Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »
Klonové války po letech s českým dabingem
Po téměř dvanácti letech letech se seriál Star Wars: Klonové války konečně dočká kompletního českého dabingu. více »
Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »

Dědic trůnu I: Úvod

Reklama
Autor: Darth Nihilus
Přidáno:3. Leden 2016 - 19:45
Přihlásit se k odběru

Po velice dlouhé době jsem se rozhodl oprášit psaní a zde je výsledek.
Berte povídku s rezervou, protože se jedná pouze o úvod.


------


Kapitán Kant Arkanus stál na můstku svého destruktoru ISD Redemption. S vytřeštěnýma očima pozoroval temnou siluetu imperiální pýchy, Executoru, jak s mohutným výbuchem vráží do druhé hvězdy smrti. Beze slova sledoval, jak se slavné vítězství nad Rebelií mění v peklo. Bez admirála Pietta se organizace flotily pomalu tříštila, přestože většina lodí stále pokračovala v útoku, jako by se nic nestalo.
Arkanus se však nemohl zbavit dojmu, že tohle nemá šanci skončit dobře. Nervózně přecházel po můstku z jedné strany na druhou a snažil se zahnat zlé myšlenky.
O několik desítek minut později však explodovala i samotná Hvězda smrti a bylo jasné, že je konec. Pro kapitána to byl druhý velký šok toho dne. Zachoval však chladnou mysl a zvažoval možnosti. Věděl, že bude trvat dlouho, než se se vedení dá dohromady, pokud vůbec.
Rozhodl se, že vezme svůj osud do vlastních rukou, i kdyby to znamenalo jeho smrt.


Všechny zbylé lodě Impéria se okamžitě začaly otáčet a pomalu mizely ze systému. „Pane, je čas ustoupit!“ zakřičel na kapitána první důstojník. „Kontaktujte co nejvíce lodí, aby se přesunuly ke Kuatu,“ zavelel Kant na komunikační důstojníky. „A-ale pane, podle předpisů bychom měli vyrazit ke Coruscantu,“ oponoval jeho zástupce. „Na předpisy kašlu! Kdo nechce, může opustit loď v únikovém modulu, zbytek se připraví na cestu ke Kuatu!“ zakřičel kapitán na všechny přítomné. Poté co se od lodi odpoutaly tři poloprázdné moduly, skočila Redemption do hyperprostoru.
O několik hodin později dorazila k obrovským loděnicím kolem Kuatu. Společně s ní se vynořily další tři destruktory. Arkanus mezitím stačil vysvětlit všem svůj plán a i když s ním ne všichni souhlasili, nakonec se podvolili.


U planety nebyly prakticky žádné lodě, jen pár průzkumných křižníků. Ty se ovšem vzdaly po několika varovných výstřelech z mnohem větších destruktorů. Cesta k loděnicím tak byla volná.
Obklopena jeřáby a plošinami, nacházela se ve vesmírném doku druhá vyrobená loď třídy Executor. Nebyla ještě zcela dokončená, nicméně bylo schopna letu. Minimálně v to kapitán Arkanus doufal.


Redemption se přibližovala k Executoru i přes varování velení obrany planety. Ta se skládala z několika stovek turbolaserů na orbitě Kuatu. Když se dostatečně přiblížil k superdestruktoru, napojil se Redemption pomalu na obří loď.
V ten samý okamžik se spustila palba obranných systémů planety. Zatímco zbylé tři destruktory byly v bezpečné vzdálenosti, Redemption schytávala jeden zásah za druhým. Mezi tím opouštěla posádka menšího destruktoru palbu, aby se nalodili na Executor a obsadili jej.


Zrovna, když ostřelovanou loď opustil kapitán, se zhroutily štíty lodě. Technikům se zatím podařilo zprovoznit základní systémy obři lodi včetně pohonu a štítů. O několik okamžiků později se v doprovodu mnoha menších výbuchů Executor odpojil od vesmírných doků a zamířil směrem k ostatním lodím. Cestou od něj odpadl vybuchující Redemption, čímž poškodil část pláště odlétající lodě.
Kontakt s kusy loděnice vyřadil dva motory. Přes tyto všechny potíže se brzy dostal Executor z dosahu palby. O několik minut později zmizely všechny lodě, včetně čtyř průzkumných křižníků, do hyperprostoru. Za sebou nechali poškozené loděnice Kuatu.
Ještě než flotila opět vystoupila z hyperprostoru, stihl se Kant Arkanus prohlásit za velkoadmirála a přísahal si, že bude vládnout galaxii.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
4 hlasy
6 hvězd
2 hlasy
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů