Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Lux a Ahsoka – Zakázaná Láska

Reklama
Autor: Lux Bonteri
Přidáno:10. Prosinec 2012 - 11:22
Přihlásit se k odběru

Už od setkání na Raxusu Ahsoka tušila, že Lux je pro ni ten pravý. Z počátku jí ale připadal namyšlený, arogantní a… No prostě jako typický Separatista. Ahsoka si ale uvědomila, že to byla hrozná chyba a velký předsudek, když si myslela, že všichni separatisti jsou zlo. Cítila se hrozně, a proto se rozhodla více se s Luxem sblížit. Lux se jí zalíbil a zjistila, že je to chytrý, milý a citlivý člověk. Když Ahsoka a Padmé odlétaly z Raxusu, Lux se smutně zeptal Ahsoky: „Vážně věříš, že Republika bude hlasovat pro mír?“ „Doufám, že ano,“ odpověděla Ahsoka a pokračovala: „Nechtěla bych se s tebou setkat na bojišti. Pro tvé vlastní dobro.“ Oba se na sebe usmáli, a i když to na sobě nedali znát, zamilovali se do sebe. Ahsoka se kvůli tomu ale trápila, protože tím porušovala kodex. Přesto se nesnažila své city potlačovat a silně doufala, že Luxe ještě uvidí.

Proto také byla Ahsoka hrozně ráda, když se Lux objevil na mírové jednání mezi Republikou a Separatisty na Mandalore. Když vešel do trůního sálu, všichni byli trochu zmateni. Nevěděli, co řekne, proč tu je. Ahsoka nebyla vyjímkou. Srdce ji začalo bušit, dech se zrychlil, značně znervózněla, ale snažila se nedát to najevo. Jejich pohledy se střetly, oba se usmáli. Lux řekl: „Mé pozornosti neuniklo, že má matka byla chladnokrevně zavražděna hrabětem Dooku!“ V tu chvíli ho popadly Separatistické stráže a odváděly ho na loď. Ahsoka hned věděla, že ho musí zachránit. Hlavou jí probíhalo spoustu myšlenek: „Co když přijdu pozdě?! Co když ho zabijí?! Co když tam bude Grievous nebo Dooku?!“ Kromě droidího komanda tam ale nikdo nebyl. Lux byl zachráněn a proti Ahsočině vůli odletěli na Carlac.


Lux se tam spojil s Umrlčí hlídkou, ale musel skrýt Ahsočinu totožnost. Když se zeptali kdo je, Ahsoka rychle uvažovala, co řekne. Nakonec řekla to, po čem skrytě toužila, že je jeho snoubenka. Luxe to zaskočilo, ale byl rád, že to řekla. Čekali ve stanu Umrlčí hlídky a Ahsoka Luxovi vysvětlovala, co je Umrlčí hlídka zač. Když přicházel Vizsla, Lux neváhal a začal Ahsoku líbat. Přišlo mu to jako nejlepší možnost. V Ahsoce se mísily pocity. Byla šťastná, že na to došlo, ale zároveň i trochu naštvaná, že to přišlo jako krytí. Umrlčí hlídka nakonec zjistila, že Ahsoka je Jedi, ale ona i Lux uprchli.

Na lodi Ahsoka zjistila, že Lux chce odletět únikovým modulem. Chtěla ho přemluvit, aby zůstal s ní a naznačila mu, že s ním chce zůstat. Lux ale odletěl. Ahsoka bylo teskno, slzy jí vyhrkly do očí. Doufala, že Luxe ještě někdy uvidí.

To se jí splnilo, když Onderonští povstalci požádali o pomoc Jedie. Ahsoka byla štěstím bez sebe, že opět uvidí Luxe. Při řeči s ním se zmínila o Carlacu, ale byla tam i Steela. „Carlac? Co se stalo na Carlacu?“ zeptala se a Lux bleskově odpověděl: „Ahsoka je důvod proč jsem tady a ne s Umrlčí hlídkou.“ „Opravdu?“ zeptala se trochu naštvaně. Ahsoka si pomyslela: „Jen chce říct, že… Co se stalo na Carlacu, má zůstat na Carlacu!“ Ale sotva řekla to jen chce říct, Lux si myslel, že neví co říct, a tak to dopověděl: „Zachránila mě před obrovskou chybou.“ Ahsoka si oddechla.

Při trénování ale Ahsoka hodně žárlila. Cítila, že Steela se do Luxe zamilovala také a zdálo se, že se o Steelu zajímá více než o Ahsoku. Lux byl zmatený. Připadalo mu to, že miluje obě, ale moc dobře věděl, že ne. Ahsoka byla čím dál tím víc nervóznější. Dělala, jakoby nic, ale uvnitř se hrozně užírala. Když před závěrečnou bitvou Steela Luxe políbila, Ahsoku to málem zničilo. Předstírala, že mu to přeje, ale byla by raději, kdyby se to nestalo. Když viděla, jak Steela po bitvě visí na skále, zapomněla na žárlivost a běžela ji zachránit. Lux tam byl dříve, ale uklouzl, a tak Ahsoka zachránila nejdříve jeho. Když vytahovala Steelu, dělový člun droidů ji střelil do ramene. Steela spadla a zabila se. Lux to nesl těžce, ale uvědomoval si, že přece jen miloval celou dobu Ahsoku.

Na pohřeb Steely přišli všichni z Izizu. Obi-Wan a Anakin také. „Dělej, štěkno. Je čas jít,“ řekl Anakin po pohřbu a Ahsoka uvažovala, jak by se mohla zdržet: „Mistře, myslím, že bych tu měla nějakou chvíli zůstat. Ráda bych viděla, jak si povedou.“ „Hmm, tak dobře Ahsoko. Máš týden,“ řekl Anakin a Ahsoka hned šla za Luxem.

„Luxi, mám tady týden zůstat a sledovat, jak se vám povede,“ řekla radostně Ahsoka. „To je dobrá zpráva. Nerad bych se s tebou opět loučil tak brzo,“ odpověděl Lux. Ahsoka to už nevydržela a Luxe políbila. Lux se zatvářil překvapeně. „Já… Ehm… Promiň,“ řekla Ahsoka a Lux jí hned odpověděl: „Nemáš se za co omlouvat,“ řekl Lux a začali se vášnivě líbat. Objímali se a oba byli šťastní jako nikdy. Ahsoka trávila celý týden s Luxem. Poslední den, kdy musela odletět, řekl Lux: „Miluji tě Ahsoko. Už od chvíle, kdy jsem tě prvně spatřil.“ Ach, Luxi. Já tě také miluji, ale vážně nemůžu zůstat. Rve mi to srdce, ale… Víš co? Slibuji, že až skončí válka, odejdu z chrámu a přiletím za tebou. Pak už nás nic nerozdělí,“ řekla Ahsoka a dala Luxovi polibek na rozloučenou. Ahsoka nastoupila na loď a odletěla. Lux se jenom smutně díval na loď, která opouští pevnou zemi s jeho láskou na palubě.

Jak se válka chýlila ke konci, Ahsoka se nemohla dočkat, až opět uvidí Luxe. Od doby, kdy se viděli naposled, uběhly skoro dva roky. Byla na hvězdném křižníku typu Venator a z palubního můstku sledovala, jak Republikové bombardéry likvidují poslední droidy na Mustafaru. S jednou věcí ale nepočítala. Kapitán Rex, který zrovna sloužil pod Ahsokou, dostal za úkol vykonat Rozkaz 66 a zabít Ahsoku. Nějakou dobu přemýšlel, jestli je to správná věc: „Jak bych ji mohl zabít? Vždyť velitelka Tano mi tolikrát zachránila život. A vůbec, nevěřím, že by Jediové zradili Republiku. Musím ji varovat!“ Na palubě byl ovšem i ARC trooper Fives, který nebyl Jediům tak loajální a byl odhodlán splnit každý rozkaz. „Velitelko Tano! Musíte uprchnout z lodě! Není čas vám to vysvětlovat, ale hrozí vám nebezpečí!“ řekl udýchaně Rex a Ahsoka se vyděšeně ptala: „O čem to mluvíš? Jaké nebezpečí?“ „Kancléř Palpatine mi udělil rozkaz vás zabít! Myslím, že ten rozkaz dostali všichni klonovaní velitelé a zabíjejí své generály. Dostaňte se k únikovým modulům! Já je pak všechny vypustím! Běžte! Pokusím se zdržet ostatní!“ řekl Rex a Ahsoka začala utíkat.

Rex byl ve strojovně a najednou se mu na hologramu objevil Palpatine: „Kapitáne Rexi, provedl jste Rozkaz 66?“ „Ano pane. Velitelka Tano je mrtvá,“ řekl Rex a Palpatine se začal smát: „Jste špatný lhář, kapitáne! Za tuto zradu zaplatíte!“ Hologram se vypnul. Palpatine věděl, že Fives jeho rozkaz splní, a tak na nic nečekal a aktivoval hologram: „Veliteli Fivesi, proveďte Rozkaz 66!“ „Pane, mohu-li se zeptat, proč dáváte tento rozkaz mě a ne kapitánu Rexovi?“ ptal se s údivem Fives. „Kapitán Rex zradil. Zřejmě se rozhodl nechat tu Jedi utéct. A nyní proveďte ten rozkaz a zbavte se i toho zrádce!“ „Pane, ano pane!“ Fives povolal čtyři muže, kteří zrovna procházeli kolem, a zamířili do strojovny.

„Velitelko, až budete v modulu, dejte mi vědět. Byla to čest pod vámi sloužit,“ řekl Rex a Ahsoka odpověděla: „Pro mě to byla také čest. Děkuji ti Rexi. Nikdy nezapomenu na to, co pro mě teď děláš.“ Fives a další čtyři vojáci vtrhli do strojovny a začali střílet. Rex se kryl za hlavním panelem a opětoval palbu. Když zastřelil třetího vojáka, čtvrtý ho trefil do hrudi. Rex ho ještě sundal. Zbyl jen Fives. „Proč jsi zradil Republiku? Proč jsi zradil nás, Rexi, nás?! Vždy jsem si myslel, že jsi loajální,“ řekl Fives a Rexovi zapípal komlink. „Zradil bych… pokud bych dělal… to co právě děláte… vy! Ať… Ať vás provází… Síla velitelko Tano,“ řekl Rex a aktivoval únikové moduly a hyperprostor. Naposledy vydechl a umřel s vědomím, že udělal správnou věc.

Modul s Ahsokou dopadl kousek od stanice. Ihned se k ní vydala. Na přistávací plošině uviděla Anakinovu stíhačku. „Ahoj R2, kde je mistr?“ zeptala se Ahsoka. „Ahsoko!“ zařval Anakin, zapnul meč a zaútočil. Ahsoka se začala bránit. „Mistře, to jsem já! Co je to s vámi!“ řekla Ahsoka a do očí jí vyhrkly slzy. Anakin propadl temné straně. Nyní už nadobro. Anakin útočil zuřivěji a zuřivěji, až Ahsoce vyrazil meče a odkopl ji. Když se k ní blížil s úmyslem zasadit jí závěrečnou ránu, Ahsoka ho odrazila s pomocí Síly až na druhou stranu plošiny, přitáhla si meče a utekla. Anakin se nepokoušel jí hledat. Odešel zpátky dovnitř.

Ahsoka byla schovaná na okraji pod plošinou. Pořád si říkala proč: „Proč kloni zradili? Proč mistr přešel k temné straně Síly? Proč se tohle všechno děje? Proč umírá tolik Jediů? Do očí jí opět vyhrkly slzy. Viděla přilétat loď Padmé. Když přistála, Anakin k ní přišel a Padmé se ho ptala, jestli je pravda co se říká. „Ale ne. On musím ji zachránit,“ pomyslela si Ahsoka když jí Anakin začal škrtit. Už sahala po mečích, když uslyšela Obi-Wana: „Nech ji být, Anakine! Nech jí být.“ Anakin a Obi-Wan začali bojovat. Když Ahsoka konečně sebrala odvahu vylézt z úkrytu a pomoct Obi-Wanovi, byli už daleko. Ihned šla k Padmé a probrala ji. „Ahsoko? Co tady děláš?“ zeptala se unaveně Padmé a Ahsoka jí hned odpověděla: „Kloni zradili. Chtěli mě zabít, ale Rex mi pomohl uprchnout.“ „Takže je to pravda. Musíš odtud utéct.“ „Ale Padmé, nemůžu tě tu přeci nechat.“ „Anakin přešel k temné straně. Už nemám pro co žít. A teď běž! Zachraň se!“ Ahsoka šla. Vzala si Anakinovu stíhačku. „Bweeep doot,“ hvízdl R2. „Ne R2, musím letět sama. Zůstaň tu a postarej se o Padmé,“ řekla Ahsoka, R2 vyskočil ze stíhačky a odletěla.

Ahsoka doletěla na nejbližší obydlenou planetu. Hyperprostorem nemohla, protože neměla astromecha, který by jí propočítal trasu. Byla smutná, že její mistr přešel k temné straně a tolik Jediů, mezi kterými měla přátele, umírá, ale zároveň i šťastná, že válka skončila a ona konečně může být s Luxem. Naštěstí potkala Sugi, která ji propašovala až na Onderon. „Děkuji ti Sugi. Hodně jsi mi pomohla,“ řekla Ahsoka a Sugi přikývla. Ahsoka šla hned za Luxem, který od doby, co byl jmenován senátorem Onderonu, žil ve městském paláci. Stráže si ji pamatovaly, a tak ji pustily dovnitř. Ahsoka zaklepala na Luxovy dveře, ty se otevřely a za nima stál překvapený Lux. Ahsoka se na něj ihned vrhla a začala ho líbat. „Ach Ahsoko, ani nevíš, jak rád tě vidím. Myslel jsem, že jsi… že jsi mrtvá. Všude říkají, že Jediové zradili a musí být vyhlazeni,“ řekl Lux a pokračoval: „Vím, že to není pravda, ale Palpatine nyní ovládá všechno.“ „Málem jsem zemřela, ale zachránil mě Rex a navíc, na živu mě udržovala i láska k tobě,“ řekla Ahsoka a odešli do pokoje.

Za rok měla Ahsoka s Luxem svatbu. Přišli na ní i Yoda, Obi-Wan, Shaak Ti a Quinlan Voss. Pomocí Síly Ahsoka vycítila, kde jsou a Sugi je pak propašovala na svatbu a zpátky. Ahsoka i Lux prožívali nejšťastnější chvíle jejich života. Po dalších dvou letech se jim narodila dcera, kterou pojmenovali po Luxově matce, Mina a chlapec, kterého pojmenovali Rex, jako památku na Ahsočina zachránce. Byli šťastná a milá rodina, kterou měli všichni rádi. Po pár letech si ani nedokázali představit, jak by to vypadalo, kdyby Rex Ahsoce nepomohl. Ale naštěstí jí pomohl a tak spolu mohli Ahsoka a Lux žít šťastně až do smrti.

Tak a to je konec mé povídky o zpočátku zakázané lásce mezi Luxem a Ahsokou. Snažil jsem se, aby příběh co nejvíce zapadl do děje, takže jsem si asi pětkrát pouštěl episody Clone Wars, ve kterých vystupoval Lux a Pomstu Sithů, abych se do děje trefil a popřípadě využil i nějaké ty mezery v příběhu. Rád bych požádal všechny, kteří si tuto povídku přečetli, aby ji ohodnotili, abych věděl jaké jsem dělal chyby nebo čemu se mám příště vyvarovat. Děkuji.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
10 hlasů
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
3 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů