Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Kelborn Zazz-Tatooine 1. část

Reklama
Autor: Darth Mirek
Přidáno:23. Listopad 2012 - 20:20
Přihlásit se k odběru

Kelborn Zazz toť jméno nájemného lovce,čestného Mandaloriana a muže který se nikdy nezpronevěřil svým zásadám.Narodil se několik let před Mandaloriánkými válkami které ukončil Darth Revan.Jeho matka byla Corellianka a nemohla pochopit mandalorianský smysl pro čest kterou měl on a jeho otec hluboce zakořeněný v srdci.Jeho otec byl zabit republikovými vojáky když mu bylo 15 let, z jeho mrtvoly si vzal 16-ti centimetrový, trojbřitý nůž který sebou vždy bral do boje a jeho čepelí zemřelo nespočet lidí.

Nyní už 36-letý muž pracující jako najemný lovec pro hutty a slavnou organizaci Exchange byl zkušený bojovník,přesný střelec a muž cti sídlící na Tatooine.Krátkou chvíli byla na jeho hlavu vypsaná odměna protože on a jeho parťák povraždili všechny v jednom huttském paláci a zničili ho.To se ale ztratilo když se tajně dostal do jejich záznamů a vymazal ji.Někdy taky když zabil nějakého rancora nebo kraytského draka letěl svou lodí Revenge na Taris aby tamnějšímu představiteli Exchange Davik Kangovi předal některé tyhle zajímavosti.V této doběpřebívá na Tatooinu.

Jednou takhle sedí po tmě ve svém domku někde na kraji Anchorheadu a prohlíží si nůž po svém otci když za jeho zády na stolku kde měl malý vysoce výkonný holoprojektor, objevila postava jeho též mandalorianského parťáka Corrana Kama:
"Kelborne máme další kšeft pro Kanga.,,
Kelborn zbystřil, stoupl si a otočil se."Co máme udělat?,,
"Zabít několik di´kutů od Czerky.,,
Od Czerky?heh to se moc často nestává, pomyslel si Kelborn."Kolik přesně?,,
"Okolo padesáti.,,
"Padesáti???,,Zeptal se podiveně.Kelborn nebyl žádný zbabělec ale i tak padesát lidí.
"No dobře, jdu do toho s tebou ale proč je máme oddělat?,,
"Pokoušejí se zabít kraytského draka.Zkoušeli to dělama,granátama dokonce i jenom karabinama.Tihle di´kuti předem nevěděli do čeho jdou.,,Zachechtal se Corran.
"Chachachacha jo to jo.,,Zásmál se Kelborn."A co máme udělat pak?,,
"Potom ho zabít.,,
"Cože to jako toho krayta?,,-"Ano.,,Zněla odpověď.
"Uch no tak dobře, kde se sejdeme?,,Zdráhavě odpověděl.
"V kantýně, zítra ráno, jako vždy.,,
"Dobře budu tam.,,
************************************************************************************

Druhý den ráno na sebe hodil drahou tuniku z banthské kůže u pasu měl jako obyčejně schovanou verpku spolu s nožem a vyrazil.V Anchorheadu bylo poměrně málo lidí takže si to rázoval, přes několik uliček rovnou ke kantýně.Přestřelky tu byly v kantýně skoro denně, někdy v ní někdy před, tohle byl jeden z případů kdy se odehrála před.Byl asi pět metrů ode dveří když naráz mu zastoupily cestu čtyři humanoidi.Byli to dva lidi a dva tw´ileci.Jeden tw´ilek vystoupil před ostatní."Máš něco co chceme my.,,Řekl v basicu.
"Vážně, a to je co?,,Zeptal se v klidu Kelborn.
"Tvoje hlava!,,Zakřičel tw´ilek tasící blaster a naráz to začalo.
Kelbornovi léta cvičené reflexy zareagovali jak nejlépe uměly.Kelborn okamžitě vytáhl nůž i verpku zároveň.Dýku okamžitě vrhl po tw´ilekovi který před chvílí mluvil s úspěšným výsledkem.Nůž probodl tw´ilekovo srdce a ten sebou okamžitě třískl o pískem pokrývanou zem.Poté se ozvala jeho verpka která udělala do jednoho muže hned čtyři díry.Další tw´ilekuž měl v ruce blaster a začal po Kelbornovi střílet.Kelborn ucítil intenzivní, zžíravé horko na noze přes kterou se hned zkácel.To bylo jedině dobře protože hned nad ním se prohnal proud laserových střel.Následně se dopotácel za nedaleké bedny kde na chvíli počkal.Následoval zvuk čtyř výstřelů z blasteru.Podíval se přes bedny co to je a uviděl čtyři mrtvoly a za nimi muže v pískově žlutou mandalorianskou zbrojí a ještě čoudícím blasterem.Usmál se a s námahou si stoupl:"Díky Corrane.....,,
************************************************************************************

V kantýně Corran Kam ve své zbroji popíjel exotický koktejl když najednou uslyšel několik výstřelů.Vytasil svůj mandalorianský blaster a šel ven.Zde uviděl dvě mrtvoly a dvě živoly jak střilejí do několika beden poblíž, odtam vyčuhovalo něco co vypadalo jako kus Kelbornovi tuniky z banthské kůže.Hned se dovtípil a do dvou humanoidů kteří stříleli po bednách vypálil do každého dvě rány.
Ti se zkáceli na zem a zpoza beden vykoukla hlava kterou hned poznal:"Díky Corrane.....,,
************************************************************************************

V kantýně po přestřelce vedli dva lidi jmény Kelborn Zazz a Corran Kam vážný rozhovor:"Tohle není legrace Corrane někdo po nás jde.... někdo mocný.,,
"Aha takže Czerka to asi nebude.,,Usmál se Corran.
"Neměli bychom zrušit misi?,,
"Ale prosím tě co by se mohlo stát?,,
"Bál jsem že tohle řekneš.,,Odpověděl ponuře Kelborn.
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*--*-*-*-*-*--*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Děkuji že jste si tuto povídku přečetli, doufám že se vám líbila a snad vydržíte s těmito dvěma statečnými Mandaloriany do dalšího dílu.Pokud jste našli nějakou pravopisnou chybu tak se omlouvám.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů