Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Gregor - příběh hrdiny: Kaminoanský odpor

Reklama
Autor: Gregor
Přidáno:25. Srpen 2013 - 13:00
Přihlásit se k odběru

Tak a je zde poslední díl. Každého bych tímto poprosil o hodnocení a alespoň krátký komentář. Děkuji a doufám, že jsem se z předchozích chyb poučil a povídka se Vám bude líbit :)

Od doby, kdy se Gregor dostal opět domů, uběhlo již sedm let. Za tu dobu společně s Asharou a námezdními lovci cvičil novou armádu na obranu Kamina. Všichni se mezitím spřátelili a stal se z nich skvělý tým.
Nyní, když byla armáda připravena na vyhnání Imperiálních okupantů, se museli připravit na bitvu. Několik tisícovek vojáků stálo nastoupeno ve čtvercových formacích v obřím hangáru a čekalo na rozkazy. Skládali se ze zelených Jet a modrých ARC trooperů s brněním fáze jedna. V hangáru se také nacházelo několik člunů LAAT/i a Fierce Wolf.
Na jedné stěně hangáru byl balkón, na kterém stál Gregor, jeho společníci a Lama Su promlouvající k vojákům: „Od nynějška jste známi jako Anti-troopeři. Impérium je zde až příliš dlouho. Nenávidíte stormtroopery stejně jako Impérium. Tak neváhejte a braňte váš domov! Braňte Kamino!“ Po tomto proslovu se vrata hangáru otevřely. Anti-troopeři pomalu pochodovali na jednu z mnoha okupovaných vrchních plošin Tipoca City.

„A tak jsem ho poslal do… Hej! Co je to?“ přerušil svou řeč jeden z mnoha hlídkujících stormtrooperů. Než mu ovšem ostatní stačili odpovědět, byli pod těžkou palbou Anti-trooperů. Okamžitě zalehli a stříleli na nižší plošinu, ze které se k nim blížili neznámí vojáci. Jeden stormtrooper se okamžitě schoval za bedny a vytáhl z opasku holoprojektor. Zapnul ho a objevil se před ním Lord Vader.
„Co se děje seržante?“ otázal se ho trochu naštvaným hlasem temný pán.
„Lorde Vadere, na Kamino došlo k povstání. Mají tisíce vojáků. Dlouho se neudržíme. Potřebujeme okamžité posily!“ odpověděl stormtrooper.
„K povstání?! Cítím narušení v Síle. Jsou to další klony Jango Fetta. Měli jste jeho DNA pečlivě hlídat!“
„My… Hlídali jsme ji pane. Já… Nechápu jak se dost-aargh.“ Větu již nedořekl. Přerušil ho další výstřel z blasteru. Seržant padl mrtvý k zemi s prostřelenou helmou. Stál tam jeden z mnoha Jet trooperů.
„Kamino bude vždy svobodné ty šmejde!“ zařval klon a střelil do projektoru.

Na nedávno dokončené Hvězdě smrti Darth Vader zuřil. Povstání klonů nikdo neočekával. Ani Tarkin, ani on… A dokonce ani Císař. Chvíli ještě pěnil a poté šel za Palpatinem.
„Můj pane,“ řekl na vnějšek klidně, když pokleknul a pokračoval: „Máme, ehm, problém.“
„Problém Lorde Vadere? Víš, jak nesnáším špatné zprávy,“ pronesl Císař.
„Na Kaminu došlo k povstání. Předseda Su si zřejmě tajně vyráběl armádu. Naše jednotky se tam nemohly ubránit. Vezmu si pětistou první a vyřídím to.“
„Dobrá tedy. Pošli pětistou první legii. Ale ty zůstaneš tady.“
„Cože?! Ne mistře. Já tam musím letět!“
„Již jsem se rozhodl, Vadere!“ pronesl Palpatine a probodl Vadera pohledem.
„Já… Rozumím, mistře. Ale kdo jim tedy bude velet?“
„Myslím… Myslím, že Boba Fett je na to jako dělaný. Jeho znalosti Kamina se vojákům budou hodit. A Vadere… Ať nebere zajatce,“ řekl s blaženým úsměvem na tváři Císař. Temný lord přikývl a odešel do taktické místnosti.

„Kdo to zase je?“ řekl mrzutě Boba, když začal pípat holoprojektor. Zapnul ho a zjevil se před ním temný pán.
„Ach, to jste vy. Že by nějaká další prácička?“ otázal se lovec.
„Přesně tak. Pokud úkol splníš, dostaneš sto tisíc kreditů.“
„Sto tisíc?! Heh, dobrá tedy. O co jde?“
„Povedeš naše vojáky. Cílem je klonovací zařízení na Kamino. Musíte získat DNA tvého otce a zabránit dalšímu klonování. Nechceme žádné zajatce. Pětistá první legie na tebe bude čekat zítra na souřadnicích 35798/46.“
„Rozumím. Budu tam.“

Mezitím se situace na Kaminu již uklidnila. Anti-troopeři odklízeli mrtvé vojáky Impéria. Jeden z ARC Trooperů přišel ke Gregorovi a řekl: „Všechny Imperiální jednotky byly poraženy, pane. Ale máme problém. Jeden ze stormtrooperů stihl zavolat o pomoc. Myslím, že Impérium zde vyšle armádu.“
„Hmm. To není dobré…“ řekla potichu Latts.
„Jaké jsou rozkazy, pane? Pane?“
Po chvíli uvažování Gregor odpověděl: „Komandére, připravte vojáky. Máme výhodu obrany. Rozmístěte obrané věže a připravte automatické blastery v klonovacím zařízení. Rozdělte muže po celém Tipoca city.“
„Rozkaz pane!“
Velitel na nic nečekal a ihned běžel za nižšími důstojníky, kterým rozdělil práci.

Druhý den se na Slave 1 Boba Fett připravoval k výstupu z hyperprostoru. Pomačkal několik tlačítek a vynořil se nad modrou planetou. Již tam na něj čekaly tři Útočné lodě typu Acclamator. Najednou mu zapípal komlink.
„Rád vás vidím. Jsem kapitán pětisté první legie. Přileťte na Conqueror a naplánujeme útok.“
„Dobrá tedy. Boba Fett, konec.“
Loď námezdního lovce zpomalila a přistála v hangáru velitelského Acclamatoru. Boba vystoupil a zamířil si to na můstek.
„Připravte vojáky na pozemní útok,“ řekl, sotva se dveře výtahu otevřely.
„Ale pane… Já… Dobrá,“ řekl kapitán a poté vydal vysílačkou rozkaz k přistání.
Acclamatory nastavily kurz k Tipoca City a pomalu se snášely do atmosféry.

Na povrchu mezitím panoval čilý ruch. Anti-troopeři prováděli poslední přípravy.
„Pane! Naše senzory zachytily tři Imperiální Acclamatory vstupující do atmosféry!“ řekl komandér, když doběhl ke Gregorovi.
„Dobrá. Za chvíli to propukne,“ řekl klon, otočil se na své společníky a pokračoval: „Nebude to nic lehkého. Pokud chcete, můžete odletět, ale já tady zůstanu.“
„Na to zapomeň, zůstávám,“ řekla Ashara.
„Nenecháme tě tu v tom. Jsme přece přátelé. Pomůžeme ti,“ řekla Sugi a Gregor se usmál. Byl rád, že za ním stojí přátelé.

Imperiální lodě se zastavily. Vrata hangárů se otevřely a vyletěly z nich desítky výsadkových člunů třídy Sentinel. Postupně přistávaly na jedné plošině, kde do bitvy dopravovaly další a další stormtroopery. Anti troopeři hlídající plošinu museli i přes podporu sniperů ustoupit. „Stáhnout!“ „Kryj mě, kryj mě!“ „Další vlevo!“ „Raněný!“ To vše se ozývalo jak z řad Anti-trooperů, tak z řad Imperiálních jednotek.
„Dobrá tedy. Pojďte za mnou, musíme ubránit DNA,“ řekl Gregor.
„Dobře, honem!“ řekla Sugi a rozběhli se směrem k budově, kde byla DNA.
Všichni tasili blastery a cestou zastřelili několik stormtrooperů. Pouze Latts je likvidovala svou „řetězovou šálou“.
„Uzamykám dveře. Když tak můžeme utéct ventilací,“ řekl Gregor, když uzamkl prosklené dveře do budovy a pokračovali uličkou.
„Stejně se sem nedostanou,“ pronesla věřícně Ashara a zatímco se venku bojovalo, oni zaujímali obranné pozice.

„Kryjte mě. Dostanu vás DNA,“ pronesl bojovně lovec v Mandalorianském brnění.
„Rozkaz pane! Jednotky tři a šest… Pojďte za mnou,“ řekl Imperiální důstojník, když utíkal za Bobou a připojilo se k nim asi dvacet stormtrooperů. Utíkali směrem k jedné budově. Úzký most jim ovšem zatarasilo několik Anti-trooperů s Jetpacky.
„Za Kamino!“ zařval jeden z nich a spustili palbu. Několik stormtrooperů to schytalo, ale Boba se hbitě vyhnul a když byl pár metrů před nimi, zmáčkl si nějaké tlačítko na ruce a na Anti-troopery vyšlehly plameny. Žár byl tak silný, že vojákům zdeformoval helmy a brnění a oni se za bolestivého jekotu sesypali k zemi.
„Pokračujeme!“ zařval Boba na vyjevené stormtroopery a došel ke dveřím. Ty se ale neotevřely.
„Co teď pane?“ otázal se důstojník.
„Ha, s tímhle nepočítali,“ pronesl škodolibě lovec a vytáhl nějakou kartu. Projel jí počítačem a dveře se otevřely.

„Co to?! Připravte se! Už jdou,“ zařval Gregor, když uviděl, že se dveře otevírají. Anti-troopeři namířili zbraně a dovnitř vtrhli stormtroopeři. Klon začal střílet ze svých dvou blasterů. Ostatní se k němu v palbě připojili. V jedné boční uličce stála Latts, která sundala dva stormtroopery „řetězovou šálou“. Jelikož jich ale bylo moc, rozhodla se to obejít zadem zpět ke svým přátelům.
Dovnitř vešel Boba Fett a ihned si všiml Ashary: „Ale, ale, ale… Vypadá to, že si vyzvednu dvě odměny najednou.“
„Co ty tady děláš?!“ pomyslela si Twi’lečanka a začala na lovce střílet. Ten se rychle schoval do uličky, kde ještě před chvílí stála Theelinská dívka. Občas vykouknul a vystřelil.
„Hej lidi! Pojďte za mnou, je jich na nás moc,“ řekla Latts otevírající poklop ventilace.
„Běžte!“ zařval Abafarský hrdina. Ostatní o něj měli strach, ale věřili mu a proto vlezli do ventilace. Klon ale taky na nic nečekal a následoval je. Než zaklopil poklop ventilace hodil na jejich předchozí pozici granát. Exploze zabila několik vojáků a důstojníka. Strop se rozpadl a sutiny zavalily chodbu.

„Najděte je! A chci je živé! Mezitím dopravím DNA k raketoplánu!“ řekl rozčileně lovec, když se konečně dostali na druhou stranu sutin.
„Ehm. Ale co důstojník?“ otázal se stormtrooper, po kterém lovec řval.
„Coby? Máte své rozkazy nebo ne?! Nechte ho tam!“
„Rozkaz!“
Mezitím již Gregor následoval své přátele nízkou ventilací. Po nějakém tom plazení vylezli v hangáru. Lama Su a klonovací mistři právě nastupovali do dělových člunů.
„Co… Co se děje?“ zeptala se Sugi a Embo ihned prohodil něco o zbabělcích.
„Evakuujeme se na skrytou základnu. Vojáci Impéria právě vtrhli do klonovacího zařízení a ničí, co se dá. Anti-troopeři nezmůžou nic proti přesile Impéria. Kamino padlo. Bylo mi ctí, poznat vás. Všechny,“ pronesl smutně Lama Su.
„Nápodobně ministerský předsedo,“ řekl Gregor uklonil se a pokračoval: „Myslím, že je na čase vypadnout.“ Všichni přikývli a zamířili si to k lodi. Dělový člun vzlétl a po několika stovkách metrů jej zasáhly rakety a hořící trosky dopadly mezi několik stormtrooperů.

Šli pomalu. Ustupovat z boje se jim nechtělo, ale byla to jediná možnost. Byli u otevřených hangárových vrat, ale stormtroopeři se tak daleko ještě nedostali. Ashara a Gregor šli poslední. Hlavu měl Gregor sklopenou, přemýšlel proč prohráli. Najednou se za ní ozvalo: „Nazdárek!“ Všichni se otočili a tam stál Boba Fett s vysunutým zápěstním nožem. Napřáhl se a chtěl bodnout Gregora do břicha. Hbitě před něj skočila Ashara a nechala se probodnout místo něj.
„Nééé!“ zařval Gregor, když Ashara spadla na zem. Rychle tasil blaster a několikrát vystřelil po lovci, který se smíchem odlétal směrem ke stále probíhající bitvě. Střely rozrušeného klona kolem něj prolétávaly, ale jedna ho zasáhla do Jetpacku. Ten pouze zkratoval a lovec začal zběsile létat všemi směry, jako propíchnutý balónek.

„A… Asharo…“ řekl se slzami v očích klon, když se sklonil a chytil za ruku těžce krvácející Twi’lečanku.
„Gregore… Chrr… Nic si z toho nedělej. Byla to má volba,“ pronesla chroptící Ashara a usmála se.
„Ne… Ne! Neumírej, ještě tě můžeme zachránit…“
„Gregore…“ přerušila ho a pokračovala: „Já… Chr… Vždycky jsem tě milovala… A vždycky budu. Ale nedělej stejnou chybu, jako já… Chrrr… Nezůstávej sám.“
„Ach Asharo. Taky tě miluji.“ Po těchto slovech ji klon políbil. Slzy mu již tekly proudem. Ashara se usmála a zemřela s vědomím, že udělala správnou věc. Že zachránila svou lásku. Gregor zdrceně vstal, když kolem něj proletělo několik blasterových střel. Stormtroopeři běželi směrem k hangáru. Hlavní hrdina příběhu vzal Twi’lečanku do náruče a pospíchal směrem k lodi. Ostatní neváhali. Sugi a Embo jej kryli před blížícími se vojáky a Latts mu pomáhala s tělem. Nastoupili do lodi a Gregor položil Asharu na postel. Šel do kokpitu a nastartoval loď. Vedle něj stál R3, u kterého spokojeně spala Embova anooba. Když byli všichni na lodi, klon zavřel nákladní plošinu a odstartoval.
„Já… Je mi to líto Gregu…“ řekla Latts a ostatní se přidali.
„Děkuji…“ řekl Gregor a pokračoval: „Pokud vám to nebude vadit, poletím na Onderon a pohřbím ji tam.“

Díky maskování se nepozorovaně dostali z Kamina a cestou díky protonovým torpédům těžce poškodili jeden Acclamator. Na Onderonu uspořádal pohřeb se vším všudy. Spousty květin, přátel a dokonce tam zahrála Ashařina oblíbená kapela: Max Rebo Band. Gregor se po vzoru svých přátel stal také námezdním lovcem, ovšem všichni pracovali pouze pro Povstaleckou Alianci. Žili na Fierce Wolfu a stali se nejlepšími dobrými lovci v galaxii. Po několika letech Gregor uposlechl radu Ashary a dal se dohromady a Latts. Po dalších třech letech se vzali, také na Onderonu a oddával je Senátor Bonteri. Přesto ale nikdy na Asharu nezapomněli a často vzpomínali, jak zachránila Gregorovi život, výměnou za ten svůj.

Konec…

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
3 hlasy
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
3 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů