Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »
Klonové války po letech s českým dabingem
Po téměř dvanácti letech letech se seriál Star Wars: Klonové války konečně dočká kompletního českého dabingu. více »
Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »

StarWars: nová armáda

Reklama
Autor: Adam Fiala
Přidáno:28. Září 2014 - 17:10
Přihlásit se k odběru

Republika stále hledá armádu, v soustavě zvané Galaxie smrti, poslali tam několik lodí s vyjednavači a také jednu lod plnou klonů.
A také se podařilo objevit Generála Grievouse a Mistr Yoda se osobně ujal úkolů dostat Generála Grievouse do vězení.

Separatisté slaví svou velkou výhru, zničeni mnoha klonů, ale Generál Grievous se nezúčastnil, nikdo ale neví kde je. Proto Melis Piria poslal droidy aby jej našli. Za chvíli přiletí Grievous na Geonosis a za ním celá letka armády republiky. Všichni droidi byly udiveni že je tam Republiková armáda a tak nebyli vůbec připravení na boj.
Droidi pobrali blastery a začaly střilet na letouny Republiky, až když přistál Mistr Yoda a jeho kloni tak droidi začali prohrávat a tak chvíli bojovali. Zastřelili Generála Grievouse a chtěli zatknout Melise Piria, ale bránil se tak silně že Mistr Yoda mu musel useknout ruku ve které držel světelný meč. Poté jej zatkli a byl naložen na Republikovou fregatu a převezen na Naboo, kde bude souzen za zabití několika Jediu a také za zločiny proti Republice.

Když přiletěli na Naboo , okamžitě byl Melis Pirio uvězněn a dalšího dne odpoledne byl souzen.
Ještě toho večera bylo Naboo napadeno separatisty a Melise Piria odvedli a vydali rozkaz zabít všechny na planetě. |Droidi vyložili tisíce jednotek na povrch planety a všechny povraždili, za pár hodin se stáhli a aby nikdo nepřežil, tak celou noc tu planetu bombardovali.
Když ráno přiletěli Jediové a Senátoři tak našli planetu celou zničenou, a nenašli nikoho živého kdo by jim řekl co se stalo.

Kancléř Palpatine byl rozhněván ze ztráty, ale získal novou planetu, protože v Galaxii smrti je planeta která je obydlená Gangliny. Jsou to vlastně stvoření podobající se člověku ale mají tvrdou kůži, takže vydrží i zásah blasterem. Takže proto ovládli celou Galaxii smrti. Senátor Bail Organa byl vyslán , aby se domluvil s Gangliny na vojenské výpomoci, když dorazil na oběžnou dráhu planety Ganglinu. Tak se domluvili ,že Gangliné dají Republice 90 % své armády, za to že jim dodají lodě na obranu a na dobývání dalších planet. Kancléř Palpatine s tím také souhlasil, tak ted má republika novou armádu. A s této armády se dělají týmy, ve kterém jsou Jedaové,kloni a Ganglini.

Republika hned využila teto silné a málo zranitelné armády, na napadení Utapau a jejich cíl byl jasný, získat Melise Piria.
Separatisté vyhrávali, když Republika dobývala planetu, ale jakmile přistály letouny s Gangliny a Jedii, tak ihned se droidi přestali bavit a
začali pořádně bojovat. Ale Ganglini vyhráli a padlo jich jen osm z cele armády ,co přišla na Utapau. Což byl dost dobrý boj pro Republiku.

Když se to dozvěděl Lord Sidious, tak byl rozhněván na Melise Piria, tak si ho povolal k sobě a dal mu instrukce co má dělat.
Melis Pirio se chystal jít za Velitelem Ganglinů, aby se domluvili na vzpouře.
Když dorazil, Ganglini jej brali jako nepřítele, ale on se vzdal a nalhal jim jak je Republika zkorumpovaná a zla. Velitel to zvážil a domluvili se, že až dá Melis Pirio rozkaz, tak si velitel stáhne všechny Gangliny z Republikové armády.

Ale Mistr Yoda měl vizi ,jak velitel Ganglinu zradí Republiku ,tak poslal Anakina Skywalkera, Mace Windua a Obi-Wana Kenobi aby jej zatkli a přivedli před soud. Jediové rozkaz splnili a přivezli s sebou velitele Ganglinu, ten nestihl dát rozkaz ke stažení Ganglinu od Republiky o kterém však Jediové netuší.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
1 hlas
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
1 hlas
1 hvězda
2 hlasy