Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Změna strany část 3.

Reklama
Autor: Darth Negus
Přidáno:8. Listopad 2012 - 18:40
Přihlásit se k odběru

,,Vrchní veliteli Gariale jaké jsou vaše rozkazy?” řekl admirál Rel Trak stojící na velitelském můstku křižníku Emperor´s revenge hned vedle svého velitele. ,,Admirále nechť se flotila postaví do trojúhelníkové formace. Po tom ať se z této formace oddělí boční strany a ty se pomalu přesunou na bojové pozice na bočních stranách formace nepřítele. Střed naší původní formace za útocí nejvyšší možnou rychlostí na přední línii nepřátelské obrany a my admirále poletíme v čele této skupiny přímo proti velitelské lodi toho pirátského komodora co byl tak drzý že si dovolil vztáhnout své nenechavé prsty na naše svrchované území. A proto jakmile vyřadíme jeho loď z boje, tak se přesunu s bojovým oddílem na její můstek a toho zločince si vychutnám osobně. “ řekl Garial ,, Jak si přejete můj pane.” řekl admirál Trak. ,, Nechť nám síla dopřeje pomstu.” řekl Garial pohrávající si se svým světelným mečem a přešel k průzoru na můstku. Skupiny lodí se daly do pohybu. Celá pirátská flotila vyrazila proti Cassínům. Pirátské lodě se přibližovaly ke svým protivníkům, kteří byli plně odhodláni položit svůj život za spravedlivou odplatu proti těm plenitelům, kteří napadli jejich domovy. První křižník v Cassinské formaci se dostal do křížové palby tří pirátských lodí. Ihned mu šly na pomoc jeho sesterské lodě vedené vrchním velitelem Garialem. Jedna z pirátských lodí byla těžce poškozena a obloukem narazila do vedlejší lodi Cassínů obě lodě vzplály v jeden obrovský oblak trosek a ohně. ,,Pane přišli jsme o dvě fregaty. A také jsme ….” admirál Trak náhle ztichnul překvapením. ,,Admirále co se to děje?” zeptal se Gariel zvědavě. ,, Z hyperprostoru vystoupila nějaká neznámá loď. Jaké jsou vaše rozkazy ohledně tohoto nově příchozího plavidla?” zeptal se admirál Trak. Gariel popošel po můstku, protože pocítil obrovské narušení síly z přicházející lodi. ,,Neútočte na ni. Když na ni nezaútočíme my tak si budou piráti myslet že je to naše posila a za útocí na ni oni a my je budeme moci v klidu ničit ze zadu. Nesmíme ale dopustit aby byla ta loď poškozena. A na víc z té lodi necítím žádné nepřátelství ale stejné zděšení jaké cítíme my. Navíc mám zvláštní pocit. Silné narušení v síle. Někdo na té lodi je neuvěřitelně nadaný v síle.” řekl Gariel s úsmevem protože lépe se už bitva pro ně nemohla vyvinout.


***

,, Komodore Six´ume nepřítel se rozdělil na tři skupiny. Ta prostřední část letí přímo na nás pane a ty zbylé dvě nás chtějí zaútočit z boku.” řekl pobočník Zirrum. ,,Takže Cassinské Imperium se chce mstít za to že jsme si dovolili trochu plenit jejich teritorium.” řekl komodor Six´ume posměšně. ,, Na druhou stranu očekával jsem že nás napadne daleko větší skupina. Proti téhle síle máme rovnocennou odezvu. Takže přikažte všem lodím aby zaůtočily na tu prostřední vlnu protože v ní bude určitě i velitelská loď.” řekl komodor Syx´ume nyní už vážným tónem, ve kterém se zračila touha po zákeřném útoku. ,,Uvidíme jestli se nám ti pořádkumilovní hlupáci vyrovnají.” řekl komodor Syx´ume spíše pro sebe než ke svému pobočníkovi. Různorodá skupina lodí pirátské flotily vyrazila plnou rychlostí proti flotile Cassinského Imperia. Některé pirátské lodě začaly střílet ze svých děl ještě před tím než se dostaly do bodu s úcinným dostřelem jejich zbraní. Piráti útocili ve skupinách na jednotlivé lodě. Za jejich zády se začala sjednocovat druhá a třetí Cassínská skupina lodí. ,, Komodore nepřítel se nám snaží dostat do zad” řekl nervózně pobočník Zirrum. ,,Ať se polovina naší flotily obrátí proti této jejich trapné snaze vrazit nám do zad.” řekl Syx´ume podrážděně. ,,Chci slyšet hlášení o našich ztrátách?” řekl Syx´ume najednou a přešel k průzoru můstku za kterým se míhaly pestrobarevné čáry leisrových střel. Jeden z paprsků zasáhl štít před průzorem. ,,Pane přišli jsme o eskadru stíhaček a tři fregaty.” řekl Zirrum ještě více nervózně. ,,A co škody nepřítele?” řekl Syx´ume zvědavě. ,,Přišli o …..” Zirrum náhle ztuhnul hrůzou. ,,P- pane z hyperprostoru právě vystoupila přes devět tisíc metrů dlouhá loď zřejmě posila Cassinů a ježí se zbraněmi.” řekl Zirrum vyděšeně. ,, Všechny lodě zaútočte na tu nově příchozí loď.” řekl Syx´ume stejně zděšeně jako jeho pobočník.


***


Ragna společně s XDé doběhli k turbovýtahu a vyjeli na můstek. ,,Xdé jestli nám zavolají a nebude to v Basicu tak mi to musíš okamžitě přeložit prosím.” řekla Ragna. ,,Jak si přejete má paní.” řekl klidně Xdé. Prošli dveřmi na můstek. ,,Kapitáne Mexile jaké změny nastaly v naší situaci?” zeptala se Ragna. ,,Obě soupeřící strany zatím pokračují v boji ale jedna z nich se začíná od druhé odpoutávat a míří naším směrem v palebných pozicích budou za deset standardních minut. Jaké jsou rozkazy admirále?” zeptal se Mexil. ,,Informujte kapitány Draga a Pastera že do deseti minut musí být připraveni vyletět z hangáru plně připraveni k boji to stejné platí i pro stíhače. A nabíjte superlaser jestli si něco zkusí chci aby si ihned uvědomili že proti síle Imperia nemají šanci.” odpověděla Ragna. Kapitán se otočil ke svým důstojníkům a předal jim rozkazy. Ragna si usedla do velitelského křesla. A zahleděla se přes transpariocel na blížící se lodě. Byla to zajímavá sbírka všech možných stíhaček a lodí. Ve skupině, která chtěla pravděpodobně za útocit na Fernis se daly najít X-wingi, Z-95 Headhuntery, staré stíhačky TIE a další nepřeberné množství neznámých lodí, které počítače nedokázaly identifikovat. ,,Admirále nepřátelské lodě dobíjí své štíty a zbraně k útoku budou připraveni za pět minut.” řekl kapitán Mexil. ,, Počkejte na první výstřel ze strany nepřítele a pak okamžitě vypalte superlaser do největšího shluku lodí ale dejte pozor aby jste nezničili i druhou skupinu válečných lodí tedy pokud se proti nám nevyřítí také. Všechny ostatní jednotky nechť pálí dle uvážení. “ odpověděla Ragna. Lodě se blížily čím dál rychleji než dorazily do palebného postavení proti Fernisu. A pak udělaly tu největší chybu ve svém životě. A to bylo že opravdu vystřelily na Fernis. Téměř ihned po tom vystřelil z Fernise obrovský zášleh světla, který rozmetal na kusy pět nepřátelských fregat s několika frachťáky a stíhači. Ihned po té vyrazily z hangáru na Fernisu tři drednaughty Calistó, Hekaté a Power of fear a za nimi v závěsu se řinula jedna eskadra stíhačů za druhou. Imperialní síly ničily jednu loď po druhé až s chirurgickou přesností. Ionto-turbolaserová děla pronikala štíty a prorážela opancéřování lodí. Bitva trvala jen chvíli ale i po tak krátké době bylo jasné že tento zkušební let stál za každý kredit. Výsledky byly kolosálně úspešné. Jediné co se dalo Imperialní flotile vytknout že pár lodí se dokázalo vymanit z interdikčního pole a utéct do hyperprostoru. ,,Kapitáne Mexile oznamte všem jednotkám ať se stáhnou do obrané formace okolo lodi. A pokuste se navázat spojení s tou druhou flotilou.” řekla Ragna pořád ostražitá a připravená rozmetat i další nepřátele pokud to bude zapotřebí. ,,Admirále zachytili jsme transmisi, kterou se s námi chtějí spojit ty křižníky.” řekl kapitán Mexil. ,, Spojte nás kapitáne.” řekla Ragna.


***


,,Komodore musíme se dát na ústup.Ta loď je nad naše síly už nám stačila zničit přes třicet lodí a eskader stíhačů.” řekl pobočník Zirrum úplne vyděšený. ,,Tohle nemůže být pravda, aby naši flotilu zničila jedna loď.” řekl nevěřícně komodor Syx´ume. ,,Pane prosím vás jménem všech lodí zavelte k ústupu.” řekl Zirrum. ,,Zavelte ustup Zirrume za tuhle potupu se jim pomstím.” řekl nenávistně Syx´ume. Zbylé lodě pirátů se daly do rychlého a zmateného úprku při, kterém do sebe dvě lodě narazily a v oslňujícím výbuchu se rozletěly na nesčetné množství trosek. Zadní voj přeživších pirátů byl nemilosrdně ostřelován Cassíny a Imperiem. Dokud i poslední loď nezmizela v hyperprostoru.


***


,, Jsem vrchní velitel trestné flotily Cassinského Imperia šedého řádu. Mé jméno je Gariel Nezzr. Kdo jste? Odkud jste? A co pohledáváte v hvězdném prostoru Cassinského Imperia?” řekl Gariel odměřeným tónem. ,,Jsem admirálem flotily Galaktického Imperia. Mé jméno je Ragna Rog. Jsme na misi za cílem získání nového území a spojenců pro Galaktické Imperium. Jménem Imperialní flotily se vám omlouvám za narušení vašeho prostoru. Ale dovolila bych si poukázat na fakt že vaše interdikční pole nás vytáhlo z hyperprostoru a pak na nás za útocila nějaká skupina lodí. Bez toho že by se nám jakkoli ozvali a označili důvod k útoku. Žádám tímto vysvětlení vrchní veliteli Gariale.” řekla stejně odměřeně Ragna. ,,Zde nejste v pozici, aby jste si mohla cokoliv diktovat kontraadmirále Rog. V tuto chvíli jste obklíčeni třiceti křižníky Mevrack VI a další se zrovna vynořují za zádí vaší lodi. Navrhuji aby jste se dostavila na moji vlajkovou loď Emperor´s Revange a projednala se mnou vaše stanoviska. Eskortu si vzít můžete ale bude zbytečná. Vrchní velitel Gariel konec.” Gariel ukončil přenos a otočil se k admirálovi Trakovi. ,,Jaký je váš názor Admirále?” zeptal se Gariel zvědavě. ,,Je to působivá síla. Vojáci i velení je dobře vycvičené. Technologie velice vyspělá. Ale byla vytvořena pouze k totální a nemilosrdné likvidaci nepřítele.” řekl Trak jako odpověď na otázku. ,,Mám stejný názor admirále. A jaký máte názor na Admirála Ragnu Rog?” zeptal se Gariel. ,, Je velice schopná a oddaná své práci jako kdyby ji od mala jen k takovýmto činnostem cvičili ale i přesto je v ní cítit mnohem víc. Nejsem si však jistý co to je.”odpověděl Trak. ,,To se již brzy dozvíme. Admirále následujte mne prosím do hangáru.”řekl Gariel.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů