Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Darth Tyranus : Zrození

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele Wedge Antilles
20-21
19. Říjen 2014 - 9:35
Je to tvá první povídka. Vše, co ti zde vypíšu, prosím neber jako výtky, ale rady, jak se zlepšit...

Jak jenom začít... No, asi postupně...
Stylistika
Hned když mi tvá povídka načetla, udeřilo mě formátování prvních osmi řádků. Příště to tak neodsazuj. Přímá řeč, tak tam bych viděl asi největší problém... Byla velmi nepřehledná a s chybami. Často ti chyběly interpunkční znaménka, či dokonce uvozovky. Dám ti tady pár takových základních a nejpoužívanějších příkladů, jak to jednak udělat přehlednější a jednak gramaticky a stylisticky správně:
"Blablablablabla," řekl někdo.
"Blablablablabla," řekl někdo a pokračoval: "Blablabla."
Někdo řekl: "Blablablablabla."
Jistě jsis všiml rozdílů s tvou přímou řečí. A když je každá přímá řeč na novém řádku, je to přehlednější. Také není dobré neustále používat jedno jméno. Používej opisy, ať se ti to moc neopakuje. Párkrát jsi je tam měl, ale i tak tam bylo "Důku" více než dost krát. Co dále... Odstavce... No, působí to docela divně, když se odstavec lomí v půlce věty. Na to si taky dávej pozor. A jelikož je tvá povídka kratší, tak je možná zbytečné to zmiňovat, ale aspoň to budeš vědět. Je taky dobré skupinu odstavců při větší změně děje oddělit volným řádkem.

Gramatika
Gramatických chyb jsi tam měl velmi hodně v interpunkci. Často ti chyběly čárky, tečky atd. Co bylo ale nejhorší, byly jména a názvy planet. Když o něčem píšeš, měl bys to aspoň trochu znát. Ale psát Dooku stylem Důku nebo Duků... Příště si zjisti, jak se to píše, protože je to opravdu jako pěst na oko :/

Samotný děj
Hmm... Děj byl velmi krátký a uspěchaný. V několika odstavcích jsi toho popsal tolik, že z toho budu ještě večer zmatený... Zpomal, rozepiš se. Jak vypadalo okolí? Jak Dookuova loď? To tvá povídka postrádá.

Celkový pocit
Celkově jsem z toho velmi zmatený. Na jednu stranu je zde docela špatný pravopis, stylistika a děj je velmi uspěchaný. Na tu druhou je to přecejen tvá první povídka a první povídky často dopadají mnohem hůře. Přesto si myslím, že když na tom zapracuješ a budeš se snažit, můžeš být dobrý. Dávám 4*, jelikož průměrné to opravdu nebylo. Držím ti palce do dalšího psaní a jsem zvědavý, jak se s tím popereš.

"I remember the days before Yavin when we were all young, armored with the invincibility of youth and fired by the belief that the Emperor's evil Empire could not win. It didn't, but the cost was more horrible than any of us could have imagined."

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Abdilon
19. Říjen 2014 - 20:58
Určitě to neberu jako výtky a jsem rád že jsi si přečetl povídku a napsal tvůj názor za rady děkuji a budu se snažit spravit chyby co jsou v textu (samozřejmě v příští povídce).

Není emocí, pouze míru.
Není nevědomosti, pouze poznání.
Není vášně, pouze klidu.
Není chaosu, pouze harmonie.
Není smrti, pouze Síly.

+1
+1
-1