi tu pár věcí hapruje:
1) Jestliže vyrazil sám, nemá kdo vyprávět, co se stalo. Otec hrdiny tedy nemůže vědět, že se nad jámou se sarlaccem smál, proč do ní spadl, natož nad jakými možnostmi řešení situace uvažoval.
2) Jestliže vyrazil s někým, mohl se ten někdo v pohodě vrátit do města a sehnat pomoc. Případně mohl rovnou pomoci sám. V tom případě by však nebylo třeba hledat tělo.

Jinak mi ještě přišlo, že chvílemi tápeš, jak psát - někdy mi to přišlo jako vyprávění vzdělaného muže, klidně aristokrata; jindy se naopak vyjadřoval spíš jako vesničan. Ale to je jen malý postřeh.

Jinak se mi povídka líbila, byť byla místy špatně schůdná - nejspíš kvůli těm dlouhým souvětím.

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Orkin
22-23
10. Leden 2016 - 15:24
Díky za recenzi! Co se problému vyprávění historky, u které nikdo nebyl, týče, naprosto jsem očekával kritiku :D Bohůmžel jsem nevymyslel způsob, jak toto v pokročilém stádiu povídky sanovat :( hutt, mandalorian a tak píšu s malým, protože si říkám, že člověk je taky s malým, navíc se takto běžně píšou. Co se dvojky a pětky týče, může za to asi moje lenost, protože jsem byl líný předělávat na web kurzívu, která jinak označuje vnitřní monolog hrdiny a proto to ztrácí na přehlednosti, nespisovný výraz i absence uvozovek jsou záměrné, ovšem bez té kurzívy to nemusí dávat smysl :(

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
0
-1