Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Stíny minulosti, část první

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:30. Listopad 2012 - 19:50
Přihlásit se k odběru

Twi'lek Naddon se svým mistrem stál před zasněženou skálou....
,Kdyby aspoň nebyla taková zima', napadlo ho. Sníh mu až tak nevadil, ale ten vítr a chlad byly nesnesitelné.

Už poněkolikáté se mu zastesklo po jejich jeskyním úkrytu na Zolanu a po jeho teplé posteli. Vydechl a sledoval jak se obláček páry, který vypustil z úst ztrácí ve větru.

,,Mistře, co tu vlastně hledáme?" Jeho mistr, čtyřicetiletý vysoký člověk snědé pleti, s širokými rameny, černým plnovousem a jizvou, která se táhla od jeho pravého spánku, přes pravou tvář až po bradu na něj pohlédl. ,,To se dozvíš až budeme uvnitř." A než stačil Naddon cokoli dalšího říci, ještě rychle dodal: ,,A už se mě na nic neptej!"

Učedník tedy mlčel a jen se třásl zimou, zatímco jeho mistr dál přejížděl rukou po skále a cosi hledal.


Po zhruba deseti minutách mrznutí ve sněhu jeho mistr zvolal: ,,Tady je to!"

Naddonem projelo vzrušení a na chvíli zapomněl na trýznivou zimu.

Jeho starší společník zažehl svůj fialový světelný meč a přiložil ho ke skále. Sníh začal nekompromisně tát a po chvíli už byly vidět velké kovové dveře. Mistr je vyrazil Sílou a vešel dovnitř, Naddon ho plný napjatého očekávání následoval.

Stanuli v jakémsi hangáru. Všude se povalovaly různě velké věci zvláštních tvarů, ale byla příliš velká tma na to, aby se dalo rozpoznat něco konkrétnějšího.

Mistr se natáhl v Síle a pomocí ní stlačil nedaleký vypínač.

Obrovskou místnost okamžitě naplnilo světlo a Naddon se rozhlédl kolem sebe. Spoušť a nepořádek nasvědčovaly tomu, že toto místo někdo narychlo opustil.

První co upoutalo jeho pozornost byla stíhačka typu X v rohu hangáru. Byla pokrytá obrovským množstvím prachu, což znamenalo, že tu nikdo nebyl hodně, ale hodně dlouho, snad i dvacet let.

Z přemítání ho vytrhl mistrův hluboký hlas; ,,Hoth," začal najednou, jakoby pro sebe. ,,Dějiště významné bitvy. Takové, ve které se stačilo zpozdit o pár vteřin a Nová Republika by nikdy nevznikla. A ty a já bychom tu teď nebyli." Při posledních slovech obrátil hlavu ke svému učni.

,,Ale vznikla. A my jsme tady... Ale proč?" netrpělivě se dotázal Naddon.

Mistr se nevesele ušklíbl. ,,Když tehdejší Povstalecká Aliance ve spěchu opouštěla tuto pevnost, nechala tu spoustu věcí. Mezi nimi by měl být i jeden astromech. Astromech, který má ve své paměti plány většiny lodí tehdejší Aliance, ty používá Republika i dnes. A nejen to. Měl by v něm být i seznam většiny základních ofenzivních a defenzivních strategií letek stíhačů, ale i flotil křižníků. S těmito informacemi bychom mohli srazit Republiku a Jedie na kolena a vykonat pomstu, která mi právem náleží! Jen sehnat toho droida. A armádu..."

,,Dobrá, ale co když tu ten droid nebude? A i kdyby ano, může být dávno zamrzlý a rozbitý.

,,To je riziko, a my ho musíme podstoupit." Opáčil mu jeho mistr.

Naddon jen kývl a dál už nehovořil. Mistr se mu nikdy nesvěřil co se mu stalo a na kom chce vykonat svou pomstu. Na Republice? Na Jediích? Na někom ze své minulosti? Opravdu nevěděl. A neřešil to, svému mistrovi věřil. Ať jeho cesta povede kamkoli, Naddon ho bude vždy následovat.


Pomalu procházeli prázdnou pevnost. Všechno se tu válelo bez ladu a skladu. Všechny věci byly pokryté prachem a některé se nacházely v předposlední fázi rozkladu.

,,Tady je nějaký astromech!" zvolal Naddon po chvíli procházení jednou větší hromadou harampádí.

Jeho učitel k němu přispěchal a podíval se na droida. ,,Dobře. Zapoj ho do počítače.“

Naddon vytáhl přenosný počítač ze svého batohu a připojil ho k astromechovi.

Najednou na ně padl stín a oba zvedli oči ke dveřím, kterými přišli.

Temnýma očima si je prohlíželi dvě wampy....

*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*
Opět bych byl rád, kdybyste mi pod povídkou nechali nějaký ten komentář.
PS: Takhle povídka je trochu kratší, ale jde jen o úvod. Další díly by měly být delší.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
4 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
5 hlasů
6 hvězd
2 hlasy
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů