Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Změna strany část 1.

Reklama
Autor: Darth Negus
Přidáno:8. Listopad 2012 - 18:34
Přihlásit se k odběru

STAR WARS


Změna strany


Prolog


Od bitvy u planety Yavin uběhlo již 23 let. Za tu dobu se z Imperia, které ovládalo takřka celou známou galaxii zbylo jen malé území na okraji galaxie. Císař Palpatin, Darth Vader, velkomoff Tarkin i velkoadmirál Travhn jsou mrtví. Po občanské válce, která trvala desítky let zbyl z Imperia jen stín jeho dávné slávy. Rebelie zvítězila a Imperiu nezbylo nic než přiznat svou porážku a zachránit se tak před totálním zničením. Nyní po čtyřech letech od sjednání míru se Imperium znovu pokouší získat alespoň část své ztracené cti zpět. A speciálně, pro tento úkol byla vybrána admirál Ragna Rog.


***


Imperialní admirál Ragna Rog stojí před průzorem experimentálního hvězdného destruktoru Ferrnis. Hledí na zmenšující se obrys planety Yaga Minor. Yaga Minor je jednou z posledních hlavních Imperialních planet. Už jsou to skoro čtyři roky od sjednání míru mezi Novou Republikou a Imperiem. Při vzpomínce na tu dobu se musela pousmát, protože tehdy byla pouze velitelkou u imperiálního námořnictva. Mohla letět společně se svými podřízenými do srdce boje. Pak, ale přišlo povýšení za povýšením. Díky jejím velitelským a strategickým schopnostem se dostala až na pozici admirála. K tomuto povýšení však pomohl pád ,,starého” nového řádu jelikož ten nepodporoval ženy ve flotile. Ted´ už se mohla proletět se svým TIE-advanced X1 jen, když bylo nacvičování boje. Dost jí létání chybělo, ale věděla že s tím nemůže nic dělat. Ted´ bylo její povinností velet a ne poletovat po bojišti. Z myšlenek ji vytrhl až příchod Médise Arana, který byl povýšen na pozici generála pro pozemní operace. Než k ní promluvil, postavil se až těsně vedle ní. ,, Veliteli jsme připraveni přejít na rychlost světla.” Řekl to profesionálně jako vždy, když se jednalo o pracovní povinnosti. Ragna se k němu otočila a současně s ni se otoči i její protokolární droid XD-23. ,, Máte povolení přejít na rychlost světla.” Naposledy se podívala na planetu pod ní. Otočila se a šla k velitelskému křeslu. XD-23 ji společně s Médisem mlčky následovali. Ragna se pohodlně usadila ve velitelském křesle a zabrala se do vzpomínek.

***

Médis a XD-23 jsou poslední rodina, která jí zbyla. Médis byl její přítel už od dětství a XD-23 patřil její rodině snad od nepaměti. Jejich společné dětství ukončila katastrofa, která postihla jejich rodný svět. Tehdy nebyl dostatek lodí pro záchranu všech obyvatel planety. Proto vláda jejich rodného světa požádala Imperium o pomoc. A ta pomoc přišla v podobě hvězdného destruktoru. Její a Médisova rodina společně utíkali k lodím. Cestou se začala zem otřásat, praskat a propadat se. XD-23 rozpoznal nebezpečí okamžitě a tak stačil zachránit život jí i Médisovi, ale jejich rodinám už pomoci nemohl. Ty zmizely v hlubinách země. Ragna si dodnes pamatuje otcův smířený výraz ve tváři. XD-23 děti odvedl na palubu hvězdného destruktoru, který jim přiletěl na pomoc. Destruktor všechny kteří přežili převezl do Imperialního centra, které se dříve jmenovalo Coruscant. Po dobu letu se o ně staral XDé. V Imperiálním centru byli převezeni s ostatními sirotky do C.P.O.D.(centrum pro osiřelé děti). V C.P.O.D. byl přijat i XD-23 jako opatrovatel a vyučující. XDé se o ně neustále staral a nahrazoval jim rodiče. V centru se jim dostalo vzdělání z mnoha různých oborů; historie, matematiky, fyziky, mezigalaktických jazyků, hyperprostorových tras a mnoho dalších odborně zaměřených předmětů, které je měli připravit ke službě v armádě Imperia. Když v osmnácti ukončili studium v C.P.O.D., byl jim navrácen majetek, který jim zbyl a taky XDé. Vyšli do ulic planetárního města, které se pro ně stalo novým domovem. Přivolali si aero taxi a řidiči řekli, aby je zavezl za nejlepším mechanikem se zaměřením na droidy. Tím mistrem hydroklíče byl Pasar Dim sullustan ze středního distriktu. Zaplatili mu tisíce kreditů za to, aby byl XDé co nejlépe vybaven a to nejen mechanicky ale také softwearově. Pasar jim doporučoval promazání paměti, ale striktně to odmítli. Mezitím se s Médisem šli přihlásit na Imperialní akademii. Zkoušky splnili na výbornou. Život na akademii byl skoro stejný jako v C.P.O.D.. Po šesti měsících dokončili akademii s hodností podporučíků. Médis byl přidělen k pozemním silám flotily a Ragna k leteckým. Po ceremonii šli plní radosti a štestí pro Xdého, jehož oprava byla právě dokončena. Po oslavě šli všichni zpátky na imperiální akademii, kde nastoupili společně s ostatními před velitele, který všem kadetům poblahopřál k úspešnému splnění všech úkolu, které budou plnit se vší svědomitostí a odvahou ve jménu Imperia a jejího Císaře. Po ceremonii byli všichni přiřazeni ke svým novým jednotkám a poprvé od dětství byli od sebe rozděleni. Ragna podala žádost, aby XDé mohl jít s ní k flotile. Na tuto žádost k vlastnímu údivu dostala povolení.

A nyní po tolika letech se s Médisem znovu sešli při plnění úkolu, který jim svěřilo nynější velení Imperia. Imperium, které jim dalo smysl života. Imperium, které už není tím Imperiem, kterým bývalo.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů