Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Orgus Din - Tajemství holokronu

Reklama
Autor: Mistr jouda
Přidáno:12. Srpen 2013 - 10:40
Přihlásit se k odběru

„Bengel Morr! To mistr Jedi Bengel Morr je tajemný zakuklenec. Bál se odevzdat Sithský Holokron Radě, bál se, že se na něj Rada rozhněvá. Satele Shan ho přemluvila, aby spolu s Orgusem Dinem předstoupili."

„Pojďte, mistře Bengele. Rada čeká." řekla Satele a mávla na Bengela směrem ke vznášedlu. Ikdyž Bengel souhlasil, že půjde k Radě, cítila v něm stále strach. Ovšem jak se říká: „Strach vede k hněvu, hněv vede k nenávisti, nenávist vede k utrpení. To je Temná strana Síly." Věděla, že je moudré ho přivést k Radě, kdyby se stal Temný lordem, nebylo by to dobré pro Řád. Bengel nastoupil do vznášedla. Orgus už seděl na místě kopilota. Bengel elegantním skokem skočil do vznášedla. Orgus otočil oči v sloup. „No, tak radši už letíme." řekl Orgus a čekal, až Satele nastartuje. Vznášedlo se zvedlo, tráva a stromy se zachvěli. Satele zamířila k horám. Proletěla nad ruinami, kde si padawani vyrábějí své světelné meče. Pár padawanů zahlédli. Padawani, společne s mistrem mířili ke vchodu jeskyně s krystaly.
Už nebyli daleko chrámu. Zbývalo asi jen 1200 metrů. „Mistře, jak jste se sem z Coruscantu vůbec dostal?" zeptal se Orgus, aby přerušil ticho. „To je dlouhý příběh" řekl Bengel a sledoval krajinu pod vznášedlem. „Já mám čas." řekl s úšklebkem a podíval se na zadní sedadlo, kde seděl Bengel. „No když vás to tak zajímá. Proč bych vám to neřekl. Poté co Sithové odešli z Chrámu, tak jsem přišel k hangáru vojáku Armády Republiky. Netušili, kdo jsem a co se stalo. Ale věděli, že jsem Jedi. Mistr Jedi. Půjčili mi loď, se kterou jsem sem přiletěl. Život jsem strávil v archívech. Znám Tython jako svůj světelný meč. Je mi známý, ale mám se pořád o něm co učit." zasmál se Bengel. „Jsme tady." řekla Satele a zaparkovala vznášedlo do hangáru. Jediové vystoupili. Satele vycítila u Bengela ještě větší strach, než když byli v jeho úkrytu. „Klid mistře, nemáte se čeho bát." řekla Satele a poplácala ho po zádech. Bengela to trochu povzbudilo, ale ne moc. Šli do Chrámu. Po schodech přišli ke vchodu místnosti Rady. Zaklepali a vešli. Satele otevřela dveře dokořán, vedle ní stál Orgus. Za nimi se schovával Bengel. „Moji mistři, máme k dispozici holokron, i jeho dárce." řekla Satele, kouknula na Orguse a rezestoupili, aby se Bengel objevil před Radu. Usmála se na něj. Twi'lek předstoupil odhodlaně před Radu.

„Bengel Morr?! Mysleli jsme, že jste mrtvý." řekl mistr Zym. V Radě to udělalo rozruch. „To vy jste nám chtěl dát holokron?" zeptal se Jaric Kaedan, další člen Rady. „Ano, jsem to já." odpověděl Bengel, který moc neskrýval svůj stud. „A jak jste získal ten holokron?" zeptal se mistr Zym, velemistr rasy Kel Dor. „To není důležité. Důležitější je, že máme Sithský holokron." řekla Satele a předstoupila před Bengela. „Vydej nám ho, Satele." řekl Zym. „Tady, můj mistře." řekla Satele a podala Zymovi ubrousek s holokronem. „Úžasné, máme výhodu proti Impériu! Využijme ji!" řekl s radostí Jaric. „Nevíme co se v holokronu skrývá, může tam být cokoli. Satele, buď tak laskavá, odemkni ho." řekl Zym a podal znovu holokron Satele. Opatrně ho položila na podlahu a posadila se vedle něj. Zkřížila nohy a začala zhluboka dýchat, aby mohla postupně přejít do meditační hypnózy. Shromáždila všechnu svou energie do jediného bodu a potom proudem světlé strany zaplavila malý předmět. Holokron se rozzářil a zablikal. Satele zadržela dech a čekala, co se bude dít dál. Z vrcholu holokronu, s tvarem pyramidy vyšel paprsek světla, který se začal seskupovat do jistého tvatu. Holokronová projekce. Objevila se postava celá zahalená v plášti, s maskou. Postava promluvila: „Jsem Darth Revan, Temný pán ze Sithu! Tento holokron jsem vytvořil z důvodu, abych budoucí generace připravil k výcviku. Ale k výcviku potřebujete chrám. Sithský chrám, kde jsem se osobně cvičil jako Sith, je na planetě Lorahns. Ostatní chrámy jsou v paměti holokronu." Orgus mezitím si sedl zpátky do svého křesla a udiveně sledoval Temného lorda, jak hovoří...
„Výborně, máme souřadnice všech chrámů." vykřikl Jaric. „Pošleme tam flotilu, bude jí vést mistr Orgus Din společně se Satele Shan. „Jak si přejete." řekli sborově Orgus a Satele. „Holokron si vezmu do úschovy...já." řekl Zym a zvedl z podlahy holokron.

*****************************************************************************
Zym šel do své místnosti, do svého pokoje v Chrámu. Položil holokron na stůl. Šel k holoprojekčnímu stolu. Vzdechl, popřemýšlel a pak teprve ho zapnul. Objevila se černá, svalnatá postava. „Lorde Malgusi" poklekl „mám pro vás znepokojující zprávu. Jediové objevili Sithský holokron, kde jsou uvedeny planety s vašemi Chrámy. Mistr Jedi Orgus Din a Velemistryně Satele Shan budou vést první útok na chrám na Lorahnsu. Doporučuju vám, aby jste tam poslal flotilu." řekl utlačovaně Zym. „Dobře, nalákám tu Jediskou špínu rovnou do pasti! Bylo moudré, že ses přidal k nám, Lorde Aratusi." řekl Malgus, snad se i usmíval, ale jeho ústa skrývala maska, kterou nosí kvůli Satele. Tam mu udělala poranění dolní čelisti. „Nahlaš mi, až začnou s útokem." řekl Malgus. „Ano, můj pane." řekl Zym.
Pokračování příště!

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
2 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
0 hlasů
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
1 hlas
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů