Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Nový úsvit

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:10. Listopad 2012 - 14:16
Přihlásit se k odběru

Yavin 4, rok 1214 ABY


Ondros Skywaler stál na balkonu Chrámu Jedi, hleděl na rozlehlé zahrady Chrámu a přemýšlel.

Již po několik generací byl Yavin 4 osídlen jen a pouze příslušníky Řádu a jejich rodinami, ty však sídlily ve městě daleko od Chrámu, ovšem s vyjímkou jejich členů citilivých na Sílu.

Samotný Chrám byl obrovský, měl rozlohu jednoho čtverečního kilometru a jeho zahrady pak dosahovali téměř trojnásobku této plochy.

Ondros se zahleděl do dálky, tam kde uprostřed majesátní áleje mramorových sloupů, stál obří památník, stovky metrů vysoká socha Jedie s taseným mečem v postoji značící vzdor a odhodlání, ale také rozvážnost a moudrost.


Byla to socha jednoho z prvních členů Ondrosova rodokmenu, velmistra Nového Řadu a nejmocnějšího Jedie, jakého vesmír pamatoval; Luka Skywalera. I Ondros byl nyní velmistrem Řadu, vlastně téměř všichni z rodu Skywalkerů, až na některé vyjímky byli velmistři Řádu.

Zamyslel se. Bylo tomu již přes tisíc let co jeho vzdálený příbuzný porazil jakéhosi imperátora Palpatina, odrazil útok vetřelců z jiné galaxie, galaxie, která je již několik set let pod vládou Velké Mezigalaktické Říše, jako již několik desítek jiných galaxií. Ano, to co by všichni v Nové Republice, kterou založil jeho prapředek považovali za nemožné se stalo skutečností, poté co se jiný Skywalker, konkrétně Aresogh Skywalker pomocí Síly dostal do jakési mezidimenze, čímž napodobil Luka Skywalkera, který dovedl něco podobného a v této mezidimezni do kterou dostal i svou loď se dostal přes černé díry až do jiných galaxií. I proto dnes diplomaté cestující mezi galaxiemi musí mít na lodi nějakého zkušeného mistra z Řádu. 

Tolik let, tolik času uběhlo, a mír stále panuje. Všechno to utrpení, které Luke Skywalker a jeho bližní podstoupili při obnově míru v Galaxii nebylo zbytečné. Již mnohokrát se s ním Ondros v Síle spojil. A Luke mu vyprávěl o tehdejší době. O Nové Republice, která se po čase zreformovala na Galaktickou Federaci Volných Aliancí. Vyprávěl mu také o Palpatinovi, a o jeho klonech. A také o svém otci Anakinovi.


Teď když je duch Prastaré Republiky o které ani Luke téměř nic neví, již přes   pětset let uchován ve Velké Mezigalaktické Říši, si každý Jedi může říci že to za co bojovali jeho předci, pokud nějaké v Řádu měl, se vyplatilo a oni netrpěli nadarmo. Luke Skywalker tedy nepřinesl mír celé Galaxii, jak stálo v proroctví, ale mír mnoha desítkám galaxií. 

,Každý den je nový začátek, nový úsvit, nová naděje.' říkával Ondrosův otec, Jadew Skywalker. Je to pravda, budoucnost je stále v pohybu. Síla je nevyzpytatelná to ano, co je však hlavní je, že je v rovnováze.

Anakin a Luke, otec a syn, ti dva položili základy míru a hormonie ve vesmíru. A teď je na Ondrosovi aby pokračoval v tom co oni začali; přinést mír celému vesmíru. On sám to jistě za svůj život nestihne, ovšem až jeho tři synové; Sase, Agerdon a Girden budou mít rodinu a děti, tak se duch Luka Skywalkera bude předávat dál a dál a jednoho dne, bude mír skutečně vládnout celému vesmíru, jednou se to podaří. Tomu Ondros věřil.

Slunce již zapadlo a ochladilo se. Ondros si natáhl kapuci pláště a ještě jednou se zahleděl na pomník.

,,Dokázali jsme to. Jediové přinesli mír a harmonii Galaxii, dokonce víc než to. Sithové skutečně vyhynuli a nás je čím dál víc. To za co jsi bojoval se vyplatilo mistře Luku. Vyplatilo." šeptal do stále rostoucího šera.

Duch Luka Skywalkera, který se zjevil vedle něj již před půl hodinou se pousmál. Ondros měl pravdu. On, Anakin, Mara, Leia, Obi-Wan, Yoda, Ben, Jaina, Jacen a další nezasvětili své životy Síle a učení nadarmo, mělo to smysl. Opravdu. Zaplavil ho blažený pocit úlevy, když si uvědomil že ve větším bezpečí Galaxie nebyla, tedy spousta galaxií, opravil se.

*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*

Tuhle povídku jsem napsal proto že mě mrzelo že celé Star Wars Universum končí již kolem roku 140 ABY a navíc není úplně jasné jestli zvítězí dobro nebo zlo+ nechci se spolehát na Disneyho. Tak jsem si prostě vytvořil svůj vlastní konec jak bych si ho přál, byť je hodně utopický.

A jak je již u mě zvykem; každého prosím o alespoň krátký koment.

PS: Možná jste si někteří všimli že jsem zmínil že vyvolený byl Luke a ne Anakin, pravda je taková že toto je trošku sporné a každý se přiklání k jinému názoru. A ano, Luke byl nejmocnější Jedi všech dob.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
2 hlasy
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
2 hlasy
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů