Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Nový úsvit

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:10. Listopad 2012 - 14:16
Přihlásit se k odběru

Yavin 4, rok 1214 ABY


Ondros Skywaler stál na balkonu Chrámu Jedi, hleděl na rozlehlé zahrady Chrámu a přemýšlel.

Již po několik generací byl Yavin 4 osídlen jen a pouze příslušníky Řádu a jejich rodinami, ty však sídlily ve městě daleko od Chrámu, ovšem s vyjímkou jejich členů citilivých na Sílu.

Samotný Chrám byl obrovský, měl rozlohu jednoho čtverečního kilometru a jeho zahrady pak dosahovali téměř trojnásobku této plochy.

Ondros se zahleděl do dálky, tam kde uprostřed majesátní áleje mramorových sloupů, stál obří památník, stovky metrů vysoká socha Jedie s taseným mečem v postoji značící vzdor a odhodlání, ale také rozvážnost a moudrost.


Byla to socha jednoho z prvních členů Ondrosova rodokmenu, velmistra Nového Řadu a nejmocnějšího Jedie, jakého vesmír pamatoval; Luka Skywalera. I Ondros byl nyní velmistrem Řadu, vlastně téměř všichni z rodu Skywalkerů, až na některé vyjímky byli velmistři Řádu.

Zamyslel se. Bylo tomu již přes tisíc let co jeho vzdálený příbuzný porazil jakéhosi imperátora Palpatina, odrazil útok vetřelců z jiné galaxie, galaxie, která je již několik set let pod vládou Velké Mezigalaktické Říše, jako již několik desítek jiných galaxií. Ano, to co by všichni v Nové Republice, kterou založil jeho prapředek považovali za nemožné se stalo skutečností, poté co se jiný Skywalker, konkrétně Aresogh Skywalker pomocí Síly dostal do jakési mezidimenze, čímž napodobil Luka Skywalkera, který dovedl něco podobného a v této mezidimezni do kterou dostal i svou loď se dostal přes černé díry až do jiných galaxií. I proto dnes diplomaté cestující mezi galaxiemi musí mít na lodi nějakého zkušeného mistra z Řádu. 

Tolik let, tolik času uběhlo, a mír stále panuje. Všechno to utrpení, které Luke Skywalker a jeho bližní podstoupili při obnově míru v Galaxii nebylo zbytečné. Již mnohokrát se s ním Ondros v Síle spojil. A Luke mu vyprávěl o tehdejší době. O Nové Republice, která se po čase zreformovala na Galaktickou Federaci Volných Aliancí. Vyprávěl mu také o Palpatinovi, a o jeho klonech. A také o svém otci Anakinovi.


Teď když je duch Prastaré Republiky o které ani Luke téměř nic neví, již přes   pětset let uchován ve Velké Mezigalaktické Říši, si každý Jedi může říci že to za co bojovali jeho předci, pokud nějaké v Řádu měl, se vyplatilo a oni netrpěli nadarmo. Luke Skywalker tedy nepřinesl mír celé Galaxii, jak stálo v proroctví, ale mír mnoha desítkám galaxií. 

,Každý den je nový začátek, nový úsvit, nová naděje.' říkával Ondrosův otec, Jadew Skywalker. Je to pravda, budoucnost je stále v pohybu. Síla je nevyzpytatelná to ano, co je však hlavní je, že je v rovnováze.

Anakin a Luke, otec a syn, ti dva položili základy míru a hormonie ve vesmíru. A teď je na Ondrosovi aby pokračoval v tom co oni začali; přinést mír celému vesmíru. On sám to jistě za svůj život nestihne, ovšem až jeho tři synové; Sase, Agerdon a Girden budou mít rodinu a děti, tak se duch Luka Skywalkera bude předávat dál a dál a jednoho dne, bude mír skutečně vládnout celému vesmíru, jednou se to podaří. Tomu Ondros věřil.

Slunce již zapadlo a ochladilo se. Ondros si natáhl kapuci pláště a ještě jednou se zahleděl na pomník.

,,Dokázali jsme to. Jediové přinesli mír a harmonii Galaxii, dokonce víc než to. Sithové skutečně vyhynuli a nás je čím dál víc. To za co jsi bojoval se vyplatilo mistře Luku. Vyplatilo." šeptal do stále rostoucího šera.

Duch Luka Skywalkera, který se zjevil vedle něj již před půl hodinou se pousmál. Ondros měl pravdu. On, Anakin, Mara, Leia, Obi-Wan, Yoda, Ben, Jaina, Jacen a další nezasvětili své životy Síle a učení nadarmo, mělo to smysl. Opravdu. Zaplavil ho blažený pocit úlevy, když si uvědomil že ve větším bezpečí Galaxie nebyla, tedy spousta galaxií, opravil se.

*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*

Tuhle povídku jsem napsal proto že mě mrzelo že celé Star Wars Universum končí již kolem roku 140 ABY a navíc není úplně jasné jestli zvítězí dobro nebo zlo+ nechci se spolehát na Disneyho. Tak jsem si prostě vytvořil svůj vlastní konec jak bych si ho přál, byť je hodně utopický.

A jak je již u mě zvykem; každého prosím o alespoň krátký koment.

PS: Možná jste si někteří všimli že jsem zmínil že vyvolený byl Luke a ne Anakin, pravda je taková že toto je trošku sporné a každý se přiklání k jinému názoru. A ano, Luke byl nejmocnější Jedi všech dob.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
2 hlasy
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů