Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Základna na Zolanu

Reklama
Autor: Halt01
Přidáno:8. Listopad 2012 - 17:45
Přihlásit se k odběru

Na Zolanu přistálo jedenáct republikových křížníků...

Aayla Secura v doprovodu svého kapitána vystoupila první. Po nich z každého křižníku začali pochodovat klonoví vojáci ve čtvercových útvarech.

Jejich úkolem bylo chránit rozestavěnou republikovou základnu na planetě Zolan.

Když všech dva tisíce Aaylininých mužů stálo na hladké zemi zhruba dvěstě metrů od základny, křížníky vzlétly a vrátily se k blokádě, která chránila planetu proti případné separatistické invazi.


Asajj Ventress ve své provizorní základně udílela rozkazy droidím jednotkám. Připravovala se na útok na nedokončenou republikovou základnu.

Její armáda byla malá. Kvůli republikové blokádě planety, museli separatisté posílat droidy v oddílech po patnácti v maličkých lodích na druhé straně planety než byla základna, kde bylo jen několik republikových křížníků.

Měla k dispozici jen tři tisíce bitevních droidů a pětset super-bitevních droidů. Tanky neměla žádné, jelikož se do lodí nevešly a víc jednotek také dostat nemohla, protože Republika stáhla jedenáct křížníků z jedné strany a poslala je na tu, kterou sem pronikli.

,,Musím si tedy vystačit s tím co mám" řekla si v duchu a dál křičela na droidy, kteří nesly bedny s náložemi-kterými chtěla základnu srovnat se zemí-do rozložitelných děl, které na Zolan také propašovala.

Byl čas vyrazit. Nemělo smysl čekat. Pojízdná děla byla složená a droidi sešikovaní.

Jen musela nejdřív dobýt základnu a zničit reaktor štítu, který chránil základnu a její nejbližší okolí před dělostřelectvem.

Dali se na pochod směrem k základně. Věděla že na křížnících blokujících planetu nejsou žádní vojáci, jen piloti a střelci. Alespoň tak jí Dooku tlumočil slova Dartha Sidiouse.


Byla hodina po setmění.

Aayla vybírala muže na hlídku. Utvořila patnáct hlídkových skupin po dvou mužích na AT-RTech.

Po tom co se skupinky hlídek vydali na obchůzky, odebrala se do své ložnice.


Asajj vyskočila z křoví, udělala salto, skočila na AT-RT za jednoho z klonů, který byl na hlídce, usekla mu hlavu a dělem AT-RT sestřelila druhého muže z dvojice. To vše během čtyř vteřin.

Pochod k základně Republiky trval jen něco málo přes půl hodiny, protože i když lodě separatistů prolétávaly na druhé straně planety, před přistáním letěly na západ a přistály těsně za perimetrem republikové základny.

Ventess zvedla svůj komlink a svým tichým, zastřeným hlasem řekla veliteli droidů: ,,Komandére, vyrazte."

Jelikož její vojsko bylo schované v nedalekém lese, očekávala příchod své armády do deseti minut.

Když bitevní droidi konečně dorazili, Vetress vybrala deset droidů aby se proplížili na druhou stranu základny, spustili poplach a odlákali pozornost od hlavního útoku.


Aaylu probudil křik vojáků a zvuk alarmu. Odhodila deku, vzala svůj světelný meč z nočního stolku a otevřela posuvné dveře svého pokoje. Kolem ní proběhli čtyři vojáci, počkala až přeběhnou a vydala se do velitelské místnosti. Zde už byl velitel základny spolu s jejím kapitánem a ještě několika nižšími veliteli.

,,Co se děje, veliteli?" zeptala se mystrině rozespale.

Na perimetru jsme spatřili skupinku droidů a hlídka 6 se nám nehlásí. ,,Dobrá, ať se všichni muži připraví na defenzívu" řekla Aayla. ,,Myslíte že se droidi chystají na útok, můžou to být jen zvědové a ke střetu nemusí vůbec dojít" odpověděl velitel základny. ,,Uvažujte, veliteli", opáčila Aayla ,,pokud by to byli zvědové proč by zlikvidovali hlídku 6-protože nevím proč by se jinak nehlásila-a navíc, co je to za droidy veliteli?" ,,Běžní bitevní droidi" ,,Ano a ti se pro výzvědy hodí asi tak jako já na najémného lovce. Kdyby chtěli separatisté slídit, poslali by comando droidy." zakončila mystrině. ,,Nejpíš máte pravdu." odpověděl velitel základny. ,,Moment, ještě,", pronesla náhle Aayla Secura ,,pokud jste si mysleli že jsou to zvědové, proč jsem slyšela alarm pro útok?" Velitel základny se už nadechoval k odpovědi ale jeho zástupce ho předběhl:,,Běžný postup, při stavbě nových základen. Všechny poplachy hlásíme jako útok." ,,Dobrá" pronesla Aayla a zamířila ke dveřím. ,,Kam jdete generále?" zeptal se velitel jejích mužů. ,,Do bitvy." ,,Generále nemůžete-" ,,Jdu pomoct svým mužům, veliteli. Vy mi v tom nezabráníte" ,,Předávám Vám dočasné velení armády." Ano, generále." odpověděl poraženě velitel jejích mužů.


Asajj Ventress se probojovávala vřed. Armády se již střetly a řady droidů rychle řídly, zatímco klonoví vojáci měli minimální ztráty na životech. Ventress si chvíli pohrávala s myšlenkou na použití jenom trochy náloží, které měla na zničení budovy, ale pak jí zavrhla, protože náloží bylo akorát tak na vyhlazení základny. Rozsekla ARC troopera na půl. Běžela dál, hledajíc jediijského generála armády klonů.

Našla ho. Tedy jí.

Aayla zapla světelný meč a rozběhla se proti učednici hraběte Dookua. Světelný meč jí poskytoval světlo v temné noci. Ventress zařvala a vykryla Aaylinin první úder. Aayla jí mečem odtlačila. Ventress zaútočila na Aaylinin krk oběma meči zárověň. Aayla úder blokovala, odtlačila Ventressiny meče, udělala parakotoul vřed a kopla Asajj do hlavy, ta se zapotácela dozadu a pustila jeden ze svých mečů. Aayla neváhala a Ventressin meč si přitáhla Silou, rozsekla ho a zahodila.

Ventres začala provádět zuřivé výpady ale Aayla je jeden za druhým kryla. Když měla mystryně jedi dost ustupování, přešla do protiútoku a po delší výměně úderů s Ventress, jí Silou odmrštila. Venress uznala porážku, zavelela ústup a se zbytkem droidů unikla do lesů.

Za Aaylou přiběhl jeden ARC trooper. ,,Generále, máme je pronásledovat?" ,,Ne, už je tma a jen bychom přišli o další muže." odpověděla Aayla.


Z hyperprostoru se vynořilo několik separatistických křížníků a spustilo palbu na republikovou blokádu, s cílem odvést pozornost od Ventressina odletu z planety.

Asajj a zbytek jejích droidů nepozorovaně pronikli blokádou a vletěli do křížníků. Ty se otočili a opět vstoupily do hyperprostoru.


Kapitán Aaylininých mužů zaklepal na dveře mistrynina pokoje. ,,Vstupte" ozvalo se.

Generál vstoupil a řekl: ,,Generále Securo, chtěla jste počet mrtvých. Máme osmdesát čtyři mrtvých a třicet sedm raněných." ,,Dobrá, postarejte se aby byli padlí řádně pohřbeni." ,,Ano generále." řekl generál a odešel z mystrynina pokoje.

Základna na Zolanu byla ubráněna.


=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*

Opět vás prosím o komentáře.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
1 hlas
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů