10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Do pekla a zpět

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Orkin
23-24
10. Leden 2016 - 14:53
Bezvadný! :) Nejsem si jistý, jestli jsem od tebe už něco četl, ale možná bych měl. Začátek mě okamžitě chytil a povídku jsem přes její délku dočetl naráz. Umíš skvěle popsat akci z kina na "papíře". Našlo se tam pár menších chybiček, což nestojí při takové délce za řeč. Jen jeden kiks mě tam zaujal - solárním stíhačkám TIE došlo palivo? :D Nicméně, jedna z nejlepších povídek, co jsem tady četl, 9/10 :)

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
22-23
10. Leden 2016 - 15:07
Díky, jsem rád, že se ti to líbí :) Co se TIE týče, tak uznávám, že když se nad tím teď zamyslím, zní to divně. Na druhou stranu, v epizodě VII jsme mohli vidět TIE/sf napojený na tankovací hadici. A mám pocit, že minimálně u bombardérů to tak bylo i v některých knihách, takže jsem čerpal z toho. Tak či tak ale chápu tvoji výtku a jsem rád, že se ti to jinak líbilo :)

<p>"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."</p>

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Pětka
21-22
Pětka [Redaktor]
10. Leden 2016 - 16:13
Povídka se mi rozhodně líbila, ale kratší by tě taky nezabila, příště ji radši rozděl. :D
Děj mě hned na začátku chytil a nepustil.

Pravopisné chyby:
1) čárky - sem tam ti nějaká přebývá, občas chybí; ale jen asi třikrát, což je rozhodně dobré skóre
2) Alzocských borovic a Republiková radarová stanice - v těchto dvou případech bych se přikláněla spíš k malým písmenům
3) odepnul pistol - možná spíš pistoli
4) z poza - dohromady
5) svíjejícího blaster - svírajícího, možná?


Postřehy:
1) Nejsem si jistá, zda po zásahu z blasteru teče krev. Přecejen je to laser, měl by ránu spálit. Možná trochu krve jo, ale neřekla bych, že moc.
2) Já se v technologiích v SW nevyznám a vážně nevím, ale... ve stíhačce jsou pedály? Nemá to náhodou knipl?


A musím zmínit svou oblíbenou část, která mě upřímně rozesmála:
„Klid, kapitáne,“ začal se smát Abednedo. „Pokud jsou vojáci Prvního řádu stejně šikovní, jako Argon, tak miny potřebovat ani nebudeme. Všichni se rozmáznou tady na těch schodech!“

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
22-23
10. Leden 2016 - 16:40
Díky za hodnocení, jsem rád, že se ti povídka líbila :)
Máš pravdu, ty chybky jsem tam přehlédl. Ale u pátého bodu si nejsem jistý, často jsem slyšel např. frázi "křečovitě něco svíjet" (jako držet), takže opravdu nevím :D
K postřehům:
1) To se přiznám, že je trošku sporné. Například ve filmech ani seriálech krev po ráně z blasteru netekla. Ovšem například v epizodě IV krev tekla i z useknuté ruky (jak se Obi-Wan zastal Luka v kantýně), ikdyž by to měl lightsaber spálit. Stejně tak například v epizodě VII Kylo Ren po zásahu bowcasterem krvácel :) A pokud vím, ta krev je docela běžná i v knihách a komiksech :) Takže je to opravdu sporné, ale já jsem to tu použil, ať to působí "reálněji".
2) Ano, stíhačky mají knipl :D Ale stejně jako auta mívají kromě volantu i pedály, stíhačky je mají taky. A to nejen ty ve světě Star Wars. Vlastně veškerá letadla (nevím, jak teď, ale např. ve druhé světové válce) mají pedály, které ovládají zadní klapky a otáčejí tak letadlo doleva nebo doprava po vodorovné ose :) Stejné je to ve světě Star Wars :)

Jinak, jsem opravdu rád, že se povídka líbí a zmíněná věta pobavila :D
EDIT: A abych nezapomněl - povídku jsem nerozděloval do více částí hlavně z toho důvodu, protože nevím, kdy bych zase měl čas ji dokončit. Tak jsem se radši hecnul teď a dodělal ji celou :)

<p>"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."</p>

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Halt01
10. Leden 2016 - 23:16
Jak řekla Pětka, kratší by tě to fakt nezabilo.
Příběh byl dobrej, fajn kombinace dvou míst, která se nakonec slila. Pár gramatickejch chyb, to by mi až tak nevadilo, ale sakra, lidi, je to Odboj. O-d-b-o-j . O to víc si rvu vlasy, že to tam jednou máš napsaný.
Nicméně povídka jako celek dobrá, řekl bych nadprůměrná. Inspirovala mě po miliardě let taky zas něco napsat.
Suma sumárum: 7/10.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
22-23
11. Leden 2016 - 9:13
Jo, máš pravdu, je to Odboj, fakt jsem to tam doplantal :D Každopádně díky za hodnocení :)

<p>"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."</p>

+1
0
-1