Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Do pekla a zpět

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Orkin
22-23
10. Leden 2016 - 14:53
Bezvadný! :) Nejsem si jistý, jestli jsem od tebe už něco četl, ale možná bych měl. Začátek mě okamžitě chytil a povídku jsem přes její délku dočetl naráz. Umíš skvěle popsat akci z kina na "papíře". Našlo se tam pár menších chybiček, což nestojí při takové délce za řeč. Jen jeden kiks mě tam zaujal - solárním stíhačkám TIE došlo palivo? :D Nicméně, jedna z nejlepších povídek, co jsem tady četl, 9/10 :)

„Nejlaskavější ze všech stvoření jsou ženy, a nejnepříjemnější taky.“
— Niccolo Machiavelli

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
10. Leden 2016 - 15:07
Díky, jsem rád, že se ti to líbí :) Co se TIE týče, tak uznávám, že když se nad tím teď zamyslím, zní to divně. Na druhou stranu, v epizodě VII jsme mohli vidět TIE/sf napojený na tankovací hadici. A mám pocit, že minimálně u bombardérů to tak bylo i v některých knihách, takže jsem čerpal z toho. Tak či tak ale chápu tvoji výtku a jsem rád, že se ti to jinak líbilo :)

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Pětka
20-21
Pětka [Redaktor]
10. Leden 2016 - 16:13
Povídka se mi rozhodně líbila, ale kratší by tě taky nezabila, příště ji radši rozděl. :D
Děj mě hned na začátku chytil a nepustil.

Pravopisné chyby:
1) čárky - sem tam ti nějaká přebývá, občas chybí; ale jen asi třikrát, což je rozhodně dobré skóre
2) Alzocských borovic a Republiková radarová stanice - v těchto dvou případech bych se přikláněla spíš k malým písmenům
3) odepnul pistol - možná spíš pistoli
4) z poza - dohromady
5) svíjejícího blaster - svírajícího, možná?


Postřehy:
1) Nejsem si jistá, zda po zásahu z blasteru teče krev. Přecejen je to laser, měl by ránu spálit. Možná trochu krve jo, ale neřekla bych, že moc.
2) Já se v technologiích v SW nevyznám a vážně nevím, ale... ve stíhačce jsou pedály? Nemá to náhodou knipl?


A musím zmínit svou oblíbenou část, která mě upřímně rozesmála:
„Klid, kapitáne,“ začal se smát Abednedo. „Pokud jsou vojáci Prvního řádu stejně šikovní, jako Argon, tak miny potřebovat ani nebudeme. Všichni se rozmáznou tady na těch schodech!“

„Optimistu, těšícího se na vše dobré, čeká pravděpodobně zklamání. Pesimista, počítající s tím nejhorším, může očekávat spíše příjemné překvapení.” - Pětka (24.7.2015)

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
10. Leden 2016 - 16:40
Díky za hodnocení, jsem rád, že se ti povídka líbila :)
Máš pravdu, ty chybky jsem tam přehlédl. Ale u pátého bodu si nejsem jistý, často jsem slyšel např. frázi "křečovitě něco svíjet" (jako držet), takže opravdu nevím :D
K postřehům:
1) To se přiznám, že je trošku sporné. Například ve filmech ani seriálech krev po ráně z blasteru netekla. Ovšem například v epizodě IV krev tekla i z useknuté ruky (jak se Obi-Wan zastal Luka v kantýně), ikdyž by to měl lightsaber spálit. Stejně tak například v epizodě VII Kylo Ren po zásahu bowcasterem krvácel :) A pokud vím, ta krev je docela běžná i v knihách a komiksech :) Takže je to opravdu sporné, ale já jsem to tu použil, ať to působí "reálněji".
2) Ano, stíhačky mají knipl :D Ale stejně jako auta mívají kromě volantu i pedály, stíhačky je mají taky. A to nejen ty ve světě Star Wars. Vlastně veškerá letadla (nevím, jak teď, ale např. ve druhé světové válce) mají pedály, které ovládají zadní klapky a otáčejí tak letadlo doleva nebo doprava po vodorovné ose :) Stejné je to ve světě Star Wars :)

Jinak, jsem opravdu rád, že se povídka líbí a zmíněná věta pobavila :D
EDIT: A abych nezapomněl - povídku jsem nerozděloval do více částí hlavně z toho důvodu, protože nevím, kdy bych zase měl čas ji dokončit. Tak jsem se radši hecnul teď a dodělal ji celou :)

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Halt01
10. Leden 2016 - 23:16
Jak řekla Pětka, kratší by tě to fakt nezabilo.
Příběh byl dobrej, fajn kombinace dvou míst, která se nakonec slila. Pár gramatickejch chyb, to by mi až tak nevadilo, ale sakra, lidi, je to Odboj. O-d-b-o-j . O to víc si rvu vlasy, že to tam jednou máš napsaný.
Nicméně povídka jako celek dobrá, řekl bych nadprůměrná. Inspirovala mě po miliardě let taky zas něco napsat.
Suma sumárum: 7/10.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wedge Antilles
21-22
11. Leden 2016 - 9:13
Jo, máš pravdu, je to Odboj, fakt jsem to tam doplantal :D Každopádně díky za hodnocení :)

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
0
-1