Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Orgus Din - setkání s Radou

Reklama
Autor: Mistr jouda
Přidáno:31. Červenec 2013 - 18:00
Přihlásit se k odběru

3653 BBY, Tython.
Místo, kde přežívali Jediové v období Nové Sithské Války. To je pro Jedie těžšké období. Sithové přepadli Coruscant, a zničili Chrám jedním mocným úderem. Darth Malgus, Malgus. To jméno nenáviděli všichni Jediové. Sithové se vždy zrazují. Ale i Jediové nejsou zcela všichni věrní své Republice, a svým bratrům Jediům.

Orgus Din, Mistr Jedi, byl povolán před Radu Jediů. Padawana ještě neměl, takže šel sám. Právě se vrátil z mírové mise z vesnice Kalikori, z vesnice Twi'leků. Bohatě zdobené stěny chrámu Jediů na Tythonu se leskl od paprsků slunce. Orgus vyšel po schodech ke vstupu k Radě. Zaklepal a vešel k Radě. Tam v pohodlně vypadajících křeslech seděli Mistři Jediové Zym, Satele Shan, Bela Kiwiiks, Nikil Nobil, Wens Aleusis, Oric Traless, Giffis Fane, Jaric Kaedan, Tol Braga a Syo Bakarn. „Mistře Orgusi, jak dopadla mírová mise?" řekla mistryně Shan. „Twi'lekové nás budou podporovat při útocích na Sithy." řekl Orgus a sledoval ostatní členy rady. „Tvá mise je hotová, ale ještě něco musíš něco udělat, pro zájem Republiky." řekl Mistr Zym. Starý Kel Dor pokračoval: „Mistře Orgusi, znáte určitě Darth Revana?" řekl Mistr a chytil se část hlavy, která se nacházela tam, kde by u člověka byla brada. Orgus se zarazil. „Proč se mě na to ptá?" říkal si v duchu. „Samozřejmě, kdo nezná. Byl to nadaný Jedi, ale propadl temné straně, ale jako málo Temných lordů se vrátil se zpět k Jediům. Proto znal všechna tajemství Síly, světlé i temné strany. Byl neporazitelný. Měl učedníka Malaka, měl stejný život, byl Jedi a společně s Revanem se stal Sithem, ale k Jediům se nevrátil. Společně skoro zničili Republiku." řekl Orgus a přemýšlel na tím co řekl. Ale jeho přemýšlení přerušil Mistr Zym. „Musíš najít ztracený artefakt. Sithský holokron. Patřil Sithským lordům Revanovi a Malakovi. Obsahuje planety, kde se cvičí Sithové svému umění. Sám nepůjdeš, půjde s tebou mistryně Shan." řekl Zym a kouknul na Satele Shan. „Ale mistře, jsem mistr, nepotřebuju žádnou pomoc, vystačím si sám." řekl Orgus V Radě se ozval šepot. „Orgus, půjdu s tebou ať chceš nebo ne. Ten sithský holokron se nachází tady na Tythonu. Nevím proč, ale mám pocit, že máme zrádce ve vlastních řadách. Cítím narušení Síly." řekla Satele. Orgus promýšlel otázku, ale po chvíli přemýšlení se zeptal. „Narušení také cítím. Nevím, ale kdo to může být." řekl Orgus a zahleděl se do země a pokračoval. „Jak jste se dozvěděli, že je tento holokron na Tythonu?" zeptal se. „Někdo nám poslal tuto zprávu" řekla Satele ha vytáhla svůj osobní komunikátor a položila ho na zem. Objevila se zahalená postava v kápi. „Zdravím Jediové! Vím, že máte plno práce s Impériem, proto vám chci nabídnout věc, která oslabí Sithy. Sithský Holokron! Jsem zde na Tythonu, neptejte se jak jsem ho získal. Mám jen jednu podmínku, pošlete své dva nejmocnější Jedie, Mistryni Shan a mistra Dina. Mé souřadnice jsou 1-34-453 na 895-63-4." řekl zakuklenec a jeho postava zmizela. „Už chápeš, proč mám jít s tebou?" „Ano mistryně." odpověděl Orgus. „Vyrazíme zítra ráno." řekla Satele Shan.
Pokračování příště.

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
1 hlas
5 hvězd
3 hlasy
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
1 hlas