Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Stíny minulosti, část sedmá

Reklama
Přidat komentář

Komentáře

Obrázek uživatele klara1
19-20
17. Květen 2013 - 15:53
Tahle část se mi opravdu líbila, sice tam narozdíl od minulého dílu nebyl žádný pořádný děj nebo pořádná zápletka, spíš popis jednoho posezení, ale stejně jako v naší galaxii, tak ani v téhle se to nemůže pořád hemžit bojováním a jeden je i rád, že si může přečíst i něco jiného, než boje s klony, s čísly z kterých jde zásadním odpůrcům matiky jako třeba mě hlava kolem. Navíc Katniss je mi už teď velice sympatická, tvrdohlavá holka, co si ničím a nikým nenechá kecat do života, máme toho dost společného. :)

"Ne každý, kdo bloudí, je ztracen." - J.R.R. Tolkien

+1
+4
-1
Obrázek uživatele Milovník Povídek
23-24
18. Květen 2013 - 17:39
Strávil jsem hodinu nad čtením a přemýšlením této povídky a všech částí abych si to užil........je to....počkej si...legendární !

Miluji povídky a hodnotím je tak jak mi přijdou (spravedlivě)... Nejsem správce jen mě zaujmuli povídky na bývalém portálu...

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Trigatron
29-30
19. Květen 2013 - 18:01
No, tak tahle série se zajímavě vybarvuje. Už se těším, jak se to celé vyvrbí. A chválím vypravěčský styl, opravdu mi k tomuhle sedne.

"You may fire, when ready."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Halt01
19. Květen 2013 - 19:23
Všem vám děkuji za komentáře. Jsou pro mě motivací k dalšímu psaní. A o tom to vlastně všechno je. O motivaci.

A teď bych měl malou prosbičku na někoho ze správců; Mohl by, prosím, někdo z vás dát jako předcházející díl této povídky Příběh Halta Mikkensona, část první: Setkání ? Jinak v tom vznikne obrovský bordel a to nikdo z nás nechce, že?

+1
0
-1
Obrázek uživatele Viq
24-25
Viq [Redaktor]
19. Květen 2013 - 19:25
Ne, to určitě ne :D

"You can't believe everything you read on the Internet." - Abraham Lincoln

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Halt01
19. Květen 2013 - 19:29
Děkuji ti, dobrá vílo.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Trigatron
29-30
19. Květen 2013 - 19:39
Nemáš zač. Pokud Tě to při psaní nějak posune vpřed, je to pocta pro komentující.

"You may fire, when ready."

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Halt01
19. Květen 2013 - 20:09
A pro mě je zase pocta, když tu jsou tři pozitivní komentáře ze tří. Fenk jů very mač.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Evelynne Storm
25-26
20. Květen 2013 - 10:35
Nevím, jestli se to zdá jenom mě, nebo je to tím, že se mi to líbilo a začetla jsem se do toho, ale je to nějaké moc krátké! :D
Vpodstatě šlo o jeden rozhovor - i když velmi dobře podaný, to se musí nechat - a následný zvrat událostí v podobě uspávacích střel, kterému ale podle mě nebyl dán dostatečný prostor. V kontrastu s tím rozhovorem, který je opravdu propracovaný a detailní (i včetně myšlenek hlavní postavy, chválím!), ten konec působí velmi sroze, jako jenom takové konstatování mimochodem, a přitom jde o důležitou událost! Tak to je asi tak jediná věc, která mi na tom vadila.

Ne, není, ještě něco :D "„Ne, to fakt nejsme." řekl a přestal v duchu psát výčet oxymorónů hodících se k ní, když si uvědomil, že na něj již hodných pár vteřin vzhlíží z nížin, které představoval jeden centimetr rozdílu mezi jejich výškami, dožadujíce se odpovědi." - Ačkoli nemám vůbec nic proti dlouhým a složitým souvětím, tohle už je trochu moc. Působí to jako výňatek z matematické úlohy, což má za následek, že si to moje maličkost musí přečíst dvakrát, aby pochopila význam, což při čtení povídky, která jinak příjemně a přirozeně plyne působí jako velmi rušivý element. A takových zbytečně složitých vět tam máš víc; mně se tenhle intelektuální styl psaní sice moc líbí, ale dávej si pozor, někde už je to na hranici srozumitelnosti.
Tak co, jsi rád, že mě máš, Halte? :D :D

To je všechno, jinak samozřejmě jako vždy spokojenost a velká pochvala s přáním všeho nejlepšího do dalšího psaní. Šikula! :)

Každý z nás může být Jedi. Stačí jen naslouchat Síle...

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Halt01
20. Květen 2013 - 19:10
Ohohó. Jsem potěšen tvou chválou. Samozřejmě je opodstatněná... Občasná sebechvála neuškodí, ne?
Povídka jako taková mi krátká nepřijde. Respektive krátká je, ale na dané téma a časový úsek, kterým se zabývá je, řekl bych, až dlouhá. Co se týče závěrečné časti (šipky), jsem spokojen. Nechci, aby to vyznělo tvrdohlavě, ale mohu s klidným svědomím říct, že jsem s tím spokojen. Srohé (určitě to nebyl překlep, že?) mi to nepřijde.

Tobě tedy vadí douhé věty? Budu jich muset psát víc... Ne ale vážně: Neřekl bych, že jich tam bylo zas tak moc. Samozřejmě chápu, že ta s oxymoróny byla trochu hardcore, (a to byla původně ještě delší) ale četla jsi ji jen dvakrát, což není ještě tak zlé, ehm. I když to asi možná působilo trochu rušivě, uznávám. Zamyslím se nad tím.

Jestli jsem rád, že tě mám..? Jo, holka, o tom by se dalo hódně dlouho polemizovat...
Jsem spokojen s tvou spokojeností a děkuji za jistě vysilující komentář.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Evelynne Storm
25-26
20. Květen 2013 - 22:05
Podle mě to teda srohé je a tečka. - Někdo ti musí kazit radost :)

Každý z nás může být Jedi. Stačí jen naslouchat Síle...

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mate
24-25
21. Květen 2013 - 13:55
Tak poviedka bola na vysokej úrovni a páčila sa mi. Bola to taká oddychovka. Pekne si to všetko poopisoval.
Postava Katniss mi svojimi názormi v tomto diele tak trochu pripomína mladého Hana Sola :D
Rovnako ako Evelynne, aj mne pripadá ten záver s tými šípkami dosť krátky. Možno si to mohol trochu viac rozpísať, ale keď si s tým spokojný tak ti nejdem do toho kecať.

Trochu mi vadilo to, akým spôsobom si písal priamu reč. Uvediem príklad:
„To není nápad k zahození." přitakal.
Podľa toho, čo viem ja, by si na konci priamej reči mal napísať čiarku, ak chceš potom pokračovať po úvodzovkách malým písmenom.
Poprípade, ak priamu reč zakončíš bodkou, tak by si už vetu za priamou rečou mal začať veľkým písmenom.
Podľa mňa by teda tá veta, ktorú som ti uviedol ako príklad mala vyzerať:
„To není nápad k zahození," přitakal.
V krajnom prípade by to ešte mohlo vyzerať takto:
„To není nápad k zahození." Přitakal.
Jedná sa naozaj len o maličkosť, ale mňa to v texte dosť vyrušovalo. Navrhujem, aby si si v nejakej literatúre overil, ako sa priama reč píše. U nás v slovenčine je to tak, ako tvrdím ja ( odkaz » ), no je pravdepodobné, že v češtine by to mohlo byť inak.

Ale z poviedky mám dobrý dojem a dávam 9 hviezdičiek.

"Obi-Wan... there is good in him… I know. I know there is… still…" ―Padmé Amidala's final words

+1
+2
-1